Mobilā versija
Brīdinājums +0.7°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
21. jūlijs, 2015
Drukāt

Vai arī govīm jāapmeklē frizieris? Asti vajag apgriezt, nevis apcirst

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

“Ir dzirdēts jauninājums, ka govīm vajagot frizēt astes, tāpat kā cilvēkiem griezt ataugušos matus,” vēstulē “Praktiskajam Latvietim” savu izbrīnu pauda VITA.

– Tas nav nekāds jaunums, bet gan normāla saimniekošanas prakse. Garās astes spalvas jāapgriež higiēnisku apsvērumu dēļ, lai liellopi būtu tīrāki, arī saimniekam tad būtu vieglāk slaukt. Melnraibajām govīm astes spalvas nemēdz būt izteikti garas, tāpēc tās nav jāfrizē, turpretī brūnajām šķirnēm var izaugt gandrīz līdz zemei. Likums aizliedz liellopu ārējā izskata maiņu, proti, astes apgriešanu jeb amputāciju slaucamām govīm, – informē LLKC centra Lopkopības nodaļas vadītāja Silvija Dreijere.

Pie kopšanas darbiem pieder arī tesmeņa spalvu apdedzināšana ar liesmu, kā arī gurnu cirpšana. Tas sevišķi attiecas uz brūno šķirņu govīm, jo tām ir izteikti garš apmatojums.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+