×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.4°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
9. novembris, 2016
Drukāt

Alimentu nemaksātājiem liegs vadīt auto (370)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Trešdien, 9. novembrī, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija konceptuāli atbalstīja Tieslietu ministrijas (TM) sagatavoto priekšlikumu uzturlīdzekļu parādniekiem noteikt transportlīdzekļu vadīšanas tiesību aizliegumu, informēja TM.

TM sagatavotie priekšlikumi likumprojektam “Uzturlīdzekļu garantijas fonda likums” nosaka jaunus ierobežojumus uzturlīdzekļu parādniekiem,lai motivētu viņus pildīt vecāku pienākumu un nodrošināt savus bērnus ar uzturlīdzekļiem.

Kā skaidro TM, šie priekšlikumi paredz noteikt transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegumu, ja parādnieka vietā tiek izmaksāti valsts garantētie minimālie uzturlīdzekļi, viņš nav noslēdzis vienošanos par kārtību, kādā veic uzturlīdzekļu un likumisko procentu maksājumus un nav veicis trīs secīgus maksājumus. Tāpat, ja parādnieka vietā tiek izmaksāti valsts garantētie minimālie uzturlīdzekļi, viņš ir noslēdzis vienošanos par kārtību, kādā veic uzturlīdzekļu un likumisko procentu maksājumus, bet nav pildījis vienošanos trīs secīgus mēnešus.

TM gan uzsver, ka vienlaikus ar priekšlikumiem tiek paredzēti izņēmumi aizlieguma piemērošanai. Uzturlīdzekļu garantijas fonda administrācija (UGFA) izvērtēs transportlīdzekļa vadīšanas tiesību aizlieguma samērīgumu. Pirmkārt, tiks ņemts vērā, vai transportlīdzekļu vadīšanas tiesības parādniekam nav nepieciešamas profesionālo pienākumu veikšanai, tādā gadījumā aizliegums netiks piemērots. Tāpat UGFA ņems vērā, vai transportlīdzekļa vadīšanas tiesību aizliegums nevarētu radīt būtisku kaitējumu parādnieka, no viņa atkarīgas personas vai cita viņa aprūpē esoša bērna interesēm. Papildus tiek paredzēts, ka transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums būs atceļams, ja tā piemērošanas laikā iestāsies kādi no apstākļiem, kas nav savienojami ar turpmāku aizlieguma piemērošanu.

Lēmums par transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegumu būs apstrīdams TM, savukārt ministrijas lēmums pārsūdzams Administratīvajā rajona tiesā, kuras lēmums nebūs pārsūdzams. Lēmuma izpildi par transportlīdzekļa vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegumu nodrošinās UGFA.

Gadījumos, kad parādniekam būs piemērots transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums, bet uzturlīdzekļu parādnieks tomēr vadīs transportlīdzekli, viņam tiks piemērots administratīvais sods saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu.

Pievienot komentāru

Komentāri (370)

 1. Vajadzētu vienu kurdu noalgot lai ieiet tanī valdības mājā un uzlaiž sevi gaisa ar visiem valdības kretīnisms.

 2. cik stulbi likumdeveji tik stulbi likumi

 3. Man cietumā kad sēdēju pieauga alimenti jo es pats piekritu lai bērni būtu paēduši mani

 4. un Baiba, ne,tikai teevinni nemaksaa ,bet maatiites ar nemaksa!!!

 5. Te ar sanaak pretlikums. Ar B kategoriju braukt nevar , Un ar C var

 6. Sanāk,tēviņš var nerūpēties,pamest,un mātei jāmaksā auklei un tēviņa vietā valstij.

 7. Kapec pasas mates neko nemaksa?matem nemaz nau jastrada jo vinam pietiek alimentu naudas.kapec teviem jabaro mates izveleta jauna gimene.
  Teviem saboja visu dzivi.
  Es uzskatu ka alimenti ir jatmaksa abiem vecakiem.Tad ari mazak sudzetu alimentos.vairak stradatu pasas.un valstij nebutu tik daidz jaatdot naudas.
  Diezvai mates sudzetu alimentos ja butu jaatmaksa 50% no kopejas sumas.tas nau MATES BET MATITES KAS UZDZIVO UZ CITA PLECIEM UN UZ VALSTS REIKINA

 8. Arī es audzinu viena 2 bērnus bet neatbalstu autovadītāju apliecību atņemšanu tas nebūs risinājums.

 9. Viennozigi mafija! Varu varbut maksat viniem videji 12 gadus pa 90 eiro menesi tad parejo nemt nodoklus no sava berna tad sakrashu vina pensiju! Jaa gan jo nabadzigaka valsts jo lielaki izdevumi..

 10. Vai jūs jebkāda veida finanšu grūtībās? Vai jums ir nepieciešams kredīts, lai
  parādu konsolidācijai, būvniecības, nekustamā īpašuma aizdevumu, refinansēt, personas,
  biznesa mērķis vai ārkārtas naudu? Vai esat biznesa cilvēks vai
  sievietes, kas plāno paplašināt savu biznesu, mēs piedāvājam aizdevumu visu veidu pie tikai 2%. ja ir interese sazinieties ar mums šodien, izmantojot fredrickpetersonloan (AT) gmail.com ar informāciju zemāk.

  PILNAIS VĀRDS:
  VALSTS:
  Kredīta summa VAJADZĪGA:
  AIZDEVUMA ILGUMS:
  MĒNEŠA IENĀKUMI:
  TELEFONA NUMURS:
  Paldies,

  Fredrick mr

 11. Vai jūs jebkāda veida finanšu grūtībās? Vai jums ir nepieciešams kredīts, lai
  parādu konsolidācijai, būvniecības, nekustamā īpašuma aizdevumu, refinansēt, personas,
  biznesa mērķis vai ārkārtas naudu? Vai esat biznesa cilvēks vai
  sievietes, kas plāno paplašināt savu biznesu, mēs piedāvājam aizdevumu visu veidu pie tikai 2%. ja ir interese sazinieties ar mums šodien, izmantojot fredrickpetersonloan @ gmail.com ar informāciju zemāk.

  PILNAIS VĀRDS:
  VALSTS:
  Kredīta summa VAJADZĪGA:
  AIZDEVUMA ILGUMS:
  MĒNEŠA IENĀKUMI:
  TELEFONA NUMURS:
  Paldies,

  Fredrick mr

 12. Aferisti sašūmējušies. Un tie arī ir latviešu vīrieši! Brīnāmies par zemo dzimstību…. Pārlieku daudz mums ir neapzinīgu slaistu . Starp tiem ,droši vien, ir ne viens vien balamute,kas sevi dēvē par Latvijas patriotu.

 13. Sen tā vajadzēja!

 14. Tad ,jaaizliedz arii izbraukt no valsts 😀 ! un jaanodrshina valstij visi paraadnieki lai dabuutu darbu virs iztikas minimumu!

 15. biju pret so valsti liels patriots, bet,sobriid saaku domaat preteeji lai putinisti sso saimu pieliek pie sienas jo taalaak taa vairs nevar turpinaaties,nnirgaajaas par tautu tiesiibas vainiigas murgs.balsossu tagad galiigi preteeji lai uzvelk tos zagllus vienreiz….

 16. Super tiem kam nav tiesibu viniem sis pienemtais likums neatieca tad jaraksta uz tiesu par diskriminaciju un ka valditba ir nekomputenti manuprat izdoma likumu kas neatiecas uz visiem kas ir parada sausmaz

 17. Riebas tie kas gudri runa”sodit tos nemaksatajus bet vai kads paskaitijis cik ir no tiem ar tirsibam kas nemaksa un cik bez,u

 18. Fuck

 19. Man nav kauns,kad dzīvojam tik skaistā zemē kā Latvija,man ir kauns,kad šo valsti vada piedodiet debīliķu bars,kuriem pohuj kā cilvēks izdzīvo ar minimālo algu,kamēr pašam ir 2500-5000 euro pa mēnesi,un viņš sēž tur un saņem,jo tu viņu Latvijas pilsonis esi ievēlējis,nošaut viņus tur visus vajag,domāju ka valdībai būs sūdi,uz to visu velk,asinis tiks lietas,cik tauta to var izturēt,lai nodrošina ar darbu un pieklājīgu algu,tad alinentus maksās,nav jau žēl tam bērnam,bet ja pašam ir cita ğimene,un knapi pietiek 3 bērniem,nav jau ko samaksāt tam ceturtajam,no minimālās algas,cik paliks tiem bērniem 3jiem,tie lai tad neēd,es strādāju par minimālo algu,pasakiet kā lai es izdzīvoju,ja mana tagadējā sieva,kurai ir ar mani 3 bērni arī ir minimālā alga,bet iepriekšējai bērna mātei ir 1200 eiro uz rokas,tas ir normāli ka nan ğimenē 5cilvēkiem ir jāiztiek ar 600 eiri,bet viņi iztiek ar 1200 euro divatā,tad vēl no manis grib alinentus par 8gadīgu bēru,tas nav normāli,tauta ceļamies,mūs parastos mirstīgos vèl grib aplaupīt valsts,piderastiskā valsts ,tik kautko pieņem jobenā saima,neprasot pat iedzīvotājiem,tur jāripo galvām valdībā,domāju,Artuss Kaimiņš normāls vecis,izrādījās visādi,lai balsotu par vēlēšanās,bet tagad izrādījās tāds pats pidars kā pārējie,smadzenēs salmi.Tauta ceļamies Latviju izlaupa,-izlaupa mūsu tēvu zemi.

 20. Tas ir loti nepareizi.Lielakai dalai viriesu tiesibas ir vajadzigas lai brauktu uz darbu.Bet ja tiesibu nebus,nebus darba.Man ir otra pusite ,vinam ari ir divi delini no citas sievietes.Palidz vins deliniem katru menesi, cik vien iespejams.Bet bernu matei visu laiku ir par maz.Ja,vinam ir neliels parads valstij,bet cilveks censas lai ta visa nebutu.Un ja vinam atnems tiesibas,vins paliks bez darba un nebus ko maksat berniem.Un nevajag visus viriesus merit ar vienu merauklu,jo katram ir bijis saus iemesls,kapec ir aizgajis no gimenes.Lielakai dalai sieviesu intrese tikai nauda,nauda.Tur ir tas lielakais iemesls,kapec virietis aizbeg no gimenes.

  • Ja? A varbūt Tavai pusītei ir trīs dēli, nevis divi, a ir veel viens pamests cilvēciņš bez tēva uzmanības, jo tēvam patīk vairāk staigāt pa kreisi un pa labi!!!

   • kā dēļ tad visi uzskata kad ļaunie tie vīrieši kas staigā apkārt. Strādāju ārzemēs atbraucu šai jau cits priekšā audzina manu dēlu . tad jau vajadzēja abus nolinčot par laulības pārkāpumu un bērnu savākt . Tikai man cietums bērnam bērnu nams .nolēmu aiziet maksāju bez čekiem pirku ko prasīja bērnam. tad mani alimentos par maz uzdzīvei . ar manu vietnieku jau šķīrusies un šis arī jau alimentos iekšā jau 222eir kādēļ jāstrādā.Es cik varu pērku bērnam ,bet man jauna ģimene ir meita un audžu meita rūpējos jau par abām un neprasam alimentus no audžumeitas tēva

 21. Tas ir konstitucijas likuma parkapums!uzrakstiju eiropas tiesa sudzibu,saistiba par so debilo likumu!redzesim,ka ciss notiksies 🙂

 22. idioti!ja liegs vadit,tad zaudes uz ekspluatacijas nodokla,degvielas nodokla,csdd apskates apmaksu,tas sanaks daudz vairak!!:)

 23. Man naw alimentu, viens pats esmu audzinājusi 2 savus bērnus, bet uzskatu šo par pēdējo stulbumu, pirmkārt jāpaceļ algas un bērnu naudas ko valsts maksā, nevis cilvēki jaaplaupa. Arī valstij ir jāiegulda lai izaugtu nākamā nodokļu maksātāju paaudze

 24. Vecaki , uzturlidzeklu nemaksataji,varbuut kopa varam streiku noorganizeet pie valdibas nama.

 25. Durex!
  Vislabākā aizsardzība pret autovadītāja apliecības zaudēšanu 🙂

 26. Bet ja berna tevs atrodas arzemes un pa kluso nevienam nezinot atbrauc uz LV.bet par bernu neinteresejas 9 gadus.vai tas noteikums ari uz tadiem attieksies.loti ceru ka ja,jo bernam ne jau nauda milestibu aizvieto,bet gan ari teva milestiba ir vajadziga.un neviens nezin cik tas ir sapigi ka berns raud un saka ,ka grib satikt teti un kapec vins vinu nemekle vai nesazinas.ceru ka kadreiz tadi cilveki attapsies un TM noteikumi liks viniem savadak domat.

 27. Varbūt vispirms pagrozīt likumu lai izpildītājs kontā neatstāj 50% no minimuma, bet lai paņem 30% no minimālās algas vai varbūt ļaut tiem parādniekiem vienoties par tādu parāda apmaksas sistēmu, kas pašu nedzen izmisumā? Daudzi gribētu no parādu jūga ārā tikt, bet TAS NAV IESPĒJAMS, jo izpildītājs pēc likuma KONTĀ ATSTĀJ 50% NO MINIMĀLĀS ALGAS – pelni, cik gribi. Tikai cik šeit mirstīgais var nopelnīt? 400 – 600 – un tas jau ir daudz! Tāpēc arī neviens nemaksā, mēģina izvairīties, cik var, vai, galu galā, nestrādā vispār. Tas ir labāk? Protams, nekaunīgi, bet lielākajai daļai tieši tā arī ir – NAV. Jo IR tikai tiem, kas zog, bet tie arī tikpat nekaunīgi, cik zog, nemaksā. Valsts neveicina parādu atgūšanu.
  Arī krimināli sodītos mēdz attaisnot, bet te jau ir trakākas sankcijas kā kriminālam.

 28. Kārtējā cīņa ar SEKĀM. Un kā ir ar CĒLOŅIEM? Ja cilvēks varētu nopelnīt adekvātu algu par savu padarīto darbu,kāpēc gan nemaksāt uzturlīdzekļus.
  Varbūt valdībai vajadzēja labāk padomāt kā celt iedzīvotāju labklājību?

 29. Ļoti jauki pašreiz šķiros no savējā mums ir 2 bērni. Viņš vienmēr kladzina ka viņam nebus alimenti jamaksa jo viņš strādā neoficiāli. Bet bez auto viņš nemācētu dzivot.

 30. Kāds ir tam pamatojums?Loģisks.Varbūt ierosiniet vēl piešūt dzeltenas seštaru zvaigznes un liksiet pārvietoties pa ielas braucamo daļu grupās pa 10 cilvēkiem.Loģiski..

 31. Shie gudrie komentětăji, jūs věl nezinat, kas Jūs dzīvě sagaida!? Bet rej te tos nabaga nemaksātājus! Pašas sievietes ar vainīgas, ne jau tikai vīrieši, un katram tas dzīves stāsts ir savădāks, ta ka paklusějat světas nevainības!

 32. Ļoti labi, sen jau vajadzēja. Ļaunprātīgos nemaksātājus šādi ” motivēt” miesīgiem bērniem maizi iedot.

 33. Pilnigs bezsakars , ja cilveks strāda par šoferi , taksistu , dzīvo tālu no darba . Atņemt viņam pēdējo iztikas avotu ? Gudri .
  Es saprastu ja cilvēkam atņemt luksusa auto par alimentu nemaksāšanu 🙂 tur vel būtu sakars …

 34. Visi gudri dirs,bet jega nekada

 35. No jusu gudrajiem komentariem nekas tapat nemajnisies. Taksto maki vaļa un uzprieksu

 36. Nu ir jau kundzes kas bērnus kā glābšanas rinķi laulībai izmanto… Ta rej… Nu neko maksā kas piespriests,bet kad izaugs būs kam prasīt tupi bet fakts…

 37. Debīlisms 😀

 38. Ja izdomats labi.Bet otru pusi nievens redzet negribi.

 39. Debīlisms.Vispār ahujeļi nodokļu nemaksātājus neaiztiek un nekādus liegumus neuztāda kuri valstij miljonus paradā,bet alimentu nemaksatajam piegriež skābekli līdz beidzamajam.Man ir autovaditāja apliecība nemaksāju alimentus un netaisos to darīt.Uzliks liegumu nutad es nodzersos braukšu ka braucis un ko man izdarīs neko.Ieliks cituma pohuj laij liek padzīvošu uz nodokļu maksataja reķina.

  • Uztaisiji. Nu tad rupejies,kaut vai ar materialo pabalstu. Tadus lohus kaa tevi vispar kastret vajadzetu. Ir visadas situacijas dzive kad nevar samaksat,bet atteikties uzturet savus bernus var tikai pedejais idiots.

   • Pareizi,tieši ta?, cietuma tiksimies es ari ka braucu ta ari baukšu.tad kad dzelsceļa tilta apgaismojot to pazuda 200,000 ls tad vis kartiba naudu sadalija un dzivo prieka.

    • Nekads es anonims nebusu,.. to valdibas likumus,man cita gimene jau 8 gadi un precejies esmu,auto nav,jo skabekli valdiba piegriez loti,ir berns kas jauztur,auto nav,.ja atnems tiesibas iegadasos auto bez dokiem un maksu bez dokiem,..,iesedinat tapat nevares,piedzeries nebusu un nedzeru.atnems auto pa 150 citu nopirksu,bet alimentus un valdibu nebarosu …

   • Nu bet ir tadi lohi kam vispar neinterese bernu intereses

   • Interesanti gan.sanak ka tu pati negribeji lai tevi draz.

 40. Pilnīgs sviests,kas nav maksājis arī nemaksās

 41. Ko jūs pieaugušie cilvēki aizejat tik zemiskās galejibās, iet runa par tiem kas azināti izvairās no usturlīdzekļiem un tie ir no 90-110 eur pārzvararā. Kā var ar tādu naudu otra puse gūt sev baigo labumu, tas ir kaut nedaudz atbalsts bērna ikdienas lietām. Ja viena puse grib uzturlīdzekļos pieprasīt 250 eur tad jābūt pretī savāktiem 12 mēn garumā čeku(ar rekvizītiem-berna v,uzv, kods) kad bērnam iszērēts 500 eur, un katru gadu var pārsūdzēt usturlīdzekļu apmēru. Cepuri nost tiem vecākiem kuri bez tiesām bērnu atbalsta un nemaksā valstij tiesas izdevumus, bet ir varianti kad bērnam neko nedod, kā arī sabiedriskais fui tām pusēm kuras nenovērtē kad bērnam ir viss epieciešamais nodrošināts un plēšs septiņas ādas, jo lai vai kā jārūpējas abiem, vai dzīvojot kopā vai atsevišķi.

 42. Ko jūs pieaugušie cilvēki aizejat tik zemiskās galejibās, iet runa par tiem kas azināti izvairās no usturlīdzekļiem un tie ir no 90-110 eur pārzvararā. Kā var ar tādu naudu otra puse gūt sev baigo labumu, tas ir kaut nedaudz atbalsts bērna ikdienas lietām. Ja viena puse grib uzturlīdzekļos pieprasīt 250 eur tad jābūt pretī savāktiem 12 mēn garumā čeku(ar rekvizītiem-berna v,uzv, kods) kad bērnam iszērēts 500 eur, un katru gadu var pārsūdzēt usturlīdzekļu apmēru. Cepuri nost tiem vecākiem kuri bez tiesām bērnu atbalsta un nemaksā valstij tiesas izdevumus, bet ir varianti kad bērnam neko nedod, kā arī sabiedriskais fui tām pusēm kuras nenovērtē kad bērnam ir viss epieciešamais nodrošināts un plēšs septiņas ādas, jo lai vai kā jārūpējas abiem, vai dzīvojot kopā vai atsevišķi.

 43. Tad beidzot,sausmas,ka var savam berna,SAVAM,nedot iztikai,kaut to minimumu,plus nelikties ne zinas par bernu esamibu,tik daudz tadu,nesaprotu tadus tevinus

  • Ne tikai tēviņi, zinu arī dažas tādas mātītes;) Vienai jau trešais bēbis no trešā vīrieša, pirmie divi dzīvo ar tētiem (meitenes), viņa pat garām braucot ciemos neiebrauc… kur nu vēl alimenti. Varu saderēt, ka drīz jau atkal jauna love parādīsies un atkal bēbi vajadzēs.

 44. Cilvēkiem vajag darbu valstij vajag domāt kā radīt darbavietas nevis visādas Muļķības būs darbs nebūs nemaksātāju 100 galvas un nevar glābt valsti no bomzības

  • Tieši tā par to jau vaidzēja domat ātrak.neticu ka kāds negrib dot savam bērnam bet ja viņš pats nopelnija kadreiz 300ls tad ko darīt.pateicoties valdibai ari nemaksāja.

 45. Demogrāfiju veicinoš likums…(pēdiņās)

 46. Ko gvelzat te visādus niekus katrs saņems pēc nopelniem,i tas kas nemaksā tos alimentus aprausies,gan arī mātes aprausies kas saņem no valsts,es arī kādreiz nemaksaju-sausmas tas bija bet izcīnīju uzvaru,jo pastastisu kā bija dabuju darbu,bija procenti ko atvilka no algas,gaja grūti,nevareju braukt ar auto jo nebija par ko nopirkt bendzu nu un tajā pašā laikā dzīvoju pie bērnu mātes un atkal saize manejai atnāca papīrs kā krapjot valdibu jo dzīvo ar alimentu nemaksataju,nu tad sākās galigakais murgs mūsu dzīvē,atmaksaju savu parādu un manu bērnu matei bija jāatmaksā to ko saņēma no valsts mana vieta,sobrid kopā nedzivojam,parads ir atmaksāts pa nullēm,gimene neesmu,bet maksaju pienācīgi kā tiesa ir nolēmusi,neesmu nevienam parāda,meitai dodu tagad pat vairāk nekā valsts ,jāsaka paldies darba devējam tiku vaļā no valsts parāda,veci attopieties gan viņas arī sāks maksāt ticiet man rungai ir divi gali,ja gribat mazāk maksāt valstij atgriežoties ģimene sieviskis būs spiests tev palīdzēt jo viņas nebridina ka veci ir ģimene,tapec nenosodisim ne bērnu mātes ne tēvus,cietis abi savā zināmajā laikā,gruti bija bet tagad nesudzos bet valstij parādā neesmu ne centa un braukaju ar savu auto.P.S.mes paši apzogam savus bernus

 47. Ja cilvēks nav maksājis uzturlīdzekļus, tad viņš maksās sodu.!? Smieklīgi. Ir par trim nemaksātiem mēnešiem viens mēnesis jāsēž cietumā lai aizdomājas. Kādēļ gan no nodokļu maksātāju naudas būtu jātur bērni par kuriem vecāki nemaksā. Tā ir nevienlīdzība pret tiem kas to dara. Cik ilgi var neefektīvi cīnīties ar nemaksātājiem.

 48. tātad jūs viņiem noņemat algu bloķējot bankas kontu ļaujot mēnesī viņiem paturēt tikkai 160 euro tagad noņemsiet tiesības – debīliķi nejau cilvēki negrib maksāt, bet ja cilvēks strādā no rokas mutē viņš nespēj samaksāt 108 euro par vienu bērnu mēnesī tad viņš ir jāsoda un jānomelno – Latvijā ja esi nabags tad esi necilvēks

  • Tad varbūt vajadzētu apsvērt kontracepcijas iespējas, pirms taisīt bērnu, ja knapi 100€ mēnesī nespēj samaksāt?! Tracina šitie varoņi, kuriem smadzenes bikšu priekšas rāvējslēdzējā ieķērušās, bet, redziet, pasaule netaisnīga…

 49. Briest 13 jan

 50. Nu ja Eiropas nauda drizuma Latvija nenaks jaķeras klat tiem kas bija nabagi un bus vel nabadzigaki.Kam jabrauc brauks tapat vai ar tiesibam vai bez,bus pilni cietumu ar tiem kurus uztures citi nodokla maksataji.super kapec gan ne.pieliks lielakus nodokļus lai varetu uzturet cietumniekus.butu politiķi sev biku algas nogriezuši priekš budžuta.sev algas ceļ un tric ka viņiem bus pa maz.kauns par šo visu.Nez ko teiktu citas valst politiķi par šadu murgu.

  • Kads sakars budzetam ar alimentiem? Vienigais tads, ka budzets ir pieskiris lidzeklus Uzturlidzeklu garantijas fondam, nabagi nabadzigaki nepaliks, tik tam kas uztur bernu vieglak paliks.

 51. UN KO DARĪS AR TIEM KAM NAV TIESĪBU,KĀ VIŅUS PĀRMĀCĪS? MAN PAZIŅAI ATŅEMTI 2 DĒLI UN VIŅA NEMAKSĀ NEKO.BĒRNUS AUDZINA VĪRS VIENS PATS BET VIŅAI TIKAI PASMEJAS.

  • Atņems pases izglitibas dokumentu. Izdoma visadus stulbumus lai labak izdoma ka tautai algas pacelt nevis tikai sev liekēži visiem viņiem minimalo un tad paskatisimies ko viņi vares.

 52. Un ko ņems tiem nost kuriem nav autovaditaju aplieciba,tos vaidzes kastret lai nav valstij jamaksa par viņa nakamiem berniem.MURGS Man jau liekas kad Ukraina ir labaka dzive neka musu Eiropas Latvija.

 53. Valsts ieredņi. Lielaku stulbumu neesmu lasijis. Ja to pieņems. Tam buss milzigas sekas. Ja valsts doma ka vares brivi draudet cilvekiem un tikt sveik bez sekam. Rukti maldas. Cilveki vairs tos zagļus nebaros. Pietiek valst ieredņi zakt. Ta buss nauda vissam.

 54. Valsts ieredņi. Lielaku stulbumu neesmu lasijis. Ja to pieņems. Tam buss milzigas sekas. Ja valsts doma ka vares brivi draudet cilvekiem un tikt sveik bez sekam. Rukti maldas. Cilveki vairs tos zagļus nebaros. Pietiek valst ieredņi zakt. Ta buss nauda vissam.

 55. velk vis uz to ka bija 2009 13 jan.grib visus izest no Latvijas un pardot to,jo vis vertigakais kas bija mums ir pardot.bus cilvekiem jaaizbrauc spiesta karta.

 56. Palasiju komentarus un secinaju , ka valstij kautka nauda japelna. No sakuma alimenti tagad naks klat brauceji bez tiesibam, bet galu galaa visus sasedinas pa cietumiem. Jo tur ari nauda nak no eiropas un ne tikai.starp citu drizuma atversies liepaja cietums prieksh 4000 ieslodzitajiem un vinsh bus japiepilda. Neka personiga tikai biznes.

 57. Tajau te nav zelta dzive tagad vel lielaks murgs sakas.tie kas nemaksaja alimentus vismaz maksaja valsti nodoklus bet tagad bus spiesti aizbraukt un paliks ari bez tiem nodokliem.

 58. Drizuma Latvija paliks polotiki vieni pasi saja zeme,tad vares vini maksat nodoklus ka vien velas.

 59. Cilveki bus spiesti pamest sitos gudros politikus,un braukt tur kur nav tads stulbums.ja nespej domat labak tad neko nedomat.

 60. Pilnīgs stulbums no valdības puses!!!!!
  Nejau visi no ļauna prāta nemaksā bērniem aimentus bet gan dzīve iegriezusies tā ka pašam nekas nesanāk,pateicoties valdībai,viņi ir vainīgi pie tā ka nespējam maksāt alimentus jo mūsu algas ir smieklīgi mazas.Tagad mēs vispār esam bezizējā un tā dēļ būsim spiesti pamest Latviju!
  Tagad sanāk tā ja es esmu alimentos tad es jaunu ģimeni nevaru dibināt jo vienkarši tiek piegriests skābeklis jaunās ģimenes uzturēšanai un komfortam,jo bez mašīnas es netieku ne uz darbu ne arī bez mašinas nespēju veikt darba pienākumus….esmu šokēts!!

  • Un kā tad māmiņai ar to mazo aldziņu uzturēt bērnu? Māki uztaisīt, tad arī māki izdomāt kā pabarot! Valsts bērna ieņemšanā nepiedalījās!!

  • Cik lasu, saprotu ka vīriešiem bērni neinteresē galīgi!Man žēl jūs!! vecimdienās gan jau prasīsiet, lai bērni jums palīdz, bet kāpēc lai viņi to darītu?!!

 61. Ņemot vērā ļoti dārgās sabiedriskā transporta biļetes,ar ko tad viņi brauks uz darbu?

 62. Kapēc ne lielākajiem nodokļu parādniekiem? Saudzēšanas laiks joprojām turpinās?

 63. Te tik daudz negativisma,dēļ tā ka varetu un doma par to,bet te jau daži no biksem lec ārā.Esmu neitrala un laikam atturesos te ko teikt,loti daudz pateikt,un ne taja smukakaja veidā

 64. Vīrieši un sievietes- JA NEMĀKAT RŪPĒTIES PAR SAVU BĒRNU UN JŪS MĀC ŠAUBAS, KA KAUT KAS VAR NEIZDOTIES, TAD NOPĒRKAT PREZERVATĪVUS! TIE NAV DĀRGI SALĪDZINOT AR TURPMĀKO ALIMENTU MAKSĀŠANU.

 65. Cilvēks nevar zināt, kas notiks pēc vairākiem gadiem. No sākuma visiem pāriem un laulātajiem dzīve ir skaista. Visi domā par nākoti, bērniem. Un tad arī realizē to. Bet, kad bērni ir jau piedzimuši pēc gadiem jau laulība var sabrukt. Cilvēks nezin kā būs nākotnē. Varbūt ir tādas sievietes, kuras pašas negrib vairs attiecības, jo domā, ka tā būs labāk, bet beigās satiekas ar citu un bijušajam piespriež alimentus, lai gan viņš arī savā ziņā rūpējas par bērnu. Šeit der teiciens- “Neizpūt no mušas zoloni.” Pie vainas nav tiesības. Vairāk parādnieku būs nekā līdz šim. Šeit ir vaina minimālajai algai, jo cilvēks strādā smagu darbu, beigās nopelna 370 un 4 daļa ir jau nāmaksā alimentos un pašam ir jāizdzīvo mēnesis. Īre, komunālie, pārtika. Viss maksā naudu. Un ja darbs vēl nav tuvu mājai, tad vēl degviela, mašīnai viss.
  Ja alga būtu lielāka, tad jau protams, ka būtu labāk.
  Un nemaz neiesaistat -” Tad meklē citu darbu.” Js tuvumā nav, tad es nebraukšu pārsimts kilometrus katru dienu, jo tie ir vēl papildus izdevumi.
  Un vēl kas, neviens bērns, kura tēvs nav pie tā vainīgs, ka ir izšķīries ar māti nenovēl savam tēvam visa atņemšanu. Mātei arī ir pie tā jādomā!

 66. It kā jau kaut kas efektīgs ir izdarīts ,lai uzturlīdzekļu nemaksātājiem sagādātu neērtības….
  Bet tad jau arī var aizliegt televizoru skatīties….dzīvoklī ieiet …..kinoteātri apmeklēt un , ko tik vēl visu ne…..
  Ja cilvēkam ir dokuments, kas atļauj viņam vadīt transporta līdzekli….vai dokuments,kas atļauj vadīt velosipēdu, vai pasniegt ķīmiju……Tad kas tas par ierobežojumu uz transporta lidzekli ?
  Vai tas nozīmē, ka šoferi vairs nedrīkstēs arī algotu darbu strādāt ? Un kā ar tramvaja vadītājiem ?

  Vispirms nodrošiniet valstī cilvēkus ar darbu un nodokļiem……tas būtu pats pirmais, kas šajā sakarībā jādara…..Šis likums ir sava veida personas pārvietošanās ierobežojums un par cilvēktiesībām atbilstošu atzīt nevar…..

  • Jāsaka jau tā- cik daudz nauda ir izmesta mašīnās un degvielā un beigu beigās viss par velti, jo nezināji, kas būs? Tas nav normāli. Padomājat arī par citiem, nejau par sevi.
   Un protams, ka sievietes, kurām maksā alimentus būs par, jo nevar ciest vīrieti. Strādājat pašas arī, nevis, ka tik citam slikti.

  • Maki garus komentarus rakstit, bet elemantaru rakstu ko komente izlasit nemaki.

 67. Super kas to izdomaja tā vinjiem vajag

 68. Nu šis projekts nekādi nepārstāv bērna intereses, gluži pretēji… Varbūt veiciet izmaiņas piemēram ZTI likumā, kur tiesu izpildītāja nesaņem nekādu atlīdzību par uzturlīdzekļu piedziņu.

  • Kāds vispār sakars?
   Nejau tiesības pie tā ir vainīgas. Tad jau deputātiem par izkrāptajām naudām jāatņem mājas, nauda, tiesības, mašīnas utt.
   Tā jau maz cilvēku LV, tagad būs vēl mazāk.

 69. tam mātēm kas ir attiecības un ir precējušies vai abas puses ir vienlīdzīgas attiecības un precējušies un abiem vecākiem ir jauna ģimene atcelt alimentu maksāšanu. Jo savstarpēji viņiem visiem ir vienlīdzīgi. Vienai vai otrai ģimeneir tāda pati situācija.

 70. Kopumā doma ir skaista – likt bērnu ražotājiem(tēviem), sākt kaut ko darīt.
  Bet te jau mēs atduramies pret veco labu stāstu – aplokšnu algas.
  Es pats zinu tādas meitenes, kurām ir bērni, ir bērnu tēvi. Brīdī kad sākas visas šmuces, ar darba devēju vienojas, ka viņš viņam smieklīgu naudu, ka nav ko paņemt, a pārējo aploksnē.
  Mēs ar likumu cenšamies izlabot to, kas nav bijis ieaudzināts bērnam(tagad bērnu tēviem) – bērnībā.
  Un te likumi nelīdzēs. Tie sačakarēs vīriešiem dzīvošanu, bet neradīs apziņu, ka par radīto bērnu ir jārūpējas.
  Tas ka arī dāmas ir vainīgas – tas ir skaidrs, jo no tā, ka vīrietis grib, bērni nerodas. Kā saka, viena pagale nedeg viena.
  Sabiedrībai kopumā ir jāmainās.

 71. bļa kas tā par huiņu? Interesanti ka tad visi izbraukas uz darbiem un talak? Bla sūda valsts! LOHI BLA !! Pa purnu vajag tiem!

  • Dairis ir ļoti zemu intelektu, prasts melnstrādnieks. Un visticamāk alimentu nemaksātājs vai potenciālais nemaksātājs. Meitenes turaties pa gabalu no tāda tukšpaura.

 72. Super, sen to vajadzēja.?

 73. Pilnais saraksts kas nepieciešams bernam:
  dzivesvieta( Telpa, kurā dzīvot, gulēt, spēlēties, elektriba, tumsa tak nesēdēs, gāze, uz kā taisa ēst bernam.Ūdens, bērnam jamazgajas, jātīra zobi)
  Tālāk, apģērbs, ēdiens, mantinas, ja mazs bērns, higiēnas preces. Pulciņi attīstībai. Un ja vel iet dārziņā, tad vēl jāmaksā par pusdienām ap 50eiro.
  Rupji rēķinot ap 200 eiro mēnesī bērnam aiziet. Ja nezinat kur aiziet alimenti, aizejat paskataties kaut bai cik maksā bērnam drēbes!

  • Vispār šito huiņu vaidzetu atcelt.
   Es ar bērnam devu visu nepieciešamo bērnam i drēbes pirku i istikai devu mēnesi vidēji aizgāja ap 250€ un +/- 150 mātei uz rokas .un vēl alimentus maksāju. Līdz kamer bērnu māte nesagajas ar citu pieguletaju.tad aizliedza satikties ar bērnu gribi bērnu satikties dod 250€
   Tas ir lielākais pārdzīvojums ka jaunās otras puses sačakarē prātus un jaucas kur ne vaig.

 74. Pareizi un tiem kas nemaksā nodokļus aizliegt dzīvot.

 75. Ieejat kadreiz uzturlidzeklu garantijas fonda palasat kur ir uzdot jautajumu.tur vecenes tik raxta vai kadam ieskaitija naudi pns konta vao swedbank konta.vinas to naudu vairak gaida neka beerns.tas ir normali?es valsts vieta butu paintreseejies kur to naudu vecenes liek jau taaa pat bubliski gaida to 25 vai 28 datumu.

  • Ta nav nauda bernam, bet vina uzturesanai.

   • Tu tiešsm esi pārliecināts ka tā nauda visa aiziet nērnam?vai ir veikts pētījums cik tiešām tiek tērēta nauda bērnam,esmu ticies ar tādām”mammām” kurām vnk bērns ir tikkai iztikas līdzeklis ar ko spekulēt,paldies dievan vismaz mana bijusī bija adekvāta sieviete,bet es domāju ka 60% ir pilnīgas izmantotājas un labuma meklētājas…..

    • Tipiska vīriešu atrunas, ka sieviete izmantotāja un tā tālāk. Tu pasudzini bērnu un zināsi, kā nauda aiziet un to naudu gaida, jo tā ir vajadzīga. Ja kaut kas nepatīk, ņem bērnu pie sevis un prasi no draudzenes alimentus, nav ko sūdzēties.

    • Tiesi taaa!!! Iir tiktiesam dala kam ta nauda ir vajadziga berna uzturesanai ! BET IR ARI LOTI LIELA dala kas so lietinu izmanto tikai lai IEGRIZTU otrai pusei!!! Un paraditu cik VINA VARENA un LIELA un tu vispar NEESI NEKAS pretskata vinai!!

    • Tiesi taaa!!! Iir tiktiesam dala kam ta nauda ir vajadziga berna uzturesanai ! BET IR ARI LOTI LIELA dala kas so lietinu izmanto tikai lai IEGRIZTU otrai pusei!!! Un paraditu cik VINA VARENA un LIELA un tu vispar NEESI NEKAS pretskata vinai!!

 76. Nemaksaataju klus vel valrak to laikam valstij vajag

  • Debīls. nemaksātāji (gan alimentu , gan nodokļu) jau ir tie lielākie blējēji ka dzīve sūdīga. Pakaļā jū sgaiļus visus. Bērnus pidari sataisa a parūpēties nevar. Mīksti seski.

 77. Alimentu nomaksātajiem olas nogriezt 😉 Lai tādi kretīni kuri var savu bērnu vairs nevairotos.

 78. kautkaads murgs.

 79. Kāda jēga?
  Pat piezvanot uz policiju un pasakot konkrētas personas vārdu, uzvārdu, ikdienas maršutu, to, ka šis cilvēks ir bez tiesībām, un regulāri pārvietojas alkohola reibumā, viņš netiek noķert, tad kāda jēga no šī, kur visu var pārsūdzēt?

 80. Sākums šim bardakam ir,ka valsts bezatbildīgi uzņēmās maksāt papuču vietā,vispirms sagraujot ģimenes institūciju,radot bezatbildību par bērniem,seksošanās pa labi un kreisi un vēl n-tie faktori,kas noveda pie zaudētajiem miljoniem,bet situācija šinī jomā tikai pasliktinās.Kas vainīgs un kāda ir izeja?Zinu,ka ir simtiem parādu,ko valsts nekad neatgūs,bet vēl piedevām būs spiesta uzturēt tādu parādnieku ar pabalstiem.

 81. Это потому что политики все не традициональной орентации! За эти деньги имущества у них по всему миру! Когда упадет самолет снеба с Латвийским властями?

 82. Jus man pasakiet tadu lietu? Bez manas informeshanu man atniema teva tiesibas uz manu bernu! Un vecamate paniem aizbildnicibu par manu meitu! Tad barinjtiesa uzlika abus puses uz alimentem! Parnko man jamaksa? Un kam? Un delj ta man vel liks liegums uz transportu, kontu? Un vai ta nau diskriminacija? Tad liekas ka tiesham bus janiem ietochi un noshaut dazhus politikus ne ka dzivot shada izmisuma!

  • Kā to var izdarīt bez ziņas, ja tiesību atņemšana un pāriešana cita apgādībā ilgst 6. Kur rad jus vecāki bijāt?!

 83. Oo Kaimiņa priekšlikums tagad ir TM priekšlikums 😀

 84. Jus tik protat zaakaat viriesus bet cik nau dadi kas maksa bet nauda bernam jau netiek taa nauda aiziet jums pasam visaadaam nevajadzigam lietam..
  Man pasam kaa tevam nau zeel preks berna nekaa bet ja tas tiesam ir bernam nevis kaa naudu aizskaitu taa 3 dienas ir pateiciba un viss kaartiba bet peec tam jau jautaa veel un ja pasaku ka nevaru uz doto bridi tad uzreiz esmu lops un pedejais cuuka uz pasaules….
  Jums sievietem briziem vajag aizdomaties pasam mazliet….
  Tik pat labi es ar varu izaudzinat savu bernu un rupeties par vinu kaa pienakas bet nee mums jau tadas iespejas maz jo vnm muus pataisa par ideotiem…
  Protams nenosodu citi ir tadi kam vienalga bet es gan cinisos par savu bernu un rupesos cik varu kaut muus skir liels attalums….

  • Pilnīgi identiska situācija, vēl piedevām saka ka bērnam vajag šo vajag to, bet kaa nepirksi, ja esi gadīgs tēvs. Gribās jau lai viss tam bērnam būtu.
   Tas likums reizēm šķiet nav priekš gadīgiem tēviem.

  • Piekritu ka ne visi vīrieši ir tādi kas nemaksā alimentus … un ne visas sievietes alimentus tērē bērnu uztururesanai … tāpēc nevajag vainu likt tikai uz vīriešiem … vai atkal tikai uz sievietēm …sanācis ta ka jums abiem ir bērniņš vai bērniņi tad abi arī domājat ka rūpēties … grūti ir… kas attiecas uz rakstu … tad tas ir absurds …

 85. Ātrumā pārlasiju komentārus – absurds pieaugušo dzīvē, kā viens otru pazemo un zākā. Manā skatijumā tie 110 eur kas ir piespriest ir ne liela ne maza summa priekš bērna, nu ja pat to nevar bērnam atļauties atvēlēt tad tiešām ar kuru galu domā, tad tik jākaunas par tiem vīriešiem.

  • Stradaju par paligstradnieku alga lidz 400eur par mani maksa garantijas fonds un no manas algas atskaita un gribat teikt ka es nemaksaju alimentus

 86. Ātrumā pārlasiju komentārus – absurds pieaugušo dzīvē, kā viens otru pazemo un zākā. Manā skatijumā tie 110 eur kas ir piespriest ir ne liela ne maza summa priekš bērna, nu ja pat to nevar bērnam atļauties atvēlēt tad tiešām ar kuru galu domā, tad tik jākaunas par tiem vīriešiem.

  • Tiesam piekritu, tas ir kauns, kad viriesi komentaros necili izsakas par savu bernu svarigakajam sievietem. Mammam. Godigi, man aug divi desmitgadnieki bez teva, kurs neliekas ne par ko ne zinis. Ir jutama iekseja sape un nicinajums, bet nekad pat prata nenak tevu vinu acis nicinat. Es skaidroju, ka pienaks laiks un vins sapratis, kadu mulkibu izdarijis. Esmu parliecinata, ka ja puikas dzirdetu ko tadu sakam par mani, vini tetukam biete iedotu… ) un ta naudina tiesam kust tiem berniem ka sniegs. Pulcini, darzini, drebes. Ta tak ir milziga nauda. Es nerekinu edamo un tak ari masina benzins jalej, lai nogadatu rezgalus pa izglitibas iestadem un treniniem. Nometnes… johaidi, tas tak ir musu atvases…

 87. Stulbums !!!!!!!

 88. Pareizi!!! sāks domāt par saviem bērniem…

 89. Es dzīvoju 50km no darba vietas. Kotad nestrādāt, ņemt striķi un sameklēt tuvāko zaru?apskatīties kādas summas jāmaksā tieslietu izpildītājiem,neviens jau to nekontrolē domā par bērna interesēm, smiekli nāk un raudiens ar.

 90. Kaimiņam šitas atspēlēsies!
  Šī valdība atrausies vienā brīdī…

 91. Kārtējā tiesiskā debīlisma demonstrācija

 92. Nu vot kurs sito visu izdomaa ?!?!?! Katram likumprojektam pretii ir jabut autoriem kas to izstradajusi, vardi uzvardi bildes. Lai zinatu kas ir sie debili .

 93. Tiem, kam tas auto tiešām ir vajadzīgs, tas BŪS būtiski! Kam nav, nu tā…
  Vēl varētu aizliegt lietot datorus, pirkt avīzes utml.

 94. No sakuma TS vajag bāriņtiesu sakartot un tad domāt ko tālāk.Bijušās omncenes tur novāktas kas tēvu pusē ne aci nepamirkšķina:(Uztraucamies par ASV,tepat pilns ar Trampiem:(

 95. un ka tad bus ar tiem kuri apzinati vai neapzinati pasees tiek uzraditi ka stripas

 96. Pareizi dara,es vel aizliegtu no valsts braukt ara,un piespriestu piespiedu izmaksasanu ari ja alga ir minimala!!!

  • Cik ta pašai to bērneļu vezumā ir????

  • nevajadzeja pisties apkart tad nebutu viru pazaudejusi un nebutu tagad jadomaa par alimentiem… pietam, ja nespeej bernusuztureet pati, berna tevs bus loti prieciigs bernus panemt pie seviim un vinsh spees vinus uzturet… bernam nav jaatrodas pie taa kas nav speejiigs uztureet bernu un to vien dara kaa diedelee…

  • Aizšut, tādām ka tev ! Liela daļa doma ka nekas nav vairak jadara ja reiz kajas esi papletusi Tu…

 97. un kāpēc ar tavu jauno jākli bērns deīkst dzīvot kopā un ja bijušais dzīvo ar citu tad ar
  tēvu bērns nedrīkst dzīvot??? kādā priviliģētā statusā esi? un ar kādām
  tiesībām deīksti likt bērnam izvēli uzspiest- mamma vai tētis?? šī ir tipiska LV bābu kopējā problēma-es varu! visi dzīvos, darīs pa manam.. ja nē – es manipulēšu!!! nu tipiski!!! bērna domas, emocijas, raudas pēc tēta vispār pēdējā vietā! nežēlīgi bābieši un vecumdienās karma parasti atmaksā tieši no bērnu puses!!! un kāpēc tētim vispār ir jātiesājas, utt ja viņš kārtīgs vīrietis, maksā, strādā un grib rūpēties, mīļot to bērnu… be vajag LV durai uztaisīt histēriju!! sviests! nav brīnums kāpēc daudzi nemaksā… neatbalstu nemaksātājus, bet šādas bābas arī nu nekādos rāmjos! manuprāt, likumdošanā arī kas jāmaina, lai stervas nevar šādi izrīkoties ar bērniem… kas neredz savus tētus, kuri visus noteikumis izpildījuši!!!

 98. un kāpēc ar tavu jauno jākli bērns drīkst dzīvot kopā un ja bijušais dzīvo ar citu tad ar
  tēvu bērns nedrīkst dzīvot??? kādā priviliģētā statusā esi? un ar kādām
  tiesībām deīksti likt bērnam izvēli uzspiest- mamma vai tētis?? šī ir tipiska LV bābu kopējā problēma-es varu! visi dzīvos, darīs pa manam.. ja nē – es manipulēšu!!! nu tipiski!!! bērna domas, emocijas, raudas pēc tēta vispār pēdējā vietā! nežēlīgi bābieši un vecumdienās karma parasti atmaksā tieši no bērnu puses!!! un kāpēc tētim vispār ir jātiesājas, utt ja viņš kārtīgs vīrietis, maksā, strādā un grib rūpēties, mīļot to bērnu… be vajag LV durai uztaisīt histēriju!! sviests! nav brīnums kāpēc daudzi nemaksā… neatbalstu nemaksātājus, bet šādas bābas arī nu nekādos rāmjos! manuprāt, likumdošanā arī kas jāmaina, lai stervas nevar šādi izrīkoties ar bērniem… kas neredz savus tētus, kuri visus noteikumis izpildījuši!!!

 99. SHITAA INICIATIIVA JAU NAAK NO LURBAS ARTUSA KAIMINA,KURSH IR NODZERIS SAVU PELEEKO MASSU UN NESPEEJ SAPRAST TO KA SHII METODE IR LOTI NEEIEDARBIGA UN AR MIINUS ZIIMI.JO PIRMKART TAS NESTRAADAS PRET VISIEM NEMAKSATAJIEM VIENADI,OTRKART SAMAZINASIES AUTO SEKTORA TIRZNIECIBAS APGROZIBA,REZ.DALU,CELA NODOKLU MAKSAJUMU,POTENCIALO AUTOVADITAJU KVALIFIKACIJU KARTOTAJI,DEGVIELAS SMERVIELU TIRZNIECIBAS SAMAZINAJUMS U.T.T.BEZDARBNIEKU RINDAS PAPILDINASIES,TIE KURI SEEZH UZ VALSTS PABALSTIEM,TIKAI VAIROSIES UN VISI CITI NO SHII IZRIETOSHIE NEGATIIVIE FAKTORI.

  • Pēc rakstīšanas stila var manīt, ka pats esi tuvu ļurbas līmenim un neapmierinātību izrādi, jo esi smuku parādu iekrājis ? 😀

 100. Kārtējais murgs!

 101. Dažiem gan vajadzētu!

 102. Pilnigs sviests!ko tadu var izdomat tikai zaglu saima latvija!liegs vadit auto,bet bus attaisnojosi iemesli un gadijumi kuri tomer vares vadit,un sodisim tikai ar administrivo sodu! 😀 pilnigs ..!!!! KUR SITAJA MURGA BUS KAUTKADAS CINISANAS METODES AR TIEM BERNU UZŠAVEJIEM UN KUR LABUMS KADS??? 😀 esam loti priecigi ka jau gadus 16 ka pametam latviju un atpakl NETAISAMIES NEKAD! 🙂

 103. Pi .. Driz braucu projam no Latvijas .Taja valsti braukšu un Kā vel..Xa xa xa???

  • Malacis! Kad brauksi atpakaļ uz LV ar savu ārzemju auto, tad vēl LV būs jamaksa 10€ diennaktī nodoklis, jo tu esi Latvijas pilsonis,vēlies atbraukt uz mājām. .Tad tik maksā! Drīz tie latvieši,kuri dzīvo ārzemēs, gribēs apciemot radiniekus maksās par gaisa izmantošanu. Kur prāts lv valdībai.

 104. Forši!!! Varbūt kāds sāks maksāt!!! Bet cik nemaksātāji aizbrauks pelnīt nodokļus citai valsti? Jo tur viņi varēs braukt 😀 te pazūd alimentu nemaksātājs un arī nodokļu maksātājs ar vienu šāvienu 😀 būtu labāk izdomājuši kā atgriest cilvēkus atpakaļ nevis dzīt prom. Varbūt mūsu te ir vēl pārāk daudz? 😀 uahahaha
  Ieteikums – pirms pieņemt lēmumus lūdzu vismaz vienreiz izvērtēt sekas!!! primātu bars 😀

 105. .. tukšpaurainā valdiba un visas tas bezsmazdeņu komisijas…. vairak domat vajag kā labklajibu valstī uzlabot lai pašos pamatos tas ģimenes nejuk arā tad ari nebus neviens jasoda.

 106. Kārtējo reizi laba augsne “kukulīšiem”! Kurš tad būs tas laimīgais lemttiesīgais par deguna garumu, smukumu un “kukulīša” apmēru. Atkal viena birokrātidkā instance UGFA, kuras uzturēšana arī paņems tos pašus piedzītos uzturlīdzekļus! Absurds! Kaut ko skaistu grib paveikt, bet kā parasti pašā saknē jau sačakarē! Itkā domu virziens pareizs, bet par izpildījumu šaubos! Hip-hip-urraaa!

 107. Eu davai visas taaas njaudeetaajas kurām nemaksā, mosh bērnus tēviem iedosiet un pašas maksāsiet a ko???

  • Nu ja tēvs nespēj bērnam atvēlēt 110 eur, tad kur spēs par bērnu rūpēties un nodrošināt ar ikdienas nepieciešamām lietām.

  • Es maksāju alimentus bet tēvs nevar uzturēt un elementāras lietas nevar izpildīt kā bērna higiēnu kā arī skolā mājas darbus. Nevar drēbes sapirkt . Daudz viņam nauda aiziet tabakai un alkoholam.

 108. Dzirdēju frāzi -man nav. Tu vispār zini ,cik degviela maksā !? Kādam sanāk degvielai, kamēr paša bērnu māte cenšas apgādāt ar visiem spēkiem.

 109. Sausmas. Cikstuli. Tik raud.kas bus ka atnems tiesibas? 😀 pastaigasiet kajam .. Invalidi. Es .. katru dienu vedu bernu uz darzinu ejot uz darbu 35min. Vel atpakal cela savacu. Un neraudu. Ka aaraa ir miinusi. Pieradisiet. 😉

 110. Tadi degradēti cilvēki kas nerūpējas par savu bērnu 90% tiesibas jau sen nodzertas.

 111. Savādāk domājošā... Atbildēt

  Pēc manām domām šeit vajadzētu kādai grupai labu psihalogu izrunāties ar bērna vecākiem,jo lielākā daļa tieši sieviešu vēl joprojām dzīvo vecajās attiecībās un taisa nezin ko no sevis…niknumu izgāžot neļauj bērnam tikties ar tēviem (es nerunāju par tiešām norakstāmiem večiem,bet gan tiem kas ir gatavi uzturēt,maksāt,ja tikai ļautu tikties ar savu atvasi) sorry,bet tas ir bērnišķīgi no sieviešu puses..jūs tak darat pāri tikai un vienīgi savam bērnam…man pašai aug meita un ar bērna tēvu sen kā esam šķīrušies…pirmie trīs gadi mums gāja kā elle..bet neviens no mums nebija iedomājies ka bērns neredzēs kādu no vecākiem..jā bērna tēvs alimentus nemaksā…toties nodrošina materiāli ar visu nepieciešamo,plus vēl pavada pilnvērtīgu laiku kopā…rezultāts bērns jūtas labi pie abiem vecākiem…un mēs esam saveduši savas personīgās attiecības tik tālu lai mierīgi pie tējas krūzes vienā telpā varētu apspriest bērna attīstību turpmāk…
  Tā kā valsts ierēdņi lūdzu esiet tik jauki un izvērtējiet katru nemaksātāju…
  Godīgi es arī nemaksātu alimentus,ja bērnu nevarētu satikt,parunāties un samīļot…
  Ok es varbūt domāju pavisam savādāk…bet pat ja man būs 5bērni un katrs no sava es rīkotos tieši tā pat..izņemot tiešām ja tas vecis būtu pēdējais izdzimtenis(narkomāns,alkoholiķis,agresīvs un noziedzinieks) bet man pietiek prāta jau pēc pirmajiem 3satikšanās reizēm taisīt bērnu augšā….neiepazīt to cilvēku un neizejot vismaz kaut kādām grūtībām cauri….
  Paldies ka uzklausījāt….

 112. Ideali wnk. Labak nevar but. Redzesiet ka ir nemaksat 🙂 beidzot valdibai kads tiesam noderigs likums nacis klaja.

 113. Izskatās,ka visi komentētāji rakstu nav kārtīgi izlasījuši. Rakstā skaidri ir uzrakstīts,ka būs izņēmumi par aizliegumu un tas tiks izvērtēts katram parādniekam. Pirms rakstas savus negatīvos komentarus parliecinaties,ka esat visu kārtīgi izlasījuši.

 114. Nu lai zaude darbu un visu, galigi vienalga, kam tad darbs ,ja alimentus nevar samaksat un pa kadu naudu tad pildas, bet alimentus nevar maksat? Tiesi ta, lai iet ar kajam tad

 115. mulkibas nu ko vel izdomaas
  lai tik cilvekus iedzitu parados

  • Pagaidi,pagaidi!Kā to saprast,iedzīt parādos?Tātad,bērnu mātei nauda no debesīm krīt,vai?Vispirms iemācies atvēlēt līdzekļus bērnam,pēc tam saviem tēriņiem!

 116. Ta valdiba galigi juk prata… un ja cilvekam atnems tiesibas ka vins sped maksat alimentus… ja bez tiesibam zaudes savu darbu….jus domajat tur ko darat… cik vel zemu gribat nolaist latvieshu tautu… idioti….

  • Neiespringsti neviens tiem gaiļiem neliedz alimentus maksāt, maksā un brauc kur gribi, lkm būsi viens no tiem nemaksātājiem ka tā sprēgā

  • Rakstu lasīji? Ir teikts ka izvērtēs vai tiesību atņemšana neietekmēs darbu. Ja ietekmes tad netiks atņemtas. Izlasi līdz galam.

 117. Nutad lai arii tos soda. Bet ja es atstaaju visu ipasumu un sadziivi viniem kur dziivot neko nepanemot. Taoat esu launais.

 118. Vnk. .. .. passi noeedusies kaa ..vel viniem pa maz. Tas ka man no ieprieksejas dzives .. pilns, kas uznemas bankrotejosa firmas paradus ap 30 tuk. Parnemu no vinas uz sevi lai tikai vinai nau .. Un uzinaaju ka mani iesniegusi alimentu nemaksatajos, taa jau ir beskauniiba no sievietes puses. Un ko lai es tagad daru?

 119. Bet ko darit tiem kam sieviete nav teikusi par savu grutniecibu un tad tiesas cela pierada paternitati un no viriesa sak piedzit alimentus par to ko nemaz nav varbut zinajis del sievietes nolaidibas busu mate varone a pec laicina atceras ka var tak ari tevu pakast lai maksa
  Tas nav ka aizstavu viriesus bet ir ari tadas situacijas un ko tad darit…..
  Ka pieradit ka tas ir bijis teiksim islaicigs romans kura rezultata ir radusies jauna dzivibinja
  Sai gadijuma ir ari jaizskata atseviskas categories
  Jo berna ienemsana ir vajadzigi divi cjlveki tapat ari lemjma pienemsana abi poexal as bet ir sievietes kas izlemj vienatne un ka bernins piedzimis sak meklet vina tevu un tiesas cela pieradit

  • UN? Ko nozīmē – ko darīt? Tu domā tā mazā dzīvībiņa negrib ēst? Tai dzīvībiņai nesalst? Par dzīvību, kura raduses, da kaut vai vienas nejaušas nakts rezultātā TU un MĀTE ABI DIVI ir vienlīdz atbildīgi.
   Ja negribi bērnus, tad vari sevi sterilizēt! Un jāties pa visām pusēm nedomājot.

  • Bērni dzimst viena dzimumsakara rezultāta.Nesķaidies ar sēklu pa labi un kreisi, tad būsi zinitis

 120. Superigi…beidzot kads pratigs lemums:)???

 121. Var manīt, ka beidzot kāds ir aizskarts! Vīrieši atjēdzaties pretīgi lasīt jūsu konentārus! Tāda sajūta ,ka Latvijā vieni invalīdi dzīvo. Ja jums savam bērnam žēl uztur līdzekļus maksāt, tad labāk turat muti ciet. Kā te jau kāds rakstīja ka jāmūk prom uz citām valstīm, uz priekšu uztaisiet vell tur kādaij bērnu un tad sapratīsiet kādi tur alimenti jāmaksā. Latvija ir pārāk pacietīga pret ,, STIPRĀ DZIMUMA PĀRSTĀVJIEM,, Uzreiz atvainojos vīriešiem kuri nepieder pie šīs sugas un pilda savus pienākumus.

 122. Drīz loti daudzi zaudēs autovadītāju tiesības! Kas notiek ar likumdošanu? 100 galvinas izdoma ka iekasēt! Es pag nedel zaudeju tiesibas uz 4 g Un 1500 euro par to, ka biju smekejis marihuanu 3 ned pirms policists aizveda uz narkologisko!

  • Lohs ko lai saka-kpc tad veda uz narkoloģisko? Tāpēc ka dzēris biji, nejau tpc ka vēl pēc 3ned štirīja no zāles un menti redzēja- ja brauc .. pie stūres un kurī visādus mēslus tad turi muti ciet

 123. Da atnemiet tiesibas,darbu saks zagt un vel tos pashus nemaksatajus valsts uztures ..

 124. Šķiet, vairumam no komentētājiem nemaz nav auto tiesību, bet ir uzturlīdzekļu parādi. Un vēl daļai tiem, kuriem tiesības ir- visam citam iznāk, bet ne bērna uzturlīdzekļiem. Ja var braukt un nopelnīt, tad taču nav nekāda iemesla atrasties parādnieku sarakstā!!! Skumji, ka vīrietis mūsu valstī var pateikt : “Man nav”, bet sievietei ir jāatrod iespēja izdzīvot gan sev, gan bērniem, pie tam šādai sievietei atrast darbu ir daudz grūtāk un ierobežotāk nekā vīrietim, kurš ir bērnus pametis. Un tie, kuri gudri runā par to, ka nevajadzēja bērnus radīt- dažreiz notiek tā, ka pēc 15 gadu laulības vīrietis pārvēršas un atrod jauno mīlu, pilnībā aizejot no visa vecā, tai skaitā bērniem. Sievietei paliek liels prieks un visa atbildība par vienu, diviem, trim bērniem (un, protams, pilnīgi visi uzturēšanas izdevumi, audzināšana, izglītošana utt). Ak jā, un vēl tāds sīkums- uzturlīdzekļu garantiju fonds pārtrauc maksāt pēc 18 g.v, tā ka vidusskolas pēdējais gads un augstskola nu ir pilnībā uz sievietes trauslajiem pleciem…..

 125. Un atkal Csdd būs pienākums to visu prasīt un iekasēt. . Tāpat kā nodokļus un sodus valsts kasei. Visi .. atkal uz Csdd. Ar šadu aizliegumu tu atkal nevaresi neko! Ne apliecību samainīt, ne kategoriju iegūt, ne autiņu piereģistrēt, ne skati iziet! Jo pirms veikt jebkādu maksājumu no tevis prasīs parādu, un tikai tad saņemsi pakalpojumu.
  Kā kaut kas, tā auto nozare. Kur tad vēl ja ne auto nozarē? Praktiski ik katram Csdd pakalpojumi ir saistoši! Vids ir bezspēcīgs, bet csdd gan iekasēs.

 126. kautkads murgs visam.ka samaksat naudu nopelnit ja nau a ko braaukt.ja atnemsat tas nozime atnemt maizi.

 127. Pareizi dara, maksāt vajaga, nevis braukt ar 7 sērijas BMW un laist pilnas visas, un saldi čukstēt, ka uzņemsies rūpes!

 128. Sen jau tā vajadzēja,citādi daudzi papuči vizinās ar glaunām mašīnām pa ballītēm un medībām,bet bērniem jādzīvo trūkumā,jo žēl samaksāt kaut vai minimālo alimentu summu.

 129. Sen jau tā vajadzēja,citādi daudzi papuči lepni vizinās pa ballītēm un iet medībās,kamēr bērni dzīvo trūkumā.

 130. Sii ..bananu reoublika grismst ar vien dzilak uz dzilak..jo mums ir tad valdiiba kas dziivo particiiba..soliit tautai sola zilus briinus..kur ir algu paaugstinajums? 10eur..es bernam pat apavus pa 10eur nevaru nopirkt..valdiiba jus tik celat nodolus partikas un degvielas cenas skrienat pakall eiropai..ta .. vienreiz pacelat cilvekiem algas ka minimums uz 800eur menesi vai 4ciparu skaitli..tas nav normali ka jus izzogat valsti bet nemat/zogat no tautas kabatas..Pat kaiminu valsts Igaunija ir mums prieksa nemaksa cela nodoli jo viniem tas ir ieklauts degvielas cena..un viniem minimala alga ir ap 700eur..sajuta tada ka jamacas igauņu valoda un japariet uz vinu tautiibu..

 131. Ja nezin ko dara ,lai vai norauj tos p-us uztaisit mak tad lai ari maksa. Vi’niem ietetov’et uz pieres kauna z’imes lai visi redz,tad varb’ut nakosa netaisis ar tadu perdeli bernus.

 132. Šāds aizliegums nebūs samērīgs un godīgs/Kā var atņemt tiesības, ja , piemēram, nemaksātājs būs šoferis? Kā lai viņš nopelna naudu, tā jau ir diskriminācija mūsu valstī- sieviete var aiznest un atstāt bērnu, bet par to neko nemaksāt, bet ko vīrietis var? neko, viņam jāiztiek ar pusi no minimālās algas, kas arī nav normāli. Un, kā lai veido citu ģimeni? Vai nākošajai jācieš par iepriekšējās stulbību?

  • Tu garā vāja!? Un, ja tai sievietei ar bērnu nav pat minimālās algas?

   • Vecenes nabadzītes! Šujam ciet caurumus, vai sapūšam ar makrofleksu! Audzinu trīs bērnus, kurus ļoti mīlu, bet bijusī ir padauza, kura atstāja mani ar 8, 6 un 3 gadus veciem bērniem. Nenožēloju ne mirkli! Kādi likumi tiks vērsti pret draiskulēm?

    • Ak tu nabadziņš.Kā vienmēr pie visa vainīgas sievietes.Ļaunās, drausmīgās sievietes:)))

     • Vienkārši.Pieprasi viņai alimentus. Visi tik runā par vīriešiem,bet nekur neredz,ka arī sievietes,diemžēl,ir nemaksātājas.Tā ka šis bezjēdzīgais likums arī attiecas uz ”dāmām”

  • Kristine un visi parejie lasiet tacu visu lidz beigam un ja ko nesaprotiet tad pajauta matei vai skolotajai.
   Kads te godigums un ka tiem maitam , kas nemaksa alimentus, ar godigumu?

  • Ne jau kāds cits, bet viņš pats ir pametis, aizgājis, un nemaksā, un ne jau vecā ģimene vainīga, ka viņš NEGRIB strādāt. Kad reiz tādi spēs uzņemties atbildību par saviem darbiem? Un kāpēc gan bērnam būtu jāvar izdzīvot ar neko, ja tēvs negrib maksāt?? Kāpēc mātei ir jāvar izaudzināt bērnu ar minimālo vai pusi, vai ceturtdaļu no minimālās, bet tēvs var nemaksāt vispār- redz, viņam pašam nepietiekot!?

  • Zini stulbība ir tad, kad vīrietis neapjēdz, to kad viņam jauzņemas atbildība par VISIEM SAVIEM BĒRNIEM, kur sēklu atstājis, neviss tikai par to kuru atradis jaunu ğimeni un viss okey dzīvo un ražo tālāk sorry par bērniem jārūpējās netikai sievietei, bet arī vīrietim.

  • vai izlasīt visu rakstu un tad mūldēt

 133. Ušakova pirkst! Nav kas ar sabiedrisko transportu braukā ?

 134. Nu cik talu muss valsts,vai atvainojoss saimma var aiziet,var redzet ka laga naw ko darit,butu vismaz ko ladzigaku izdomat.Nu aizliegsiet braukt,tad jau daļa brauks bez tiesibam,lielaka daļa ar to pelna savai iztikai,nodokli netiks maksati,jo bus jamaksa štrafi. Un panaks ar to ka visi driz aizbraugs no Latvijas,

 135. Tas kurs jau maksa-un nevar izdzivot Atbildēt

  A davai daram otradi? pienemam likumu-ka sievietes maksa alimentus
  A to izskatas ka tikai veci ir tie grekazi

 136. Bac un vnk viriesi tiek pataisiti vainigi! Nu tur ir divi kas so lietu dara! Un jebkura gadijuma man gribetos lai pienem likumu kur ari sieviete uzrada tiesi tadu pašu summu ka vina sniedz bernam no savas puses, tadu ko pieprasa no berna teva! Vot so likumu varetu ieviest! Jo savadak ir kas tikai no Ugf vai ka nu sos sauc un no viriesu maksatajiem alimentiem vien dzivo!
  Un tagad atnems viriesiem tiesibas vadit auto, bez ta musdienas nu nevar, mulka sievietes, ja kads kurs mekleja tada veida darbu(ieprieks nestradaja) tad jau tagad alimentus neredzet vel jo vairak.. jebkura gadijuma vecumdienas ceru tie kas nu peksni saks maksat alimentus bernam velak maksas tevam uzturnaudu 🙂 un vainiga bus tikai un vienigi mate! Gribetos lai ari sis kas pieprasa alimentus neliegtu bernam zinat kas ir berna tevs un neliegtu vinam tikties vai padzivoties ar tevu ari… gari un dikti par so temu var malt…bet reali kopuma sviests ari sanak..

 137. Vo vo, par budžeta izlaupīšanu un nodokļu parādiem, par deputātu bezatbildības sekām kšpēc neko nepiemēro vainīgajiem? Un kāda valsts nauda? Nav tādas valsts naudas, ir tikaibun vienīgi nodokļu maksātāju nauda. Un alimentu nemaksātāji, tikpat labi, var būt šie nodokļu maksātāji. Debīlā banānu republika. Es ļoti vēlos atgriezties dzimtenē, bet lasot šo un līdzīgus rakstus- n@h.j. Drīz paliks tikai deputāti un citi dienas zagļi-budžetnieki. Un penši. Un valsts lēni, lēni, bez kara sabruks. Paldies valdība, paldies jums.

 138. Ja sieviete viiru kraapa, un berns dziivo pie vecvecaakiem, tad kaada alimentu maksaashana tai saucamajai maatei? Sievietes arii ir jaasoda!

 139. Ko darīt invalīdam kas var tik pārvietoties ar auto?

 140. Kāpēc ārzemēs cilvēki var nomaksāt alimentus, bet sapņu zemē LATVIJĀ vairās no tā. Piemērs: Jāmaksā alimenti diviem bērniem, vīrietis dzīvo citā ģimenē un tur arī viņam ir divi bērni. Vīrietis saņem minimālo algu 360 eiro, no kuriem viņam novelk maksimāli kas iespējams par alimentiem 180 eiro, tad paliek 180, par kuriem ir jāuztur vēl divi bērni, jāmaksā komunālie pakalpojumi. Man negribas lamāties, bet idiots ir arī āfrikā idiots. Ne lai risinātu problēmu, bet atkal kādu tikai sodītu. Tad kāds ir jāizdomā sods par valsts budžeta izlaupīšanu???? Es gan domāju ka daudz vēstules aizceļos uz Briseli par cilvēktiesību ierobežošanu šai sakarā…

  • ..varbūt der ne tikai pirms Briseles,bet vispār
   padomāt pirms procesa matemātiski-360 dalīt ar 4,mazliet ierobežojot pašam sevi?!

  • Vo vo, par budžeta izlaupīšanu un nodokļu parādiem, par deputātu bezatbildības sekām kšpēc neko nepiemēro vainīgajiem? Un kāda valsts nauda? Nav tādas valsts naudas, ir tikaibun vienīgi nodokļu maksātāju nauda. Un alimentu nemaksātāji, tikpat labi, var būt šie nodokļu maksātāji. Debīlā banānu republika. Es ļoti vēlos atgriezties dzimtenē, bet lasot šo un līdzīgus rakstus- n@h.j. Drīz paliks tikai deputāti un citi dienas zagļi-budžetnieki. Un penši. Un valsts lēni, lēni, bez kara sabruks. Paldies valdība, paldies jums.

  • Vo vo, par budžeta izlaupīšanu un nodokļu parādiem, par deputātu bezatbildības sekām kšpēc neko nepiemēro vainīgajiem? Un kāda valsts nauda? Nav tādas valsts naudas, ir tikaibun vienīgi nodokļu maksātāju nauda. Un alimentu nemaksātāji, tikpat labi, var būt šie nodokļu maksātāji. Debīlā banānu republika. Es ļoti vēlos atgriezties dzimtenē, bet lasot šo un līdzīgus rakstus- n@h.j. Drīz paliks tikai deputāti un citi dienas zagļi-budžetnieki. Un penši. Un valsts lēni, lēni, bez kara sabruks. Paldies valdība, paldies jums.

  • Vo vo, par budžeta izlaupīšanu un nodokļu parādiem, par deputātu bezatbildības sekām kšpēc neko nepiemēro vainīgajiem? Un kāda valsts nauda? Nav tādas valsts naudas, ir tikaibun vienīgi nodokļu maksātāju nauda. Un alimentu nemaksātāji, tikpat labi, var būt šie nodokļu maksātāji. Debīlā banānu republika. Es ļoti vēlos atgriezties dzimtenē, bet lasot šo un līdzīgus rakstus- n@h.j. Drīz paliks tikai deputāti un citi dienas zagļi-budžetnieki. Un penši. Un valsts lēni, lēni, bez kara sabruks. Paldies valdība, paldies jums.

  • Un kāpēc gan man būtu jāmaksā tā sēklas kaisītāja bērniem alimentus?????? Kā mācēja bērnus sataisīt, lai māk arī uzturēt!!!! Un man personīgi pie lampiņas ko viņš pats ēdīs!!!

 141. Piedodat sievietes es negribu jus aizvainot,bet lielaka dala sieviesu pasas vainigas ir pie laulibu sabrukuma vai ka puisi pamet jus. Bet kapec tad del ta jaces viriesiem. Ja saprotu ka mes neesam ideali,bet jus pasas uz sevim paskataties ka jus rikojaties cuciski. Likumu vajaga pieniemt tikai tiem kuri tiesam nemaksa alimentus gadus piecus nevis uzreiz visus sodit.

  • Piekrītu, būtu jāizvērtē, kurš ir vainīgs pie ģimenes izjukšanas un tas jāsoda. Vīrietis jau nav vainīgs, ka apprecēja vieglas uzvedības sievieti. Un par to vēl tai …. jāmaksā alimenti.

  • Tu esi stulbs vai stulbāks- alimenti ir paredzēti bērniem. Nav nozīme, ka sieva aizgāja vai vīrs aizgāja. Nauda ir paredzēta bērniem.

   • Marta, vai tik tiešām visa nauda tiek tereta bērniem, zinu gadījumu kad berniem vispār tika graši, bet māte sevi pucēja tai laikā kad bērni kā bomži staiga apkārt, tik tiešām jāpārdomā par šo aizliegumu, jo vairākums gadījumos sievietes pašas vainīgas jo tā cer noturēt vīrieti un čuš tapat sanāk

   • Diemžēl, personīgi pazīstu sievieti, kurā tiklīdz saņem alimentus,tā ir kādā klubā vai Fēniksā bliež pa pogām. Esu pārliecināts,ka bērniem no alimentu naudas,tiek pavisam maza daļiņa,jo Latvijā neviens nekontrolē kādiem mērķiem patiesībā tiek tērēti šie līdzekļi. Aizliegt vadīt auto,tas ir pilnīgā apsurds. Dažkārt pat lai atrastu darbu ir vajadzīgs auto,jo sabiedriskais transports ir nepieejams.

   • Piekrītu! Bērns nav vainīgs!

   • Sjitas labs. pats jau paaris gadus atrodos aarpus Latvijas.Alimentus saakumaa maksaaju tad uzinaaju ka beernu, bijusii visu laiku atstaaj pie maates un pati par naudu ko suutu beernam aiziet klubos , tusinjos.Maate pat vairaakas nedeeljas nezin kur vinja vispaar atrodas.takaa juus vieglaas uzvediibas daamas (..) domaajat ko rakstat par mums!

  • Tas ka aizgaji no sievietes nemaina to faktu ka berns paliek kursh ir jaizaudzina. Lai kada ta sieviete butu bijusi. Un alimenti ir jamaksa. Un jaaa beidzot kads sods.

 142. TM ir riktiga prostitucija tapat seima ir vienas prostitutas kas tirgo kas viniem nepieder un par lidzcilvekiem nemaz nedoma

 143. Tas ir drausmīgi,es neazstāvu alimentu nemaksātājus,bet apsurdākais ir tas ,lai būtu ko maksāt ir vajadzīgs darbs kā ari kārtīga alga,,Vai valsts kautko ir darījusi lai cilvēkiem būtu darbs,un vai ir algaskārtīgas.Lielie zagļi stigā it kā nekas nebūtu atgadījies,kaut gan valsts jau izagta tukša,tos neviens vēl nav pat mēģinājis noķert,bet noķerti alumentu nemaksātāji.Vai tas ir ar ko var lepoties,jeb pirmsvēlēšanu uzpūstais burbulis.Varbūt pārmaiņas pēc sāciet ķert tos īstos blēžus un tikai tad lielieties.

 144. Ir tik daudz izņēmumu, ka praktiski jau tie nemaksātāji brauks kā braukuši.

 145. Si lieta ir” IZPISTA NO PIRKSTA”

 146. Arii man lasot šo rakstu , metas domas uz pašnaavibu – jo jūs nezinat manu stāstu ! Jaa esmu parasnieks , bet biju pret beerniem.

  • Tad nepisies, vai tad tu nezini ka no ta rodas berni!!!! Tagad pa pilno sanjem!! ( kapec tad soda tos kas netisham noslepkavo? Vai tad vinji nezinaja kads var but iznakums, pie veiktas darbibas)

 147. LIELĀKIE ALIMENTU NEMAKSĀTĀJI IR LATVIJAS VALSTS KURAI NAV KAUNS ATMEST BĒRNAM 11 EUR MĒNESĪ BET NO VECĀKA PIEDZĪT 111 EUR.VIŅUS PAŠUS VAJAG SODĪT PAR SISTEMĀTISKU CILVĒKU PAZEMOŠANU.

 148. Jau gana liels sods ir , ka paradniekam ir liegtas iespejas sev iegadaties auto , bloķēti visi konti – pilnigi neviena iespēja dzīvot – tas ir par maz ? Taaadam kurs tos negribeja bernus , bet vecene izmantoja izdevibu “piesiet” ? Super. Arzemes gaidat mani.

 149. Ir viens eksemplārs, kam tāda auto vadīšana būtu galīgi pie kājas- bijusi, nebijusi, bet, ja aizliegtu 2litrīgo buņķi nopirkt, tas gan būtu traki! ?

 150. būtībā šāds likums ir pretrunā ar cilvēka tiesībām pārvietoties kā arī gūt peļņu. kā zināms tad automašīna sen nav zaķu ķeramais līdzeklis bet peļņas gūšanas līdzeklis. likumā savukārt rakstīts ka lietas, priekšmenti kuri nes cilvēkam peļņu nav apgrūtināmi. valstij būs jaatver jauni un daudz sabiedriskā transporta maršruti lai izvadātu šos ļaudis pa darba vietām. satversmē rakstīts ka cilvēkam ir tiesības strādāt un saņemt par darbu atlīdzību kā arī tikt uz peļņas gūšanas vietu. pēc būtības visa šitā padarīšana vērsta uz cilvēku samazināšanu, cilvēks kurš dzīvo dziļā lauku nostūrī kur nav sabiedriskā transporta būs nolemts bada nāvei vai pašnāvības riskam. ar 300 pašnāvību veikušiem cilvēkiem gada laikā tieslietu ministrijai ir par maz???

 151. Kad vajadzēja apstādināt Godmani, NA tupēja maliņā un vēkšķēja.Kad vajadzēja savlaicīgi sakārtot fondu naudas, NA sēdēja un blisināja actiņas.Slinkums minēt pārējos piemērus,kas noveda pie lielas daļas sabiedrības maksātnespējas.
  Tagad, kad var ar kāju paspārdīt neaktīvāko un neizglītotāko sabiedrības daļu, tas tiek darīts ar plašu vērienu.Nelieši.

 152. Beidzot! Ja paskatiisimies kaa citaas valstiis reagjee uz shaadiem paraadniekiem. Varbuut pie praata vediis taadus bezatbildiigus necilveekus.

 153. Statos dalai sieviesu bernu naudas un citu viriesiem uzpiezamu maksajumu kolekcionesana ir gandriz ka sports un dzivesveids. Sievietes, nepletiet kajas platigiem lohiem – alfa teviniem un daudz vairak bernu augs pilnvertigas gimenes ar abiem vecakiem.

 154. A ko man teikt ka atsakas berna tevs no pasa berna un neliekas ne zinu no tada alimentus nevar dabut

 155. Nav ko darīt…..

 156. jaa tas tiesasam ritigs stulbums jo bez tiesibam izredzes atrast darbu praktiski nav

 157. Un tās dievgosniņas kuras papleš kājiņas un dzīvo tikai uz pabalstiem? Dzīvo ar vecākiem un nekad pat nedomā strādāt ko viņas nedzenā?

 158. tas pats Jur4iks =] Atbildēt

  ja sievietes butu uzticigas tad ari gimene pastavetu un alimenti ajmaksa nebutu,ari ai viriesi tadi tapec neko nesaku,saku pec savas pieredzes.Katra zina godigi nava citiem tiesibu nava,neko neteiktu par kadu valsts darbu soda vieta lai atstradatu summu kuru jamaksa butu bernam valstij ka kompensaciju par to ka vini izmaksa tevu vietaa

 159. Ko nu cepās!Vai tad bērns aug kā sēne,bet tās ar bez lietus neaug.Nabaga vīriešiem jāiedod tie daži graši,bet mātei visa atbildība un daudz vairāk jāpieliek lai bērns normāli varētu eksistēt.Ja var braukt ar mašīnu tad pietiek arī lai bērnam iedotu.
  Tikai žēl ,ka ir tādi tipiņi kuri aizlaižas uz ārzemēm,izdeklarējas no Latvijas un alimentus nevar dabūt un arī valsts nepalīdz tādām māmiņām.Vismaz ja tas apzinīgais tētiņš Latvijā nemaksā,tad valsts maksā.Un tam tētiņam būs no pensijas jāmaksā.Nu tā papucīši lai padomā pirms bērnus rada,vai viņi būs vajadzīgi .Viņi te satraucas,ka par minimālo strādā,bet māte kā lai strādā?

 160. A ko man darīt un no ka ko piedzit, ja mana ku..ce pa kluso izvac tuksu dzivokli un aizskrien pie kaut kada veca arzemnieka un ari alimentus pieprasa????? Tulit noteikti saksies smirdona no pretigi daia dzimuma, bet jus esat tadas padibenes savos gajienos. Gribeji paceltu galvu skriet, tad ari talak velc savus maksajumus.

 161. Taisaties tak prom no tas latvijas ar visiem berniem. Latvija ir par muļķu zemi palikusi.

 162. Es nenosodu Lv bet paskataties ka cilveki dzivo arpus valsts un jus tikait domajat ka no cilvekiem naudu izspiest traki

 163. Neesmu pret uzturlīdzekļu maksāšanu. Esmu pret sistēmu, kas veicina šo problēmu.
  Lielākajā daļas pie šīs problēmas, kas veicina vīriešus nemaksāt uzturlīdzekļus ir pašas sievietes.
  Tādu gadījumu ir ļoti daudz.
  Pie jebkādiem ģimenes izjukšanas gadījumiem, bērns automātiski paliek pie māte. Lai to apstrīdētu tiesā vīrietim ir jāpierāda ka viņš ir spējīgs parūpēties un uzturēt savu bērnu, toties sievietei kurai pēc ģimenes izjukšanas nav ne plika graša pie dvēseles likums jau ir viņas pusē. VAI TAS IR GODĪGI PRET VĪRIETI?
  Lai vīrietis pēc tiesas lēmuma varētu tiktos ar savu bērnu noteiktajās dienās, atkal sievietei ir priekšrocības lai neļautu tikties tēvam un bērnam. Jo bērns ir likumiski pie mātes. SIEVIETES AR BĒRNU VAR MANIPULĒT KĀ VIEN VĒLAS LAI TIKAI IERIEBTU BĒRNA TĒVAM. Vai tas ir godīgi?
  Tāpēc es esmu kategoriski pret šādu TM lēmumu.
  Valdībai vajadzētu vairāk uzmanību pievērst nabadzības apkarošanai valstī, dzīves labklājības celšanai, ekonomikas veicināšanai un darba vietu radīšanai. Patreiz valdība nodarbojas ar tādu likumu izstrādi kuri nedos nekādu rezultātu.
  NOST ar ZZS, VIENOTĪBU, LLNK un SASKAŅU.

 164. Ko tik Latvija neizdomas.

 165. Bērnu pie manim nelaiž un neļauj satikties,noskaņoja pret mani,nu jau 3 gadi jau tā. Un nahren tad man viņai būtu vēl ko jāmaksā! Kamēr laida pie manīm tikmēr maksāju,nelaiž-nemaksāju!

 166. un tā vai tā..vinnējis ir ASV Trombs un ja krievs ko….5. bantu neiedarbinās…..bet bērni jāuztur ir,mana ] kundze] saņem valsts maksājumu un cik varu dodu es bērniem,nu būs kādi 50 līdz 60 mēnesī tā vai tā,nebūs braukt atļaujas,neus bilnīgi nekā,arī tagadējā sieviņa varēs meklēt citu un likt alimentos kurus nesagaidīs….lai veicas jums visiem gudrajiem un netik…..

 167. sanak cietis tikai soferi nemaksataji,, bet parejie,, kuriem nav stiesibu???

 168. Kangars no preiļiem Atbildēt

  Kāds vispār ir redzējis kā sieviete maksātu alimentus? Tas nekur nav redzēts, tad kāpēc Latvijā cepjas tik ļoti par tiem alimentiem! Nē jau tas vīrietis gribēja lai tu esi stipra neatkarīgā sieviete(vientuļā māte) tā bija sievietes izvēle!!ja jau tas bērns tev ir tik smaga nasta, tad kāda velna pēc tu viņu vispār laid pasaulē! Ja nevarēju rast kompromisu ja tev tiesas ceļā jādabū alimenti tad nēesi nemaz tos pelnījuši, tie kas normāli šķiras tie arī normāli sadaļā pienākumus un finansiālās atbildības! Te sanāk ka viena aita grib dzīvot uz citu rēķina marazms kaut kāds!! Nē vienam vīrietim neatvērsies mutē jautāt pēc alimentiem, feminisma vienlīdzība ir tikai tādā gadījumā, ja runa iet par sievietēm izdevīgu tēmu!

 169. tas tak nebus godigi pret soferiem!!! tiem kam nav nu staigas laimigs

 170. uz kopejo alimentu maksataju fona,sieviesu nemaksataju procents ir loti mazs…Pamata viriesi ir tie maitas..Tad man ir jautajums,kapec tada masveidiba no viriesu puses?Vai seit nebutu akmentins jaiemet ari sieviesu darzina,vai vinas ir tik baltas un pukainas!

 171. kad bus sods kuram vispar nav stiesibu,,

 172. tas ir absurds,cilvēkam atņem tiesības vadit automašinu,viņš atrod darbu ,bet nevar ierasties darbā,jo sabiedriskais nekursē.Mums šajā valstī nav garantēts darbs ir liels bezdarbs kuru veicina Latvijas valdība.
  Jūs arī nevarat meklēt darbu,jo nez vai varēsiet ierasties uz pārrunām,valstij tāpat neinteresē ja esat ilgstoši slims un tādēļ nevarat maksāt uzturlīdzekļus.No sākuma Tev aptīrīs valsts pēc tam sistemātiski aptīrīs tiesu izpi;dītāji,paliksi par bomzi un nosprāgsi kā parādnieks.

 173. murgs kkads , un tam ka ir darbs pa minimalo un saistīts ar autovadīšanu tad paliek bez darba ?

 174. Piedāvājiet cilvēkiem attiecīgas darba algas,lai būtu iespējams dzīvot un maksāt alimentus.Likumus pieņemt tik Jūs variet, bet rūpēties par cilvēkiem ,Jums pie dir… .

 175. Un kā lai cilvēki nebrauc prom? te ir jāmūk kamēr var.

 176. nu es ar nevaru samaksā,bākā leju reti,ko darīt tiem kam tiesības ir uz smagajiem un vienīgais kautkāds uztikas avots,un izcili,Rīgā un citviet būs daudz brīvāka satiksme,Vācijā un Anglijā nemaz mūsu tiesība neeot vajadzīgas,lielākie nemaksātāji jau laikam nav nemaz uz vietas vai nemaz tādu tiesību nav xD XD

 177. Tadus kas nemaksa alimentus,kastret vajadzetu.tie nav viriesi.

  • Un ko darīt ar tām mammām kuras bērnus noskaņo pret tēviem? Kuras neļauj satikties ar tēviem?Nelaiž vispār pie tēviem? Tādas prēmēt un apbalvot vai?

   • Nu varbūt tā mamma negrib laist bērnu pie Tevis un Tavas jaunās padauzas un jūsu kopīgajiem bērneļiem.
    Ir cilvēki, kas izšķiras kulturāli un saglabā normālas attiecības, uztur bērnus un naejūtās nekādi aizskarti ar šādu visnotaļ pareizu lēmumu. Šūmējas jau tie , kam sirdsapziņa nav tīra. Tie, kas uztaisa bērnu vienai, aizspurdz pie nākamās, tur atkal uztaisa bērņuku un tad , kad jāmaksā uzturnauda, tad – vai , vai es nabadziņš, man tik grūti…, bet vai tai sievietei bērna mātei ir viegli?

    • Precizēšu priekš tevis-izšķīrāmies kad bērnam bija 8 gadi.Maksāju līdz 11 gadu vecumam pat neskatoties uz to ka bērnu nelaida pie manīm no 9 gadu vecuma. Un tas ir vienīgais bērns,vairāk arī nebūs!!!!!

    • un kāpēc ar tavu jauno .. bērns deīkst dzīvot kopā un ja bijušais dzīvo ar citu tad ar
     tēvu bērns nedrīkst dzīvot??? kādā priviliģētā statusā esi? un ar kādām
     tiesībām deīksti likt bērnam izvēli uzspiest- mamma vai tētis?? šī ir tipiska LV bābu kopējā problēma-es varu! visi dzīvos, darīs pa manam.. ja nē – es manipulēšu!!! nu tipiski!!! bērna domas, emocijas, raudas pēc tēta vispār pēdējā vietā! nežēlīgi bābieši un vecumdienās karma parasti atmaksā tieši no bērnu puses!!! un kāpēc tētim vispār ir jātiesājas, utt ja viņš kārtīgs vīrietis, maksā, strādā un grib rūpēties, mīļot to bērnu… be vajag LV durai uztaisīt histēriju!! sviests! nav brīnums kāpēc daudzi nemaksā… neatbalstu nemaksātājus, bet šādas bābas arī nu nekādos rāmjos! manuprāt, likumdošanā arī kas jāmaina, lai stervas nevar šādi izrīkoties ar bērniem… kas neredz savus tētus, kuri visus noteikumis izpildījuši!!!

    • un kāpēc ar tavu jauno jākli bērns deīkst dzīvot kopā un ja bijušais dzīvo ar citu tad ar
     tēvu bērns nedrīkst dzīvot??? kādā priviliģētā statusā esi? un ar kādām
     tiesībām deīksti likt bērnam izvēli uzspiest- mamma vai tētis?? šī ir tipiska LV bābu kopējā problēma-es varu! visi dzīvos, darīs pa manam.. ja nē – es manipulēšu!!! nu tipiski!!! bērna domas, emocijas, raudas pēc tēta vispār pēdējā vietā! nežēlīgi bābieši un vecumdienās karma parasti atmaksā tieši no bērnu puses!!! un kāpēc tētim vispār ir jātiesājas, utt ja viņš kārtīgs vīrietis, maksā, strādā un grib rūpēties, mīļot to bērnu… be vajag LV durai uztaisīt histēriju!! sviests! nav brīnums kāpēc daudzi nemaksā… neatbalstu nemaksātājus, bet šādas bābas arī nu nekādos rāmjos! manuprāt, likumdošanā arī kas jāmaina, lai stervas nevar šādi izrīkoties ar bērniem… kas neredz savus tētus, kuri visus noteikumis izpildījuši!!!

  • Jus pasus vajag kastret neaptestie lemeji!!!

  • Pati kajas papleti talak turpmak doma pati ka gribi

   • Daudzas pēc tava padoma ta ari dara. Neprasa no tēviem neko. Paskaties apkārt. Tādas ir daudzas. Nu laimīgs esi?
    Pajauta tiem vīriešiem, kurus nekad neviens nav saucis par tēvu – vai viņi ir laimīgi?

  • Nebaaz visus vienàa maisaa … Ir entie gadijumi , kad sievietes ir izmantojusas situacjiju , lai noturetu virieti , bet neizdevaas , virietis bernus nebija velejies , bet alkohols utml., rezultata daama paliek stavokli un atsakas taisit abortu – solas , ka nekad neko no vinja neprasis utt., izskiras un beigaaas iedod uz alimentiem . Ne vienmer taa ir , ka vecis tikai vainigs. X cilvekam iekrajies parads par alimentiem pieeram 10 000euro – vai jus maz apjedzat , ka tas cilveks ir “nolemts” ??? Kaut vai 1000euro vinjs pelnitu , vinjam oficiali tiek atstati 150euro menesim dzivosanai – un tagad pasakiet KAA VAR AR 150Euro Izdzivot meenesii ? Ja piemeram celjaa uz darbu vien 200aiziet . Nu ko tad darit tam nabaga nolemtajam ????

  • Nebaaz visus vienàa maisaa … Ir entie gadijumi , kad sievietes ir izmantojusas situacjiju , lai noturetu virieti , bet neizdevaas , virietis bernus nebija velejies , bet alkohols utml., rezultata daama paliek stavokli un atsakas taisit abortu – solas , ka nekad neko no vinja neprasis utt., izskiras un beigaaas iedod uz alimentiem . Ne vienmer taa ir , ka vecis tikai vainigs. X cilvekam iekrajies parads par alimentiem pieeram 10 000euro – vai jus maz apjedzat , ka tas cilveks ir “nolemts” ??? Kaut vai 1000euro vinjs pelnitu , vinjam oficiali tiek atstati 150euro menesim dzivosanai – un tagad pasakiet KAA VAR AR 150Euro Izdzivot meenesii ? Ja piemeram celjaa uz darbu vien 200aiziet . Nu ko tad darit tam nabaga nolemtajam ????

 178. Tas ir vēl par maz. Vajadzētu kontrolēt katru soli šādiem nemaksātājiem, gan ko ēd, gan ko dzer ,kur un ar ko braukā. Ja pašiem nav apziņas rūpēties par bērnu, tad valsts uzdevums to iemācīt. Ari sabiedrība varētu to darīt. Varētu arī ņemt piemēru no vēstures, kā ar tādiem rīkojās,piemēram 30 gados.

 179. Man arī ir nesamaksāti uzturlīdzekļi,bet bērni ir pieauguši,bet parāds ir palicis,uz tiem arī attieksies šis likums

 180. Mūsu valsts ir dīvaina. Es jau divus gadus cenšos vienoties par parāda atmaksu un nekādi nesanāk. Jo neredzu jēgu strādāt ja man atstāj no algas 180 euro. No kā jānomaksā dzīvokļa īre un komunālie, par ēšanu tur vairs nav ko domāt. Esmu tiesu izpildītājam piedāvājis sākot no 50 latiem līdz 120 euro mēnesī- nepietiekot, paņemšot cik varēšot, tādēļ viņi nedabū neko. Nesaskatu jēgu tai visā.

  • Ja pādnieks vēlas vienoties ar izpildītāju par parāda atmaksu, un ja cilvēkam iestājušies labāki laiki, it kā būtu darbs un vēlme parādu dzēst, tad mēģinājums vienoties ar izpildītāju nevainagojas panākumiem – pelni, cik gribi, kontā paliks 180, un ja vien 180, jo – ja ir uzturlīdzekļu parāds valstij, tad izpildītājs nu nekā nedrīkst vienoties ar parādnieku par mazākiem ikmēneša maksājumiem, jo likums to nepieļauj. Nu, un protams, ka tādā gadījumā tam nabaga parādniekam nav jēgas vispār strādāt, ja kontā paliek līdzekļi nokļūšanai uz darbu un maizītei, vai pat mīnusā, un dabiski, ka līdz ar to liela daļa oficiāli nestrādā un arī parādu nemaksā. Jautājums – vai valstij tā ir izdevīgi? Kāds ir piedziņas mērķis – vai atgūt valsts līdzekļus, vai taisīt genocīdu pret parādniekiem? Neattaisnoju, protams, bet tādas situācijas var gadīties jebkuram, un visi jau nav ļaunprātīgie nemaksātāji. Nezin kādēļ to arī neviens neņem vērā. Būtu ļoti labi, ja kādam ienāktu prātā to likumu pamainīt un ļaut parādniekam vienoties par citu apmaksas kārtību, atstājot vairāk līdzekķlus personas kontā. Daudzi censtos maksāt, jo parāds nav patīkams nevienam. Bet pašlaik ir tā, ka parādniekam nocērt rokas un liek strādāt. Nav pareizi, nav pareizi!!! Bet tas jau nevienam neinteresē – pieņem stulbu likumu un brīnās, ka cilvēki nemaksā. Bez tam, pat paši izpildītāji norādījuši, ka izdevīgāk ir nestrādāt. Kārtējais stulbums.

 181. Tas ir vēl par maz. Vajadzētu kontrolēt katru soli šādiem nemaksātājiem, gan ko ēd, gan ko dzer ,kur un ar ko braukā. Ja pašiem nav apziņas rūpēties par bērnu, tad valsts uzdevums to iemācīt. Ari sabiedrība varētu to darīt. Varētu arī ņemt piemēru no vēstures, kā ar tādiem rīkojās,piemēram 30 gados.

 182. Jus stulbi esat. Ja sieva ir narkomane un un to naudinu es maksaju bernu uzturesanai, bet vina izmanto kaut kam citam. Jus patiesam gribat lai visi aizmuk no sis valsts saucas latvija. Jums pasiem uzlikt aizliegumu uz visu. Tapec ka jus stradajat valsslc un iedzivotaju laba. Liegumu kamer jus stradajat valsts laba iegut jeb kadu ipasumu.

 183. Pareizi ir… bākā var liet, bet bērnu uzturēt nevar…

 184. Un kas būs tālāk? Tagad tik gaidīs alimentus ,dzers pa to naudu,pašas nestrādās ..bērniem nekas no tā netiks..un cietīs vīrietis..

  • Zini,tas nav isti sviests!Te katra gjimene,katrs gadijums ir skatams atseviskji.Protams,piekritu,ir mates,kuras,uzdzivo gan par berna naudu,gan par alimentiem.Tacu ir ari apzinigas mates,kuras censas rupeties par berniem,dod vinjiem visu ko var,but mates un teva lomaa,tacu visu izdarit vienai,biezzi vien trukst lidzeklju.Tapec ir vajadzigs ari berna teva atbalsts.Es dzivoju Irija,un ja jus zinatu cik seit musu pasu latviesu starpa ir paskjirusas gjimenes,un teevi nedod berniem neko,kaut strada,vai sanjem pabastus.Tad iedomajos kaa ir Latvijaa.Zel sievietes,kuras ka mates ir tiesam gadigas rupigas pret saviem berniem,un audzina vienas savas atvasites.

 185. Lūk velviens mūsu saemas debilais likums , kas liks cilvekiem pamest Latviju un dziwot arzemes , lai noliktu autovaditaju apliecibu . Tukšāka untukšāka , paliek musu zeme , KĀDA JEGA MUSU TAITAI BIJA CINITIES PAR BRIWIBU , UN PIE wisa atbildiga musu tagadeja saema
  EW jusss lielei wiri saema – cik ilgi taisaties tur sedet un krapt ara no walst naudu sawiem makiem , wisi jusu ipasumi ir pa walsts naudu , atnemt jums visu un vajadzet jums sakt visu no jauna ieosim jums dzivokli un minimalo algu , tad nu tieciet gala , ar ires maksajumiem , komunalajiem un visu parejo lai varet izdzivot – bet jums par to galvas nesap , man ar nesapetu ja man konta katru menesi ieripotu paris tukstosi pa nahalavu . un sitas ir vienkarsi kads ideotisms , interesanti kam no si likuma tgd buss labums ? nav tiesibas , nav darba , nav darba , nav naudas un ja nebus naudas tad valstij nebus kas maksa tos uzturlidzeklus . ai man vnk apnika rakstit .
  KATRA ZINA -KAMER LATVIJA NEBUS NORMALA VALDIBA – TIKMER VIS IES TIKAI UZ LEJU UN ARVIEN VAIRAK TAUTAS IZBRAUKS , UN ARVIEN DEBILAKI LIKUMI TIKS PIENEMTI .
  PRIEKS KA SESDIEN PAMETU LATVIJU – UZ NEATGRIESANOS …

 186. Da labi,muļķības.Tas taču jau bija,tikai kaut kur pazuda.Nu un?Te atņēma tiesības,aizbrauca uz Angliju,tur nolika pa jaunu un viss,braukā cepuri kuldams čalis.Un ko tad paņems no tiem,kam nav ne tiesību,ne braucamā?Kā var piemērot likumu,kuru nevar piemērot visiem vienādi?

 187. domāju,tad jāvēršas Eiropas tiesā pret Latvijas valsti ar super lielu kompensāciju piedziņu,kāds sakars alimentiem ar brīvu cilvēka pārvietošanos ar auto?kurā valstī vēl tāda cūcība ir?

 188. Ko darīt tam muļķìtim kas maksā saviem bērniem uztur naudu bet màte neiet strādāt un vēl pieprasa naudu no valsts?

  • Valstij būs jāatmaksā!

  • Paklau pajoliņ ar maziem berniem nemaz negrib ņemt darbā mātes tāpēc vienīgā iepseja dzīvot uz alimentiem bet pat izdzivot nevar ar 90€ mēnesī jo viss šajā valstī maksā dārgāk kā gandrīz jeb kur citur
   Ja tēvam papisties gribējās varēja pa kreisi nolaist bet liela daļa uztaisa bērnu un pamet kad uzzin
   Da zb kauns ka dzivoju latvijā

 189. Vairs jau nearko neizbrīnīs. Drīz ja nopirsīsies būs sods jāmaksā. Un ja elpos ar nemazgātiem zobiem lieks iepirkties vekalos

 190. Nemaksāju alimentus uzturu bērnus Atbildēt

  Vai tad nemaksātāji pārmaksās reālo bērna uzturēsanas summu. Un galu galā ja nav cita ceļa- atbalstu.

 191. mēs jau labi zinām,ka 21 gadu kopā dzīvo retais,tamdēļ laist pasaulē bērnus ir stulbums vīriešiem,labāk izmantot prostitūtu pakalpojumus,jo dažai labai izdodas pat pagulties zem 3 un vairāk,tad 21 gadu vaer dzīvot zaļi

 192. valsts programma,lai samazinātu dzimstību Latvijā

 193. Un ja nu man bērns jāsatiek tiesas noteiktajā kārtība un te pēkšņi liedz transportlīdzekļa vadību, tad ko ?

 194. Nesapratu, kāds sakars transporta tiesībām ar alimentiem?? Kāds var apgaismot? Nav tiesību – nav darba. Nav darba – nav par ko alimentus nomaksāt.. Kur loģika?

  • Loģika vienkārša, ja pats maksā uzturlīdzekļus, neviens tev neko neliedz. Runa par tiem kuri nemaksā saviem bērniem , braukā glaunās mašīnās,dzer dārgu viskiju, bet viņu vietā maksā valsts.

  • Loģika vienkārša, ja pats maksā uzturlīdzekļus, neviens tev neko neliedz. Runa par tiem kuri nemaksā saviem bērniem , braukā glaunās mašīnās,dzer dārgu viskiju, bet viņu vietā maksā valsts.

 195. Latvijā viss tiek darīts,lai samazinātu dzimstību,šie likumi liks vīriešiem mest līkumu no potenciālām māmiņam,jo dzīvot 21 gadu kopā vairs nav moderni un taisīt bērnus,lai pēc tam būtu parādā valstij un lai iegūtu autovadītāja tiesību liegumu,tas ir neprāts…labāk izmantot prostitūtu pakalpojumus,,,bet ir jau sievietes,kam izdosies parausties zem vīrieša un palikt stāvoklī,ja paveiksies zem 3 un vairāk ,tad 21 gadu varēs dzīvot zaļi

 196. Savi bērni ir jāuztur un alimenti jāmaksā. To var darīt bŗivprātīgi vai piespiedu kārtā – nu šis ir piespiedu kārtā…

 197. Diez kuram slimajam prātā ienākusi tāda doma?

 198. Feini, feini.
  Ja māju, mašīnu un visu ko var norakstīt uz jaunās “pasijas ” vārda, lai būtu tik trūcīgs, tik trūcīgs, tad tiesības nu nekādi nepārrakstīt.
  Šāds ierobežojums daudziem būs kā “grieziens pa olām “.

 199. Mans vecaistēvs kādreiz teica tā: “Ja Dievs ir nolēmis kādu sodīt, Viņš atņem tam parātu.” Izskatās, ka TM ierēdņi un mūsu Saeimas “gudrie” ar prātu sen kā nedraudzējas. Ko tur liegt automašīnu vadīt, cietumā liekat! Tad nodokļu maksātāji varēs uzturēt šos nemaksātājus. Kāds vispār sakars uzturlīdzekļu nemaksāšanai ar transporta līdzekļa vadīšanu? Loģiku kāds varētu paskaidrot?

 200. Pareizi ta jau sen vajadzeja zinas taisit un rupeties nevis pametis likteņa varā es par !!!!!!!!!!!!!

  • Es ar tā kādreiz teicu,līdz brīdim kad satraumēju celi un labo roku !pastrādāt varu tikai ar kreiso roku,mēnesī nopelnu 150 eur. Pirms satraumēšanas maksāju kārtīgi!! Tev gudriniek ir kaut mazākā nojausma cik maksā rokai un celim operācija??? Neesmu nevienu pabalstu ne prasījis ne lūdzis un netaisos to darīt!

 201. un ja cilvekam darbs ir sastits ar autovadīšanu? ka tad vins nopelnis lai samaksatu? situacijas ir miljoniem. varbut nedrikstes ari stradat?tad nebus par ko maksāt.atkal valsts maksas .apburtais loks!Es maksāju godīgi!ir daudz citas loģiskakas lietas ka piespiest, neviss kkads absurds.piem piespiedu darbs,kas butu pazemojoš bencikus lasit vai tamlidzigi fantazija tak ir bezgalīga

 202. protams maksat vajag bet saja fasistu zeme briest nacistu likumi

  • Kādi fašistu likumi tev?Vai valstij jāuztur alimentu nemaksātāju bērni?

   • Kādai valstij??? Valsts aprij tavu naudu!!! Deputātiem tā izdevīgi!!! Lai meklē risinājumu citu, kad citi zog tas ir normāli, kad maziņa sabrūk un nogalina 54 un nav vainīgo tas ir normāli, un apčakarēt veci ar bērnu ir normāli, lai piespiedu darbus dod, kko valstij lai izdara lai tīra ielas, vai skolas bērniem podus tīra, lai palīdz apkopējiem nopelnīt grūto naudu, nevis te taisa aizliegumus kkadus, murgs tīrākais! Un

   • Kādai valstij??? Valsts aprij tavu naudu!!! Deputātiem tā izdevīgi!!! Lai meklē risinājumu citu, kad citi zog tas ir normāli, kad maziņa sabrūk un nogalina 54 un nav vainīgo tas ir normāli, un apčakarēt veci ar bērnu ir normāli, lai piespiedu darbus dod, kko valstij lai izdara lai tīra ielas, vai skolas bērniem podus tīra, lai palīdz apkopējiem nopelnīt grūto naudu, nevis te taisa aizliegumus kkadus, murgs tīrākais! Un

   • Valsts pietiekami ir sazagusi lai vismaz to varētu .! Ja valstij jāuztur politiķi kādēļ ne bērni? Šis viss ir liels Absurds.! Pašai bērna tēvs nemaksāja alimentus bet tadu absurdu pat viņam nenovēlētu. Ar mašīnas vadīšanu tam nav nekāda sakara. Ka jau te rakstīja ja vīrietim ir jauna ģimene un vel iepriekšēja . Ko darīt? Ja lēnam vēlas sākt maksāt visu bet pēkšņi aizliedz vadīt auto uz darbu neizbraukat.! Īpaši celtniekiem kuriem objekti visur .! Tas nozīme nemaksātāji tāpat nemaksās .! Un brauks prom no šis izzagtas valsts . Man trūks vārdu lai aprakstītu sajūtas ko rada pārdomas par notiekošo un to ko tie tur saucamie politiķi izdoma .

 203. Taisnīgi. Vienīgi var sanākt lielas nepatikšanas, ja nemaksātāju, kas pēkšņi sācis pildīt savu pienākumu, neizņem no nemaksātāju saraksta. Tad tāds jozīs uz Eiropas tiesu un valsts maksās raudādama.

Draugiem Facebook Twitter Google+