×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.2°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
12. augusts, 2016
Drukāt

ĀM informācija ceļotājiem pēc sprādzieniem Taizemē

EPA-LETAEPA-LETA

Sprādzienu vietā strādā eksperti.

Vvairākās tūristu iecienītās vietās Taizemē, tostarp Huahinā (Huan Hin), Surātthānī (Surat Thani), Trangā (Trang) un Puketā, notikuši sprādzieni, kuros cietušo vidū ir arī ārvalstu pilsoņi.

Ārlietu ministrija (ĀM) aicina izvairīties no cilvēku pulcēšanās vietām, būt īpaši uzmanīgiem un vērīgiem, uzturoties sabiedriskās vietās, un sekot līdzi vietējo varasiestāžu norādījumiem. Ceļotājus, kuri atrodas Taizemes kūrortos vai plāno turp doties, ministrija aicina sazināties ar tūroperatoriem vai lidsabiedrībām, precizējot, vai ceļojuma norise tiks īstenota saskaņā ar plānoto.

Ārlietu ministrija aicina ceļotājus regulāri sekot līdzi informācijai par politiskās un drošības situācijas attīstību valstī, kā arī pārliecināties par uzturēšanās vietas drošību. Valstī pastāv augsti terorisma draudi.

Ņemot vērā nestabilo drošības situāciju valstī, ĀM neiesaka doties uz Taizemes Karalistes un Kambodžas pierobežu, kā arī uz provincēm Taizemes un Malaizijas pierobežā: Patānī (Pattani), Jalā (Yala), Narāthivāta (Narathiwat) un Sonkhla (Songkhla).

Uzturoties Taizemē, tūristiem vienmēr līdzi ir jābūt pasei, kuru var pieprasīt uzrādīt jebkurā laikā.

Pamatojoties uz Taizemes kompetento iestāžu sniegto informāciju, ĀM atgādina, ka ar tūrista vīzu strādāt ir aizliegts. Lai Taizemē strādātu, pirms ieceļošanas valstī ir jāsaņem nodarbinātām personām paredzēta vīza. Šā gada 20.martā stājas spēkā kārtība, kas paredz personām, kuras Taizemē ir pārkāpušas vīzu režīmu un valstī uzturas bez derīgas vīzas, liegt atkārtotu ieceļošanu valstī. Atkarībā no laika perioda, kas Taizemē pavadīts bez derīgas vīzas, ceļotājiem būs liegts atkārtoti iebraukt valstī uz laiku no viena līdz pat 10 gadiem.

Tāpat karaļa un karaliskās ģimenes kritika tiek uzskatīta par krimināli sodāmu, par kuru draud līdz pat 15 gadiem ieslodzījumā. Sodi par narkotisko vielu glabāšanu, izplatīšanu un ražošanu ir bargi, ieskaitot nāvessodu.

Taizemē bieži notiek ceļu satiksmes negadījumi, kuros bojā iet cilvēki. ĀM neiesaka ceļotājiem pašiem vadīt automašīnu vai motociklu.

Pirms ceļojuma Latvijas Infektoloģijas centrā jāsaņem informāciju par nepieciešamajām vakcīnām.

Konsulāro palīdzību nepieciešamības gadījumā iespējams saņemt Latvijas goda konsulātā Bangkokā. Ārkārtas situācijā jāsazinās ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv

ĀM stingri iesaka jebkuram, kas dodas uz ārvalstīm, pirms ceļošanas iegādāties dzīvības un veselības apdrošināšanas polisi, kas paredz arī repatriāciju slimības vai nāves gadījumā, kā arī reģistrēties Konsulārajā reģistrā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+