×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
5. novembris, 2014
Drukāt

Alūksnes novadā rīko “Lāčplēša stafeti 2014”

Foto: aluksne.lvFoto: aluksne.lv

Godinot Latvijas brīvības cīnītājus, patriotiski sarīkojumi Alūksnes novadā sāksies jau 6. novembrī ar novada skolu jaunatnes militārajām sporta spēlēm “Lāčplēša stafete 2014” Alūksnes muižas parka teritorijā, ko organizē Alūksnes pilsētas Tautas nams un Nacionālo bruņoto spēku Kājnieku skolas karavīri, liecina informācija portālā aluksne.lv.

Skolēnu komandas trīs klašu grupās sacentīsies dažādos atraktīvos veiklības, spēka un intelekta pārbaudījumos, piemēram, purva šķērsošana, lāča vilkšana, nešķīsto iznīcināšana, Spīdolas bizes pīšana, Lāčplēša deja ar Laimdotu, zināšanu pārbaude par novembra notikumiem Latvijas vēsturē. Pasākums noslēgsies ar kopīgām neformālām sarunām pie ugunskura un siltas tējas, bet uzvarētājus apbalvos svinīgajā pasākumā pie Alūksnes Jaunās pils 11. novembrī.

Lāčplēša dienas sarīkojumi 11. novembrī Alūksnē sāksies jau no plkst. 11, kad stāvlaukumā Ojāra Vācieša ielā varēs apskatīt armijas tehniku. Plkst. 14.30 Alūksnes Lielajos kapos guls ziedi pie Lāčplēša Kara ordeņa kavalieru atdusas vietām, bet plkst. 15 Garnizona kapos sāksies piemiņas brīdis. Plkst. 16 Alūksnes evaņģēliski luteriskajā baznīcā ikviens laipni aicināts uz dievkalpojumu, kas būs veltīts Lāčplēša dienai, bet stundu vēlāk sāksies piemiņas brīdis pie Jaunās pils.

Plkst. 17.30 no pils sāksies lāpu gājiens uz 7. Siguldas kājnieku pulka pieminekli, pie kura apmēram plkst. 18 notiks svētbrīdis. Pasākuma rīkotāji aicina visus piemiņas brīža dalībniekus ņemt līdzi svecītes, kuras varēs aizdegt un novietot kā pie Mātes tēla un celiņa līdz pat Jaunajai pilij, tā arī pie pieminekļa, godinot tos karavīrus, kas 1919. gadā cīnījās par Latvijas brīvību.

Vēlāk, plkst. 19, Alūksnes novada pašvaldības administratīvās ēkas lielajā zālē sāksies Dziedošo ģimeņu šova dalībnieku Tihovsku ģimenes svētku koncerts.

Lāčplēša dienas sarīkojumi notiks arī citviet Alūksnes novadā. Godinot Lāčplēša Kara ordeņa kavalierus, ziedi guls Karvas Brāļu kapos Alsviķu pagastā. Plkst. 16 Lāčplēša dienai veltīts piemiņas pasākums notiks Varoņu atdusas vietā Zeltiņu kapos. Pededzes pagastā Lāčplēša Kara ordeņa kavalieru atdusas vietā “Akmeņdruvās” piemiņas brīdis sāksies plkst. 17. Visos pasākumos iedzīvotāji aicināti piedalīties, godinot karavīrus ar ziediem, svecītēm.

Vairākos novada pagastos tiek rīkoti arī lāpu gājieni – plkst. 16 no Liepnas pagasta pārvaldes sāksies lāpu gājiens uz Teodora Mendes piemiņas vietu “Sprinduļkalna” kapsētā, bet pēc tam tautas namā liepnenieši varēs noskatīties filmu “Bermontiāde”. Jaunalūksnes pagasta Bejā plkst. 16.30 no skolas lāpu gājiens dosies uz Somu karavīru Brāļu kapiem, bet Mālupes pagastā šai pašā laikā lāpu gājiens notiks no pagasta pārvaldes uz piemiņas brīdi Mālupes kapos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+