Foto – Juris Kalniņš

Apes trases pakalnos 0

Vaidavas kausa izcīņas 40. jubilejas sacensības vienlaikus bija arī Latvijas motokrosa čempionāta otrais posms. Arvīda Levana vārdā nosauktās Apes motokrosa trases pakalnos izskriet cauri vēstures līkločiem ļāva braucieni “Zelta mopēda” un citās retro klases.

Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 85
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31

Taču skatītāju galvenā uzmanība kā allaž bija pievērsta sacensībām MX1 klasē. Abos braucienos uzvarēja Augusts Justs, lai gan sākt tos bija spiests galveno konkurentu aizmugurē, otro vietu izcīnīja viņa jaunākais brālis Roberts Justs, trešo – Dāvis Ivanovs. Neveiksmīga starta dēļ otrajā braucienā aiz viņiem finišēja Prīts Ratseps no Igaunijas, turpmāk – Lauris Freibergs un Dāvis Līvs. MX2 klasē visu goda pjedestālu ieņēma igauņi Erki Kahro, Karels Kutsārs un Andre Parks, Kārlis Sabulis – ceturtais. Pārējās motociklu klasēs uzvarēja Kristers Drevinskis (jaunieši), Ronalds Baldiņš (A14/A30), Agris Ļitvinovs (seniori), Aigars Jonass (veterāni), Samanta Josta (dāmas), igauņi Henri Remma (“MiniMX”), Kērts Variks un Erki Koivs (ekipāžas).

Mūsu spēcīgākie motokrosa ekipāžu braucēji tikmēr startēja pasaules čempionāta otrajā posmā Černovcu trasē Ukrainā, kur kopā ar holandieti Etjēnu Baksu uzvaru svinēja Kaspars Stupelis. Pusotrs mēnesis pēc čempionāta pirmā posma vairākiem bija devis iespēju apārstēt sezonas sākumā gūtos savainojumos un atgriezties trasē. Baksa ātrā atgriešanās pēc vairākām operācijām ir apbrīnas vērta, turklāt vēl kāda! Kopā ar piebaldzēnu Stupeli viņi pirmajā braucienā palaida sev priekšā vienīgi francūžus Aleksandru Žirū un Nikolā Musē, bet otrajā pārspēja visus konkurentus un ar izcīnītajiem 47 punktiem kopvērtējumā ir jau septītie. Jānim un Laurim Daideriem piektā un trešā vieta braucienos deva ceturto punktu summu Černovcos, startēja arī Māris Rupeiks un Haralds Kurpnieks (8. un 10. v.), Arnolds un Gints Sīļi (14. un 16. v.), Mārtiņš un Kaspars Krievi (24. un 23. v.). Elvijs Mucenieks beļģa Jana Hendriksa ekipāžā – ceturtais un sestais, Mārtiņam Antonam kopā ar lietuvieti Ļutauru Varjakoji 25. un 22. vieta. Divu posmu kopvērtējumā vadībā ar 92 punktiem ir beļģa Bena Adriansena ekipāža, 85 punktus iekrājuši Žirū un Musē, turpmākajās vietās brāļi Daideri (74), Rupeiks un Kurpnieks (57), Hendrikss un Mucenieks (53). Pasaules čempionāts turpināsies šīs nedēļas nogalē Švēdas trasē Vācijā.

Solo motokrosa Eiropas čempionāta ceturtajā posmā Olštinā (Polija) “Open” klasē pirmajā braucienā uzvarēja Toms Macuks, otrajā – mājinieks Lukašs Lonka. Pirmā vieta sanāca polim, toties sezonas kopvērtējumā Macuks ar 158 punktiem ir līderis, seko krievi Aleksandrs Bugrejevs (148) un Aleksandrs Jefimovs (130). Atlikuši vēl divi posmi Ukrainā – 2. jūnijā Kijevā un 23. jūnijā Koveļā.