Mobilā versija
Brīdinājums -1.4°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Sestdiena, 10. decembris, 2016
21. jūlijs, 2015
Drukāt

Vai arī govīm jāapmeklē frizieris? Asti vajag apgriezt, nevis apcirst

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

“Ir dzirdēts jauninājums, ka govīm vajagot frizēt astes, tāpat kā cilvēkiem griezt ataugušos matus,” vēstulē “Praktiskajam Latvietim” savu izbrīnu pauda VITA.

– Tas nav nekāds jaunums, bet gan normāla saimniekošanas prakse. Garās astes spalvas jāapgriež higiēnisku apsvērumu dēļ, lai liellopi būtu tīrāki, arī saimniekam tad būtu vieglāk slaukt. Melnraibajām govīm astes spalvas nemēdz būt izteikti garas, tāpēc tās nav jāfrizē, turpretī brūnajām šķirnēm var izaugt gandrīz līdz zemei. Likums aizliedz liellopu ārējā izskata maiņu, proti, astes apgriešanu jeb amputāciju slaucamām govīm, – informē LLKC centra Lopkopības nodaļas vadītāja Silvija Dreijere.

Pie kopšanas darbiem pieder arī tesmeņa spalvu apdedzināšana ar liesmu, kā arī gurnu cirpšana. Tas sevišķi attiecas uz brūno šķirņu govīm, jo tām ir izteikti garš apmatojums.

Pievienot komentāru

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (1)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+