×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
10. marts, 2014
Drukāt

Egils Līcītis: Prezidents paglābis Eiropu no Dombrovska (11)

Foto - LETAFoto - LETA

Kaut mēs labi zinām, ka bijušais Ministru prezidents Valdis Dombrovskis nav varaskārs cilvēks, bija domāts, ka viņš stāsies Borozu kunga vietā par Eiropas Komisijas priekšsēdētāju. Tas, ziniet, ir tāds amats, ka visas 28 Eiropas zvaigznītes šķīst gar acīm, Briseles kaklakungs! Taču, tāpat kā kaķēns, kurš atteicās no jūras skolas, arī Dombrovskis atteicies valdīt Borozu vietā. Tāda ir cilvēku daba. Viņi runā vienu, bet dara citu.

Daudzi pamatoti domā, ka bijušajam Ministru prezidentam atkal bijusi saruna ar Valsts prezidentu, jo pēc tādām prātu vētrām Dombrovskis parasti iznāk uz āru un atsakās no amatu lidojuma. Jā, Valdis apstiprina, vēlreiz ar Bērziņtēvu tikāmies. Nebija jau tā, ka pasitām klačiņu vai kaut ko par kulināriju. Bija jēgpilna un dziļa saruna par dzīvi kā bezgalīgu garu dienu, par Eiropas plašumiem, kur cilvēks no Atlantijas okeāna krastiem līdz Gaiziņkalnam jūtas svabadībā brīvs. Par tām iespējām, ko sniedz Brisele, kad pat no ganiņu tautas cēlies vīrs var izaugt par Eiropas Komisijas prezidenta kandidātu, gluži kā katra nobučota varde pārtop par princesi.

Tātad pēc labas, sapratnes pilnas sarunas prezidents Bērziņš pagaidām paglābis Eiropu no Dombrovska. Tā tikai liekas, ka Barozu nodarbošanās ir grauzt pistācijas Miera konferencēs un izkopt manieres kā Ženēvas diplomātiskā salona skatlogā. Īstenībā tai vietā ir diezgan liela teikšana. Un cilvēki pat Gibraltāra klintī, Hamburgas Reperbānī un Itālijas zābaka papēdī pazīst mūsu Valda tehniku – apokalipses jātnieka prasmes itin visā panākt sabalansētību, apcirpt pensijas, apgriezt Briseles ierēdņu piemaksas un atstāt Eiropu bez jelkādām uzkodiņām. Atvainojiet, bet eiropieši vēl grib pasūtīt desertus! Viņi pamatoti uztraucas, ka Latvijas nodokļu Jakobīni iecels par Barozu un visiem samazinās cukura daudzumu!

Nē, iesākumā gāja itin feini. “Vienotība” stipri cīnījās par savu eiroprinci ar visāda veida afišēšanas pasākumiem. Cauri gāja pat tāds fokuss kā iestāstīšana, ka galvenais Dombrovska konkurents uz amatvietu luksemburdzēns Junkers no rīta meklējot pēc kaut kā sāļāka, jo no vakara dinejām aizvien aizkuģojot labās burās. Tomēr konkurēšana par vietu beigās pazibējusi kā atspīdums Valda briļļu stiklos, un vadošā kristīgi konservatīvā eiroparlamentāriešu frakcija izlēma – labāk atbalstīsim pietempušos prezidentu nekā knauzerīgo latvieti.

Viss mierīgā garā beigtos, un Dombrovskis pensijā knibinātos ap kādu alternatīvās ekonomikas modeli, tāpat kā atvaļinātais Repše nopūlējās izgudrot mākslīgo intelektu, taču Valda ceļš atkārtoti ievijās Rātslaukumā, Melngalvju namā pie valsts galvas! Dombrovski tak gribēja Saeimā likt par Latvijas nākotnes komisijas priekšsēdētāju vai ko tamlīdzīgu, taču pēc saturīgas sarunas tagadnē ar prezidentu arī futūrista karjera secen – ekspremjers atteicies no šīs vadības. Tā jau saka – daudziem cilvēkiem viņu centienos ķermenis ir tikai apvalks, un tāpat politiķim plašajā redzējumā amats ir vien iepakojums, un “Vienotība” par spīti visam gribētu savu līderi turpināt virzīt uz Eiropas jumtu. Labi, viņš nebūs Barozu, bet nomainīt Vanrompeju un kļūt par tādu kā baronu Eštonu Dombrovskis varētu! Pats galvenais tagad ir uzmanīt, lai Valdim ar prezidentu Bērziņu nenotiek vēl kāda āfterpartija. Viņiem tur atkal būs 1001 saruna, un Šeherezāde iestāstīs, lai Dombrovskis atsakās no pirmā numura vilcēja vietas “Vienotības” eirodeputātu listē – tas vairs nav joks!

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. viņš ir ļoti vājš politikā

 2. Līcīškungam ir briesmīgi liels ienaids pret V.Dombrovski. Acīmredzot paklausīgs rakstītājs raksta, ko saimnieki liek. Taču iznāk muļķīgi. E.Līcītim saimnieku ietekmē nākas slavēt bijušos politiķus, kas, reputāciju sabiedrībā zaudējuši savas alkatības dēļ. Cik nav intervēts Godmanis, Gailis, Kehris un citi veiklie zēni, kas izmantoja 90. gadu sākuma neskaidrības. Līcīškungam jāpaskaidro sabiedrībai, cik ta’ viņam īsti maksā, lai muģītu lasītājiem smadzenes. Nožēlojami gan.

 3. līcīt, beidz pūst ausaiņa trubā!!!

 4. Lai nu kā, valsti no krīzes izveda tomēr Dombrovskis.
  Andža vēl nemaz nebija pat pie apvāršņa. Varbūt Andžu saukšu par Andri, ja viņš mācīsies un iemācīsies LATVIEŠU VALODU. Pagaidām 3/4 runātā ir vien dažādu liekvārdu salikums. Saturs no tādām runām nav izlobāms, grozies, kā gribi – neko nepateica. Man domāt – arī darbi tādi paši – nekādi.

 5. Joku šoreiz nebūs ne maijā,ne oktobrī! Aprīļa joks bija pēdējais!

 6. Par Dombrovski biju labās domās. Kādreiz…

 7. Humoristisks pastāstiņš, bet ar dziļu domu! Paldies Egīlam. Dombrovskis nav pelnījis lielāku cieņu. Absit!

 8. Paldies par rakstu . Bērziņš patiesi izglaba Latviju no poļžīdu pīļknābja visatlautības . Būtu labi , ja viņš vel palīdzētu atkratīties no Vienotības politbiroja virskundzības . Vēlēšanās maijā un oktobrī tiks svītroti visi V politbiroja kangari .Nodevējiem un kangariem vieta mēslainē .

  • Bet par Vienotību tomēr nobalsosi. Kazi – tie svītrotie nebūs pietiekami svītroti, un atkal viss būs pa vecam. Vienotību – dillēs! Vispār nekādu balsošanu par viņiem.

  • Svītrot jau Tu vari, bet tik un tā būsi nobalsojis par “Vienotības” sarakstu. Tik netaisna ir šodienas vēlēšanu sistēma, tieši tāpēc ar gadiem tiek ievēlēti vieni un tie pāsi “nespējnieki”, bēt mēs brīnāmies, taču izsvītrojām, kā tad tā?! Vēl savu roku pieliks Comdars, kurš gadiem NESPĒJ ieviest elektronisko balsošanu. Ja labi padomā, vai ir vērts iet balsot, jo izmainīt TU NEKO ŠAJĀ VALSTĪ NESPĒJ!!

Draugiem Facebook Twitter Google+