×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
3. decembris, 2015
Drukāt

ANO Bēgļu aģentūra: Latvija nevarēs bēgļus izvēlēties, balstoties uz reliģiju vai etnisko piederību (26)

Foto - ANOFoto - ANO

Latvijā izmitināmo patvēruma meklētāju izvēles procesā nedrīkstēs būt nekāda veida diskriminācija – nebūs iespējams izvēlēties cilvēkus, balstoties uz viņu reliģiju, etnisko vai sociālo piederību. Tā ekskluzīvā intervijā raidījumam “LNT Ziņas” teica ANO Bēgļu aģentūras reģionālās pārstāvniecības Ziemeļeiropā vadītāja Karolīna Lindholma Bilinga, komentējot Latvijas izteikto ideju Itālijā un Grieķijā izvēlēties konkrētas bēgļu grupas, piemēram, kristiešus.

“Nebūs iespējams un netiks ļauts izvēlēties bēgļus ar parametriem, kas pārkāptu pretdiskriminācijas principus,” uzsvēra Bilinga.

Viņa arī norādīja, ka 531 bēglis, kas saskaņā ar Eiropas Savienības programmu patlaban jāuzņem Latvijai, ir tikai šā brīža kvotas, bet Eiropas institūcijās šobrīd notiek darbs pie pastāvīgo kvotu izstrādes.

“Zviedrija to vēlas, lai tāda būtu Eiropā. Šobrīd tādas vēl nav. Es nevaru pateikt, ka Latvija tūlīt saņems vēl kādu kvotu, bet neatkarīgi no tām būs bēgļi, kuri bez tām ieradīsies šeit. Un Latvijas pienākums būs šos cilvēkus pieņemt. Bēgļi nāks šeit spontāni. Skaits pieaugs. Ir varbūtība, ka tas turpināsies,” prognozēja Bilinga.

Viņa uzsvēra, ka konflikts Sīrijā turpinās un ir konflikti arī Irākā, Afganistānā un citviet, savukārt politisko risinājumu ir ļoti maz. Tas nozīmē, ka būs vēl vairāk bēgļu, kuri nākamajos gados meklēs aizsardzību Eiropā.

Bēgļu aģentūra atzinīgi vērtējot Latvijas tik īsā laikā kvalitatīvi izstrādāto patvēruma meklētāju uzņemšanas plānu. “Laba un spēcīga atbalsta sniegšana pašā sākumā ir pats svarīgākais, jo tas būs kā atspēriens un sašaurinās laika periodu, kurā viņi būs atkarīgi no sociālajiem pabalstiem,” komentēja Bilinga.

Pēc viņas vārdiem, ANO par ļoti svarīgu aspektu uzskata iespēju bēgļiem būt kopā ar ģimeni. “Cilvēkiem būs ārkārtīgi grūti fokusēties uz valodas mācīšanos, grūtības meklēt darbu, jo domas un prāts būs ar ģimeni, kas atstāta izcelsmes valstī. Viņi vēlas, lai tā pievienojas. Kad ģimene pievienojusies, tikai tad var fokusēties uz integrāciju,” uzskata Bilinga.

Viņa gan atzina, ka neviens – vismaz saskaņā ar esošo regulējumu – netiks piespiedu kārtā iesēdināts lidmašīnā, lai dotos uz valsti, uz kuru viņi negrib. Taču viņa ticot, ka būs bēgļi, kas tomēr gribēs braukt uz Latviju.

Vaicāta par sabiedrības noraidošo attieksmi, kā arī bažām saistībā ar dzirdētajām ziņām par bēgļu pastrādātiem seksuāliem uzbrukumiem un ietekmi uz kultūru, Bilinga pauda viedokli, ka ir ļoti svarīgi radīt vidi, kurā abas kultūras satiekas un mijiedarbojas.

“Nevalstiskās organizācijas te spēlē lomu, lai abas puses viena otru iepazīst. Daudzās valstīs šī pieeja ir mazinājusi bailes. Tā būtu mūsu rekomendācija Latvijas sabiedrībai,” teica ANO Bēgļu aģentūras pārstāve. Viņasprāt, ja Latvija parādīs, ka tā spēj integrēt tai šobrīd piešķirto skaitu bēgļu un viņi dos labumu arī ekonomikai, uzņēmējiem, tad varbūt cilvēku bailes no bēgļiem mazināsies.

Bilinga piebilda, ka integrācijas procesi veicas labāk, ja personai dod tādas pašas tiesības kā pamatiedzīvotājiem. Tad viņiem ir drošības sajūta un miers, ka viņi var sākt jaunu dzīvi, justies vairāk motivēti mācīties valodu un kultūru. Tas dod arī stabilitāti uzņēmējiem, ka viņi varēs nodarbināt bēgļus.

Viņas ieskatā Eiropas valstīm pēc būtības jādarbojas pēc vieniem bēgļu uzņemšanas nosacījumiem, bet šobrīd ir valstis, kas pretojas. Tas savukārt rada situāciju, ka bēgļi un migranti staigā no vienas valsts uz otru. Pēc viņas domām, tas ir jāmaina, lai būtu vienmērīgāka bēgļu izkliede pa Eiropas valstīm.

Pievienot komentāru

Komentāri (26)

 1. starp rindiņām lasot Atbildēt

  Nebūs nekādas izvēles brīvības. Sūtīsim jums visus (musulmaņus, pašnāvniekus… )!

 2. Viens ir ko deklarē ,bet otrs ko dara ! Mums TERORISTU reliģijai piederīgie nau vajadzīgi ! Muslimiem ne !

 3. Kurš to zārka naglu šurp atvilka? Vienotība?

 4. Kad Latvija bija zem krievu okupacijas veselus 50 gadus, tad šādām pārgudrām zviedrietēm tā nemaz neinteresēja, tad viņas savas rokas žņaudzīja par nēģeru sūro likteni Dienvidāfrikā.

 5. “” Bilinga piebilda, ka integrācijas procesi veicas labāk, ja personai dod tādas pašas tiesības kā pamatiedzīvotājiem. “”
  NE MŪŽAM!!! Katram savās mājās ir tādas tiesības, nevis SVEŠĀS MĀJĀS!!
  PROTESTĒJIET, SAPRĀTĪGIE CILVĒKI PRET ŠO NETAISNĪBU!!
  Nevar viena NEKOMPETENTA CACA diktēt savus noteikumus!! NĒ! UN VĒLREIZ, NĒ!!
  ŠIS IR MANAS MĀJAS UN ES NOTEIKŠU, kā uzvesties šiem DĪKDIEŅIEM, ja viņus vispār uzņemsim.
  Mums NAV JĀSTREBJ MERKALES savārītie mēsli, LAI STREB VĀCIEŠI, KURI ŠO bezjēdzību ievārīja.
  NAV LATVIJAI JĀNES ATBILDĪBA UN JĀDALĀS AR VIENU BEZSAMADZEŅU RADĪJUMU – MERKELI!! NAV!!

 6. “Eiropas institūcijās šobrīd notiek darbs pie pastāvīgo kvotu izstrādes. Zviedrija to vēlas, lai tāda būtu Eiropā
  …”

  Zviedrija to vēlas un Latvijai kā kalpam būs tam klausīt?! Kopš kura laika Latvijas Republikas Satversmē ir noteikta Zviedrijas interešu ievērošana? Jebšu Latvijā turpinās “Zviedru laiki”?!!!
  Kur ir Nacionālā Apvienība? Kāpēc par šo vēl nekliedz pilnā balsī mēdiji???

 7. EP dīvānu pasažieriem Atbildēt

  Lai tad tā tīšām nevarīgā ANO pati identificē un izfiltrē tos klaidoņus un vismaz ietaupa mazajām valstīm klapatus uzņemot tos Āfrikas “kaķus maisā”. Un tāda novecojusi ANO laikam nav pat ievēlēta, bet vienkārši pirms gandrīz simts gadiem salasījusies institūcija, un ar dažiem tādiem apšaubāmiem ieslēgumiem, kuriem vispirms vajadzētu anulēt t.s. veto tiesības, lai varētu pieprasīt no ANO godīgu darbu drošības labā.

 8. Vai viņi spēj loģiski domāt Atbildēt

  Ja nevar izvēlēties, tad sanāk, ka salasa visus, ko dod, bet tie pat savā starpā nevar sadzīvot, vai neizkalausās pēc absurda, tas ne pie kāda laba rezultātā nenovedīs. Ir jābūt izvēlei abās pusēs, tie kas brauc, jābūt vēlmei pieņemt vietu uz kurieni tie dodas, un otrai pusei, lai tos var integrēt, ja tā nav, tad ir sociālais eksperments ar neprognozējamām sekām.

 9. Viens bēgis viena sieva varbūt četras sievas un vairāk?

 10. Protestēju pret bēgļu uzņemšanu!!!!!

 11. Nebūs iespējama diskriminācija, latviešiem nāksies atteikties no visa latviskā, jāintegrējās islamā. Vai turpināt, islamofīli? Vai es ko nepareizi pateicu? Tāda nu ir mūsu nākotne.

 12. Nevaru nepiekrist! Atbildēt

  “Eiropas ideja,ka kāds atļauj savā valstī ierasties bēgļiem un tad tos izdala citām dalībvalstīm,ir ārprātīga un netaisna”sacīja Ungārijas premjerminstrs Viktors Orbāns.
  Rumānijas prezidents Klauss Johanniss:”Mēs uzskatām,ka tas nav risinājums.Un ir neadekvāti runāt par
  obligātām kvotām,kuras aprēķinātas pēc ārkārtīgi birokrātiskiem kritērijiem-es teiktu,gandrīz kā grāmatvedības uzdevumā,nekonsultējoties ar dalībvalstīm.Tās ir cilvēciskas būtnes,nevis priekšmeti,kas jāskaita.”

 13. Palīdzība "grūtdieņiem vai pakļaušanās starptautiskai noziedzībai? Atbildēt

  “Politkorektais,sekulārajā humānismā balstītais pasaules uzskats,piesaucot brālību,vienlīdzību un sociālo taisnīgumu,ir izveidojis milzīgas”humānās palīdzības”struktūras,kas,būdamas simtiem miljonu eiro vērtas,nav spējušas nodrošināt efektīvu procesu,”lai pasauli padarītu par labāko vietu”arī grūtdieņiem.Tā vietā Francija,Zviedrija u.c. Eiropas valstis ir izveidojušas valsts pabalstos balstītas bezdarbnieku armijas,etniskos geto,radikālisma un kriminalitātes perēkļus.Tie izpaužas barbariskos masu nemieros,grautiņos,terorismā utt.(piemēram,Zviedrijā,Itālijā,Francijā,Dānijā tiek demolētas sociālās palīdzības ēkas,sprāgst granātas,slepkavību,izvarošanu statistika strauji iet augšup).Vai to dara”grūtdieņi”,nelegālie imigranti,politiskie bēgļi vai vienkārši barbari,ir citas un padziļinātas sarunas tēma.” Skat.”Ēriks Jēkabsons: Palīdzība grūtdieņiem vai pakļaušanās starptautiskai noziedzībai”,LA,5.08.2015.

 14. Biezpiens. Vajag izmest vai gatavt sieru… Ja vienkāršāk – pateikt, ka bēgļiem būs jāstrādā, bet ne eiropabalsti, dzīvoklis un dīka dika dzīve…

 15. Latvijas pienākums??? Atbildēt

  Totāla demagoģija; turklāt var nojaust, kas rausta šīs ČUČALAS aukliņas …

 16. Solidaritāte? Vienmērīga izvietošana pa visu Eiropu? Kāpēc tad solidaritātes vārdā ES valstis nepiespieda Latviju ratificēt Eiropas sociālās hartas punktus par nabadzības samazināšanu un taisnīgu atalgojumu? Atcerējās Latviju un solidaritāti tikai td,kad pašām šo bēgļus kļuva par daudz! Un vēl šo nelegālo imigrantu salīdzināšana ar baltiešu kara bēgļiem! “It kā nebūtu bijis Trellerborgas ostas,transportkuģa “Beloostrov” un saraksta ar 167 vīriem,kuru laiva tika pagriezta atpakaļ”.Skat.”Parīze un pirkstu nospiedumi”,Arno Jundze,nra,22.11.2015.

 17. Nej! Pieņēmiet-paturiet sev! Atbildēt

  Tas nav nekāds bērnudārzs! Paspēlējaties un jau apnika! Mēs neesam skaudīgi.Lai jau bēgļi dod labumu ekonomikai,uzņēmējiem Zviedrijā! Jo kādu gan spēcīgu atbalstu šiem bēgļiem var sniegt trešā nabadzīgākā ES valsts,kurā nepastāv pat obligātā veselības apdrošināšana un atraitņu pensijas un ir atcelta pat iztikas minimuma aprēķināšana-valsts,kurā vēl 2013.gadā nabadzības riskam vai sociālai atstumtībai,kā liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati, bija pakļauti 645 tūkstoši jeb 32,7% iedzīvotāju.Pēc Eurostat 2013.gada datiem tie ir 34,6 % Latvijas bērnu,jeb katrs trešais bērns! Kad stingru atbalstu varēsim sniegt viņiem?

 18. Tālāk,šajā pat laikraksta numurā lasu: “Zviedrijas imigrantus sūtīs uz citām valstīm”,vai tad tā nav visīstākā diskriminācija pret bēgļiem,ko tagad ANO Bēgļu aģentūras reģionālās pārstāvniecības Ziemeļeiropā vadītāja Karolīna Lindholma Bilinga cenšas piedēvēt Latvijai? Šie CILVĒKI (nevis lopiņi),iespējams,ir jau apguvuši,kaut nedaudz zviedru valodu un vēsturi,iemācījušies Zviedrijas himnu un tagad cviņus sūtīs atkal uz citu valsti,lai sākrtu atkal visu no gala! Vai tas ir cilvēciski? Kāpēc par to bēgļiem Zviedrijas valdība nepaziņoja vēl pirms viņu ierašanās Zviedrijā? Aicināt,bet pēc tam padzīt? Glīti vismaz tas neizskatās.

  • līdzjūtiba/condolence Atbildēt

   Šādai Karolīna Lindholmai Bilingai pašai varētu novēlēt beidzot atrast sev to laikam bezcerīgi ilgi iztrūkstošo un tagad iemigreejušo štuceri, un varbūt viņai pienāks laiks tad demisionēt. Mērķis būs sasniegts.

 19. Svenske ku-n, gaa hjem!

 20. Go to hell, Lindholm! Atbildēt

  Latvia is a sovereign state. Keep your Swedish snout out of our affairs.

 21. Šādu ideju-uzņemt tikai kristiešus,ir izteikusi arī Slovākija! Un nav jau arī nekāds brīnums! Ar šiem cilvēkiem taču būs (ja viņiem tiks piešķirts bēgļa statuss) jādzīvo,jāmācās,jāstrādā kopā! Vai tad turpmāk mēs katrs arī draugus sev izvēlēsimies ne vairs paši,bet tikai pēc ES un ANO ieteikuma un instrukcijām?!

 22. Bilingas kundze taču ļoti labi zina,ka tie nav tikai seksuāli uzbrukumi,bet arī masveida laupīšanas,kā,piemēram,Kalē pilsētā Francijā,kur gaišā dienas laikā ir tikušas aplaupītas kravas automašīnas,kas ir skatāms pat Youtube! Vēl tā divu cilvēku saduršana Maltā! Tā ir Zviedrijā,mēbeļu veikalā IKEA,pastrādātā dubultslepkavība utt.Bilingas kundze taču laikrakstus,vai vismaz ziņu portālus internetā,pārlasa? Kāpēc mums arī Latvijā visu to,piespiedu kārtā,mums pat nejautājot,vajadzētu atkārtot?! Līdz seksuālai vardarbībai jau esam pat nonākuši! Pagaidām tas ir tikai viens tāds gadījums! Vai obligāti vajag,ka sistēmu-kā tas ir Zviedrijā? Tādēļ,cien.Bilingas kundze,iztiksim labāk bez vienmērīgas bēgļu (un noziegumu) izklaides pa visu Eiropu! Un arī teroristi mums nav vajadzīgi! Neviens pats!

 23. Jautājums ANO bēgļu aģentūrai Atbildēt

  Kāpēc visus šos dažādu tautību,kultūru,valodu,ieražu un ticību (bieži vien savstarpēji naidīgu)bēgļu miljonus no trīskārt lielākajiem kontinentiem-Āfrikas un Āzijas ir jāuzņem obligāti,tikai un vienīgi,jau tā pārapdzīvotajā Eiropā? Neievērojot ne Eiropas valstu pamatnāciju,ne arī pašu bēgļu intereses un cilvēktiesības? Ne jau visā Āzijā,un pat ne visās Tuvo Austrumu valstīs notiek karadarbība un plosās teroristi! Ne jau visās 54 Āfrikas valstīs karo! Tādas ir tikai 19! Tajā pat laikā,plaši auglīgi apgabali,šajā milzīgajā kontinentā,ar afrikāņiem un arābiem piemērotu klimatu,joprojām ir neapdzīvoti! Āfrika taču nav tikai Sahāras un Kalahari tuksneši! Un,kāpēc šā migrācijas jautājuma risināšanā ANO neiesaista,piemēram,pat Āfrikas Savienību,organizāciju,kurā apvienotas ir 53 no 54 Āfrikas valstīm? Jācer taču,ka viņa nav pašlikvidējusies! Cik ilgi tā turpināsim bēgļus pārsūtīt no vienas Eiropas valsts uz otru? Tie taču ir dzīvi cilvēki!

 24. un kur lai mēs bēgam????????????????????

  • Ta’ nu ir jāmūk laikam vienīgi uz Briseli,- ku’ ta’ citur! Loģiski! Lai šaie dod ēst un pabalstus. Tie onkuļi tur esot bagāti.

Draugiem Facebook Twitter Google+