fivb.org

Antaljā visi trīs Latvijas dueti izslēgšanas spēlēs 0

Latvijas vadošie pludmales volejbola dueti Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš, kā arī Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža piektdien uzvarēja arī Antaljā notiekošā Pasaules kausa izcīņas “Open” kategorijas posma grupu turnīra trešajā mačā, pamatturnīru noslēdzot bez zaudējumiem. Ar uzvaru grupu turnīru noslēdza arī Riharda Finstera un Edgara Toča duets.
Lai gan Antalju piemeklējuši tropiskās vētras izraisīti nokrišņi, tomēr tas netraucē turnīra norisei.
Turnīrā ar pirmo numuru izliktie Samoilovs un Šmēdiņš A apakšgrupas noslēdzošās kārtas cīņā ar 2-0 (21:14, 21:15) agri no rīta, kad vēl laikapstākļi bija salīdzinoši sausi, droši pieveica poļus Maceju Kosjaku un Maceju Rudolu, kuriem dots 16.numurs.
Kā zināms, pirms tam ceturtdien Latvijas sportisti vispirms smagā duelī ar 2-1 (21:15, 21:23, 15:8) pieveica Čehijas sportistus Davidu Kufu un Davidu Lenču, kuri izlikti ar 32.numuru, bet vēlāk ar 2-0 (21:15, 21:16) pārspēja sacensību 17.numuru Pēteru Dillingu Kildegordu Andersenu un Kristoferu Abelu no Dānijas.
Līdz ar to Samoilovs un Šmēdiņš izcīnīja pirmo vietu apakšgrupā, nodrošinot sev brīvu izslēgšanas turnīra pirmo kārtu, bet poļi ar diviem panākumiem palika otrie.
Tikmēr Pļaviņš un Regža, kuri izlikti ar devīto numuru, piektdien ar 2-0 (22:20, 21:11) pārspēja Turcijas pāri Muratu Giginoglu un Volkanu Gegtepi, kam ir astotais numurs.
Arī Pļaviņš un Regža ceturtdien iesāka ar divām uzvarām divos mačos. Vispirms viņi H apakšgrupas ietvaros ar 2-0 (22:20, 21:11) pieveica sacensību 24.numuru krievus Ruslanu Bikanovu un Maksimu Hudjakovu, bet vēlāk ar 2-0 (20:9, 21:16) pieveica arī Jeiri Eitūnu un Lāšu Fredriku Tvindi no Norvēģijas, kuriem piešķirts 25.numurs.
H apakšgrupā uzvarētāji ar trim uzvarām trīs mačos ir Latvijas pludmales volejbolisti, kuri arī izslēgšanas cīņas sestdien varēs sākt no otrās kārtas.
Savukārt Finsters un Točs piektdien ar 2-0 (21:13, 21:17) uzveica Spānijas pāri Fransisko Tomasu un Sēsaru Menendesu Ortego, kuriem ticis 23.numurs.
Kā zināms, Finsters un Točs ceturtdien ar uzvaru debitēja Pasaules kausa izcīņas pamatturnīros, jo pirmajā mačā viņi, izlikti ar 26.numuru, ar 2-1 (21:15, 14:21, 19:17) pieveica venecuēliešus Hesusu Viljafani un Džeksonu Enrikesu, kuri izlikti ar septīto numuru.
Savukārt vakarā Finsters un Točs ar 1-2 (14:21, 21:14, 11:15) piekāpās turnīra desmitajam numuram itāļiem Marko Kaminati un Enriko Rosi.
G grupā uzvarētāji ir Itālijas duets, kas izcīnīja divas uzvaras trīs spēlēs, kamēr otro vietu ar divām uzvarām ieņēma latvieši, savā debijas turnīrā sasniedzot izslēgšanas turnīru, ko sestdien sāks no pirmās kārtas.
Kā zināms, Finsters/Točs šī turnīra pamatsacensībās iekļuva pēc trešdien veiksmīgi pārvarētajām kvalifikācijas sacensībām, tādējādi izcīnot tiesības debitēt Pasaules kausā.
Pamatturnīrā 32 pāri sadalīti astoņās grupās, pa četriem duetiem katrā. Grupu uzvarētāji uzreiz iekļūs izslēgšanas spēļu otrajā kārtā, bet otro un trešo vietu ieguvēji sacentīsies izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā. Cīņas par medaļām notiks svētdien.