Mobilā versija
+1.5°C
Aldonis, Agija
Trešdiena, 29. marts, 2017
21. jūlijs, 2015
Drukāt

Vai arī govīm jāapmeklē frizieris? Asti vajag apgriezt, nevis apcirst

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

“Ir dzirdēts jauninājums, ka govīm vajagot frizēt astes, tāpat kā cilvēkiem griezt ataugušos matus,” vēstulē “Praktiskajam Latvietim” savu izbrīnu pauda VITA.

– Tas nav nekāds jaunums, bet gan normāla saimniekošanas prakse. Garās astes spalvas jāapgriež higiēnisku apsvērumu dēļ, lai liellopi būtu tīrāki, arī saimniekam tad būtu vieglāk slaukt. Melnraibajām govīm astes spalvas nemēdz būt izteikti garas, tāpēc tās nav jāfrizē, turpretī brūnajām šķirnēm var izaugt gandrīz līdz zemei. Likums aizliedz liellopu ārējā izskata maiņu, proti, astes apgriešanu jeb amputāciju slaucamām govīm, – informē LLKC centra Lopkopības nodaļas vadītāja Silvija Dreijere.

Pie kopšanas darbiem pieder arī tesmeņa spalvu apdedzināšana ar liesmu, kā arī gurnu cirpšana. Tas sevišķi attiecas uz brūno šķirņu govīm, jo tām ir izteikti garš apmatojums.

Pievienot komentāru

"Sadales tīkls" iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju; uzstādīs visā Latvijā (10)AS ”Sadales tīkls” iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju, aģentūrai LETA teica uzņēmuma pārstāve Tatjana Smirnova.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+