×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
6. augusts, 2013
Drukāt

Andris Šmēdiņš: Augļus dod ziemā Ēģiptē ieguldītais darbs

LETALETA

Panākumi atnākuši ātri, taču visa pamatā ir ziemā ieguldītais darbs, uzskata pludmales volejbola treneris Andris Šmēdiņš.

Viņš ir gandarīts par dēla Jāņa un Aleksandra Samoilova, kas vienā pārī apvienojās pērnruden, sezonas panākumiem. No Eiropas čempionāta duets pārveda sudraba medaļas, kas ir visu laiku augstvērtīgākais Latvijas bīčistu cēlmetāls lielajos mačos, un kļuva par pasaules ranga līderiem. Jau šonedēļ viņiem nākamais pārbaudījums “Grand Slam” posmā Berlīnē, kur būs jācīnās ne tikai ar konkurentiem, bet arī uzkrāto nogurumu.

“Ziemā divus mēnešus kārtīgi trenējāmies Ēģiptē un tas dod augļus. Tur bija patiešām īsta nometne, jo mājās jau var trenēties, bet laiku aizņem arī visādas blakus lietas,” skaidro Andris Šmēdiņš, piebilstot, ka sezona izvērtusies labāka nekā gaidīts. Iepriecinot stabilitāte.

Dueta otrs treneris Genādijs Samoilovs, Aleksandra tēvs, domā, ka Eiropas čempionāta finālā mazliet pārdedzis Saša – tik ļoti gribējis uzvarēt, parādīt savu līmeni, ka pieļāvis netipiski daudz kļūdu. Bet spāņi arī labāk nospēlējuši, ir vairāk apraduši ar karstumu, un uzvaru bija pelnījuši. Genādijs ar humora piedevu atzīst, ka tas pat labi: “Ja būtu zelts, puiši varētu teikt, ka treneri vairs nav vajadzīgi. Bet tagad ir skaidrs – arī tālāk kārtīgi jāstrādā.” Dēli neiebilst – izdarīs vēl vairāk, lai nākamgad būtu zelts.

Uz jautājumu, vai audzēkņiem ir dzelžaina disciplīna vai tomēr tiek dota zaļā gaisma arī panākumu nosvinēšanai, Andris atzīst, ka tam nemaz neesot laika, jo turnīri ir gandrīz katru nedēļu. Genādijs nosaka, ka cietuma režīms nemaz neesot nepieciešams: “Man visu mūžu laimējies strādāt ar cilvēkiem, kuriem sports ir galvenais dzīvē. Tāds bija arī Mārtiņš Pļaviņš. Nevienam neko nevajag aizliegt – ja gribi iedzert aliņu, lūdzu. Ar šiem puišiem viss ir kārtībā. Es reizēm domāju un nesaprotu, kā var uzvarēt , piemēram, nīderlandiešus – Kristianam Varenhorstam augums 2,12, pleci divreiz platāki kā mūsējiem. Īsti avatari! Taču uz laukuma – 2:0 mūsu labā.”

Nogurdinošais kalendārs volejbolistu spēka rezerves pamatīgi iztukšojis. “Labi, ka pēc Berlīnes posma ir nedēļa brīva. Paskatīsimies, kā atjaunosimies. Tiesa, pašu mājās būs tradicionālais turnīrs “King of the Beach”.” Duets, iespējams, pauzīti paņems septembrī, kad “Grand Slam” tūrē būs pauze, bet “Open” posmi, kas ir zemākas kategorijas, risināsies patālu – Indijā un Ugandā. “Grand Slam” kalendārā, neskaitot Berlīni, vēl paredzēti trīs posmi un puišu mērķis ir noturēt ranga līderpozīcijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+