×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.5°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
3. maijs, 2017
Drukāt

Ankipāns: Vispirms darbs, tad – draudzība

foto: lhf.lvfoto: lhf.lv

Piedāvājums kļūt par Rīgas “Dinamo” ģenerālmenedžeri bija negaidīts, tomēr pēc apdomu brīža tas tika pieņemts, kļūstot par lielu izaicinājumu tālākajā karjerā, atzīst Ģirts Ankipāns.

LETA jau ziņoja, ka bijušais Latvijas izlases hokejists Ankipāns trešdien apstiprināts par Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komandas Rīgas “Dinamo” ģenerālmenedžeri. Kā vēsta vienība, trešdien notikušajā padomes sēdē, nolemts nepagarināt līgumu ar galveno treneri Normundu Sējēju, kurš ilgstoši pildīja arī ģenerālmenedžera funkcijas. Sējējs turpmāk būs A/S “Dinamo Rīga” padomes priekšsēdētāja Jura Savicka padomnieks.

“Ļoti patīkami atgriezties mājās. Esmu pateicīgs Rīgas “Dinamo” valdei un padomei, jo īpaši padomes priekšsēdētājam Savicka kungam, par izteikto piedāvājumu. Tas man ir liels izaicinājums,” Ankipāns sacīja intervijā Rīgas “Dinamo” televīzijai.

“Piedāvājums bija negaidīts, taču man bija laiks apdomāt. Saliekot visus par un pret nospriedu, kāpēc ne. Tas ir liels izaicinājums, taču šajā klubā es esmu izaudzis, gan kā spēlētājs, gan kā treneris, pēc tam izgāju skolu Krievijā. Ir pietiekoši liela pieredze hokejā, lai šo darbu uzņemtos,” sacīja bijušais rīdzinieku spēlētājs un vēlāk galvenā trenera palīgs.

Ankipāns kā spēlētājs Latvijas izlasē piedalījās četros pasaules čempionātos, karjeru 2012./13.gada sezonā noslēdzot tieši Rīgas “Dinamo” rindās. Nākamās divas sezonas viņš pavadīja Rīgas komandas treneru kolektīvā, bet iepriekšējās divas sezonas bija Pētera Skudras palīgs Ņižņijnovgorodas “Torpedo” vienībā. Tāpat Ankipāns trenējis Latvijas U-20 hokeja izlasi un pērnā gada pasaules čempionātā bija pieaugušo izlases galvenā trenera Leonīda Beresņeva palīgs.

Viņš, uzņemties jaunos darba pienākumus uzsvēra, ka vēlas, lai klubā katrs atbildētu par savām lietām, piebilstot, ka nesaskata problēmu tajā, ka savulaik ar daļu no hokejistiem ir spēlējis kopā. “Katram ir savi pienākumi. No spēlētājiem es gribu redzēt attieksmi, atdevi un rezultātu. Pārējā laikā mēs varam būt draugi. Līdz šim man izdevies šādas attiecības saglabāt. Domāju, ka nekas būtiski nemainīsies. Rīga ir hokeja pilsēta, bet Latvija hokeja zeme. Spēle ir lieli svētki un tas ir viens no mērķiem, ko gribētos sasniegt, lai halle būtu pilna un katra spēle būtu kā svētki. Tas ir mērķis, uz kuru mums jāiet,” norādīja jaunais “Dinamo” ģenerālmenedžeris.

Ankipāns arī teica, ka darbs pie komandas sastāva veidošanas sāksies pēc tam, kad komandai būs galvenais treneris, jo šajā procesā ģenerālmenedžerim un trenerim ir jāstrādā roku rokā.

“Kluba vadība ir izteikusi piedāvājumu Bobam Hārtlijam, un pēc viņa atbildes saņemšanas arī tiks veidota komanda. Jebkurā gadījumā komanda tiks veidota kopā ar treneri, tāpēc dotajā brīdī ir jāpagaida, cerams, uz Hārtlija pozitīvu atbildi. Protams, ar spēlētājiem arī tagad norit kāds darbs, pārrunas, bet viss sāksies no brīža, kad mums pievienosies galvenais treneris,” pauda Ankipāns.

Sējējs bija rīdzinieku ģenerālmenedžeris kopš komandas dibināšanas 2008.gadā līdz 2012.gadam, kad uz vienu sezonu pārgāja strādāt Čehijas vienībā Prāgas “Lev”. Tobrīd viņu aizvietoja Juris Opuļskis. Pēc gada Sējējs atgriezās amatā un oficiāli tajā bija līdz pat šim brīdim, tomēr jau pagājušajā sezonā, kad Sējējs pildīja komandas galvenā trenera pienākumus, publiski nebija skaidrs, kurš oficiāli ir ģenerālmenedžeris, dažreiz Savickim paužot, ka šīs funkcijas pilda Opuļskis.

To, ka Rīgas “Dinamo” komandai būs jauns ģenerālmenedžeris, Savickis publiski atklāja jau pirms nedēļas, tāpat viņš iepriekš paudis, ka notiek pārrunas ar kanādieša Boba Hārtlija, kurš vada arī Latvijas valstsvienību, piesaistīšanu galvenā trenera amatam.

Kā vēstīts, Rīgas “Dinamo” savā neveiksmīgākajā sezonā deviņos KHL aizvadītos gados palika pēdējā vietā 14 Rietumu konferences komandu vidū, bet visā līgā ieņēma pirmspēdējo 28.pozīciju. Pagaidām nav zināms, kurš nākamajā sezonā būs Rīgas “Dinamo” galvenais treneris.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+