×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
23. novembris, 2016
Drukāt

Andreju vakarā Slucka un Lūriņa diskutēs par Upīša “Sievieti”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

30. novembrī plkst. 18 Andreja Upīša memoriālajā muzejā, norisināsies saruna Andreju vakaru odiseja – par Andreja Upīša romānu “Sieviete” un tā aktuālo iestudējumu Latvijas Nacionālajā teātrī, LA.lv uzzināja Memoriālo muzeju apvienībā.

Andreja Upīša trešais romāns kļūst par vienu no 20. gadsimta sākuma apspriestākajiem notikumiem latviešu literatūrā – līdzās “negatīvistam” un “noliedzējam” rakstnieks tiek nodēvēts arī par “sieviešu nīdēju”. Nepilnu piecu gadu laikā Andrejs Upīts pamatīgi nostiprina savu vietu un nozīmi latviešu literatūrā, darbos “Jauni avoti”, “Sieviete” un “Zelts” asi un kritiski vērsdamies pret noteiktām gadsimtu mijas sociālām parādībām, sevišķi – materiālas pasaules kairināta un marginālās situācijās nonākuša cilvēka rakstura vājībām.

Ar kādām grūtībām vai pārsteigumiem nākas saskarties, iestudējot un dramatizējot Andreja Upīša darbus? Vai rakstnieka sīkstā ideoloģiskā pārliecība un dzīves uzskati nekļūst par nepārvaramu traucēkli? Vai un cik lielā mērā savulaik nodēvētais “romāns-tiesātājs” ir aktuāls arī mūsdienās?

Sarunā piedalās Latvijas Nacionālā teātra režisore Ināra Slucka, aktrise un titullomas atveidotāja Dita Lūriņa un teātra kritiķi.

Ieejas maksa 2 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+