Kultūra

Andrejs Osokins: “Emocionāli smeļos no savas zemes” 16

Jāņa Romanovska foto

Latvijas zvaigžņu pianistu dinastijas pārstāvis ANDREJS OSOKINS turmākajās nedēļās būs sastopams kā Liepājas mākslas forumā, tā Ineses Galantes festivālā “Summertime”.

Turklāt nesen nācis klajā Andreja Osokina debijas solo albums, kurš ierakstīts koncertā Štutgartē (Vācijā) ar ļoti daudzveidīgu programmu – tajā klausāmas gan romantiski grandiozās Lista un Bēthovena sonātes, gan klasiski izsmalcinātais Haidns, gan apgarotie un meditatīvie Baha darbi un noslēpumainās Ravēla “Nakts vīzijas”. Mūzikas cienītājiem zināma pianistu dinastija – vairāku starptautisku konkursu laureāti brāļi Andrejs un Georgijs Osokini, kuri muzicē kopā ar tēvu – leģendāro pianistu un Mūzikas akadēmijas profesoru Sergeju Osokinu.

Vaicāts, kā Latvijā vieglāk veras koncertzāļu durvis – pie tām klauvējot pašam vai esot kādas koncertaģentūras rīkota koncerta mākslinieku sastāvā? – A. Osokins atbild; “Protams, zāles direkcijai daudz vieglāk runāt ar koncertaģentūru, jo tā saprot spēles noteikumus. Turklāt daudzi mākslinieki, ko tur slēpt, kā jau radoši, ir arī dīvaini cilvēki. Viņi var mēnesi neatbildēt ne uz vienu zvanu, jo ir “romāns” ar kādu sonāti vai klavierkoncertu. Es gan arī pats esmu rīkojis sev koncertus, un nevis tāpēc, ka trūktu aicinājumu piedalīties, bet tādēļ, ka man ir interesanti kontrolēt visu procesu no afišas un programmas veidošanas un piemērotas zāles meklējumiem līdz gala rezultātam.”

Osokins arī uzsver: “Man radošā ziņā ļoti svarīgi ir būt Latvijā, es it kā emocionāli smeļos no savas zemes… Nav lielas vēlmes dzīvot vai smelties iedvesmu citur. Piecus sešus gadus dzīvojot Londonā, mācību laikā un pēc tam vai ar ādu izjutu tādu kā atsvešinātības nelāgu ietekmi.”


Visu interviju ar Andreju Osokinu lasiet 19. jūlija “Kultūrzīmēs” vai e-izdevumā.

LA.lv