×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
4. marts, 2015
Drukāt

Apbalvoti 2014. gada labākie arhitekti Rīgā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Arhitekte arhitekte Zaiga Gaile balvu saņēma par Rīgas un Latvijas tēla veidošanu pasaulē arhitektūras līdzekļiem.

Trešdien, 4.martā, Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs pasniedza galvaspilsētas pašvaldības atzinības un pateicības rakstus labākajiem 2014. gada arhitektiem. Apbalvojumus saņēma arhitekti Ģirts Valeinis, Zaiga Gaile, Rolands Bruzgulis un Arvīds Līkops, LA.lv uzzināja Rīgas domē.

Atzinības pēc Rīgas pilsētas arhitektu biroja rekomendācijām tiek piešķirtas arhitektūras skatē “2014. gada balva Rīgas arhitektūrā” atzīmēto būvju autoriem, kas devuši nozīmīgu pienesumu pilsētas arhitektūrā.

Arhitekts Ģirts Valeinis saņēma atzinību par kompetenci un degsmi 21. gadsimta augstākās izglītības un pētniecības prasībām atbilstošas sabiedriskas būves – Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes un Tekstilmateriālu tehnoloģiju un dizaina institūta – izveidošanā, arhitekte Zaiga Gaile – par Rīgas un Latvijas tēla veidošanu pasaulē arhitektūras līdzekļiem – Žaņa Lipkes memoriālu Mazajā Balasta dambī 8, arhitekts Rolands Bruzgulis – par Ziemeļeiropas līmeņa kvalitāti Rīgas publiskajā ārtelpā – labiekārtojumu kvartālam starp Maskavas, Krasta, Turgeņeva ielu un Daugavas krastmalu posmā no Dzelzceļa līdz Salu tiltam un gājēju tuneļa pārbūvi Maskavas ielā 8 un arhitekts Arvīds Līkops – par ieguldījumu sabiedrības kopējā mērķa “Arhitektūra visiem” sasniegšanā – pamatskolas “Rīdze” pārbūvi Krišjāņa Valdemāra ielā 2.

Vienlaikus ar atzinību pasniegšanu Rātsnamā tika atklāta skatē “Gada balva Rīgas arhitektūrā” atzīmēto būvju fotogrāfiju izstāde. Ekspozīciju veido lielizmēra izdrukas brīvstāvošos statīvos, kurās iekļautas laika posmā no 2006. līdz 2014. gadam gada balvu Rīgas arhitektūrā saņēmušo objektu, kā arī 2014. gadā Rīgas pilsētas arhitekta biroja atzinību saņēmušo objektu fotogrāfijas un apraksti.

Šā gada izstādē, kuru veidojis Rīgas pilsētas arhitekta birojs, īpaša uzmanība veltīta aktuālajiem vides pieejamības risinājumiem.

Ceļojošā izstāde Rātsnamā būs skatāma līdz 20. martam. Līdz septembrim tā būs pieejama bibliotēkās un citās sabiedriskās vietās Rīgā, norāda Rīgas domes sabiedrisko attiecību speciālists Mārtiņš Vilemsons.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+