Latvijā
Sabiedrība

Antirekords. Šīsdienas lietus ir šogad stiprākais Rīgā un citviet 16

Sputnik/Scanpix/LETA

Lietus daudzums sestdien Rīgā pārsniedzis 15 milimetru, un tik lieli nokrišņi šogad galvaspilsētā ir pirmo reizi, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Saskaņā ar datiem no meteoroloģiskās stacijas galvaspilsētas centrā iepriekšējais lielākais nokrišņu daudzums vienā diennaktī Rīgā bija 14 milimetru 13.jūlijā un 1.-2.augustā.

Arī daudzviet citviet valsts centrālajā un rietumu daļā sestdienas lietus kļuvis par stiprāko šajā gadā.
Tostarp nokrišņu daudzums Dobeles, Jelgavas, Bauskas un Aizkraukles apkaimē pārsniedzis 20-25 milimetrus jeb 20-25 litrus kvadrātmetrā. Naktī un no rīta visvairāk lija Kurzemē, un arī valsts rietumos bijis vairāk nekā 15-20 milimetru nokrišņu.

Valsts galējos austrumos lijis mazāk vai pat nav lijis nemaz.

Tuvākajās stundās intensīvākais lietus gaidāms Vidzemē.

Latvijas austrumos šogad vairākkārt bijis stiprs lietus, pagājušajā nedēļā Latgali skāra ārkārtējas lietavas, kas 32 stundās Rēzeknē atnesa 159 milimetrus nokrišņu.

Lietus ietekmē tuvākajās dienās gaidāma ūdens līmeņa paaugstināšanās upēs. Pēdējās nedēļās ūdens līmenis Rietumlatvijas upēs bijis zems, vietām tas sasniedzis zemāko atzīmi vairāku gadu laikā. Savukārt dažās upēs valsts austrumu daļā saglabājas augsts ūdens līmenis, joprojām applūdušas Aiviekstes un Dubnas palienes.

LA.lv