Latvijā
Rīga

Angārā Rīgā sadeg lidmašīna0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto LETA

Vakar, 27.martā, ugunsgrēkā, kurš izcēlies kādā angārā Rīgā, cietis cilvēks, portālu LA.lv informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Plkst. 15.30 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Daugavgrīvas ielu Rīgā, kur ugunsgrēks bija izcēlies angārā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka vienstāvu angārā deg vienmotora lidmašīna un sadzīves mantas 150m2 platībā. Mēģinot nodzēst ugunsgrēku saviem spēkiem, pirms VUGD ierašanās, ugunsgrēkā cieta viens cilvēks, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem.

Plkst. 17.08 ugunsgrēks likvidēts.

Vakar saņemti 44 izsaukumi uz kūlas ugunsgrēku dzēšanu, ar kopējo izdegušo platību vairāk nekā 56 hektāri. Platības ziņā lielākie kūlas ugunsgrēki bija izcēlušies Iecavas novadā, kur pērnā zāle dega 6 hektāru platībā, Veseļu ielā Jēkabpilī, kur degšanas platība bija 7 hektāri, bet Priekuļu novada Liepas pagastā pērnā zāle dega 10 hektāru platībā. Vakar Daugavpils novada Biķernieku pagastā, iespējams tieši kūlas degšanas rezultātā izcēlies ugunsgrēks, kurā dega šķūnis un pērnā zāle 560m2 platībā.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un tā var apdraudēt cilvēku īpašumu, veselību un dzīvību, kā arī tā rada būtisku kaitējumu dabai. VUGD aicina iedzīvotājus sakopt sev piederošās teritorijas bez kūlas dedzināšanas un gadījumos, ja ir izcēlies kūlas ugunsgrēks – nekavējoties zvanīt VUGD uz tālruni 112.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, koks, automašīnas riepas un plastmasas detaļas, vieglā automašīna, smagā automašīna, tirdzniecības kiosks, trīs dārza mājas un saimniecības ēka.Kopumā VUGD saņēma 87 izsaukumus – 59 uz ugunsgrēku dzēšanu un 12 uz glābšanas darbu veikšanu, bet 16 izsaukumi bija maldinājumi.

LA.lv