×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
16. jūnijs, 2016
Drukāt

Bijušā PSRS pučista meita dancina Latvijas varu un pārmet krievu problēmu ignorēšanu (37)

"com-stol.ru" ekrānšāviņš"com-stol.ru" ekrānšāviņš

Vēl ne tik sen Jeļena Lukjanova aktīvi piedalījās Krievijas Komunistiskās partijas darbā.

“Ja krokodils apēdis tavu ienaidnieku, tas vēl nenozīmē, ka viņš kļuvis par tavu draugu” – sena aborigēnu paruna. Vēl jo vairāk šādai atziņai būtu pamats, ja krokodils ienaidnieku neēstu, bet tikai izrādījis neapmierinātību ar tā klātbūtni. Pārāk cieši apkampjoties ar krokodilu, var izrādīties, ka patiesībā viņam ir vienalga, kuru ēst, un vienīgais, kas viņu interesē, ir paša labsajūta.

Manuprāt, aborigēnu teicienu būtu vērts atcerēties, kad runa ir par tā saukto tirgošanos ar termiņ­uzturēšanās atļaujām (TUA). Savulaik tas tika iecerēts kā biznesa projekts, un galvenie ieinteresētie bija atsevišķi uzņēmēji, kurus sāpīgi bija skāris pārplīsušais nekustamā īpašuma “burbulis”. Pieprasījuma pēc šīs mantas nebija, toties iespēja iegūt uzturēšanās atļauju Latvijā izrādījās diezgan pieprasīta. Visās diskusijās tolaik dominēja ekonomiskā izdevīguma arguments. Taču pagāja laiks un to neuzkrītoši aizvietoja jau pavisam cits stāsts – TUA esot glābiņš tiem, kas “bēg” no Putina režīma. Mums viņi būtu jāatbalsta…

Ļoti primitīva pieeja – ja Krievijas vadītājs izceļas ar agresīvu ārpolitiku, impēriskām ambīcijām, tad acīmredzot visi tie, kuriem viņš nepatīk vai kuri Krievijas varai nepatīk, automātiski ir Latvijas labvēļi, demokrāti un miermīļi. Te uzreiz jāsaka, ka loģika diemžēl ir aplama, pat ja nerunā par politiku. Ir pat cilvēki, kuri agrāk bijuši ļoti tuvi Putina sabiedrotie un pat draugi, bet kāda vien pašiem zināma iemesla dēļ agrākās saites zaudējuši. Piemēram, nelaiķis Boriss Berezovskis, viens no galvenajiem Putina politiskajiem “krusttēviem”, kuram līdz demokrātijai un godīgas politikas ideāliem tālāk kā no Zemes līdz Mēnesim, bija atradis patvērumu Londonā un no turienes mēģināja finansēt kaut kādu opozīcijas kustību, lai ieriebtu savam nepateicīgajam lolojumam. Taču šī cīņa bija tik piesūcināta ar personisko aprēķinu un cinismu, ka pat Putina kritiķi pret to izturējās rezervēti. Tāpat liekulīgi skan arī par “Putina baņķieri” dēvētā, tagad Londonā dzīvojošā uzņēmēja Sergeja Pugačova atklāsmes par negodīgo biznesu Krievijā, kurā pats agrāk ar vērienu piedalījies, un gan jau labprāt darītu arī šobrīd, ja nebūtu atstumts no siles.

Protams, starp Putina politiskajiem pretiniekiem tiešām ir cilvēki, kurus var cienīt un apbrīnot par viņu drosmi. Turklāt var just, ka viņi labi saprot, kāpēc Latvija un citas valstis Krievijas politiskajos centienos saskata draudus. Nedomāju, ka viņiem būtu jāatsaka palīdzība, ja šos cilvēkus skartu politiskas vajāšanas, taču ne jau TUA komplektā ar nekustamā īpašuma iegādi būtu mehānisms, kā šo atbalstu sniegt.

Tomēr būtiski atcerēties, ka ne visi Putina opozicionāri ir Latvijas draugi un labvēļi, vēl vairāk – daļa no viņiem politiskajos uzskatos nav tālu no Krievijas prezidenta pasaules redzējuma, ja atceramies, ka 2011. gada protestos pret Putina režīmu bija iesaistīti tik odiozi spēki kā komunistiskā “Kreisā fronte” un pat bēdīgi slavenie nacionālboļševiki. Daļa no šiem ļaudīm gan vēlāk kļuva par Putina atbalstītājiem, gandarīti par viņa lēmumu pievienot Krievijai Krimu, taču pirms tam viņi bļāva, ka Putinam jāiet prom.

Tie, kas pārceļas dzīvot uz citām valstīm, visbiežāk nav impēriski agresīvi no­skaņoti, taču kaut kāda impēriskā apziņa tajā visā ir – proti, Latvija ir teritorija, kas, viņuprāt, īpaši neatšķiras no Krievijas, jo te gandrīz visi saprot un runā krieviski. Krieviskās vides trūkumu nevar just, bet daudz kas ir ērtāk un izdevīgāk nekā Krievijā. “Mūsu Honkonga” – kā bija teikts kādā publikācijā. Agri vai vēlu varam nonākt līdz tam, ka daļai šo emigrantu sāks šķist, ka arī politisko kārtību te nedaudz vajadzētu pamainīt. It īpaši, ja viņiem šķitīs, ka krieviskā vide vairs nav tik pietiekama, kā bija ierasts.

Pirms kāda laika “Latvijas Avīzes” redakcija saņēma vēstuli no kādas Jeļenas Lukjanovas, kas sevi bija pieteikusi kā Latvijā dzīvojoša juridisko zinātņu doktore un advokāte. Kā noprotams, līdzīgas vēstules bija nosūtītas lielai daļai Latvijas mediju, un kundze bija izvērsusi aktīvu kampaņu pret likumu, kas paredzēja, ka, atjaunojot TUA, kas iegūta apmaiņā pret nekustamā īpašuma iegādi, būs jāmaksā 5000 eiro. Medijos viņa tika skaļi pieteikta kā “Hodorkovska advokāte”. (Jāatgādina, ka Hodorkovskis pasaulē tiek uzskatīts par pazīstamāko un nopietnāko politisko Putina pretinieku, vēl vairāk – daudzi spriež, ka tieši tā uzskata arī pats Putins.) Nekur gan netika uzsvērtas daudzas citas J. Lukjanovas saites, kas varbūt ir daudz nozīmīgākas par juridiskajiem pakalpojumiem nežēlastībā kritušajam oligarham. Piemēram, tas, ka J. Lukjanova līdz 2009. gadam bija Krievijas Federācijas Komunistiskās partijas biedre. Tā ir Genādija Zjuganova vadītā partija, kas 90. gados bija nopietnākā opozīcija prezidentam Borisam Jeļcinam, un tās politika bija orientēta uz padomju sistēmas atjaunošanu. Ar laiku gan komunisti “iesūnoja” un faktiski kļuva par Kremļa pakalpiņiem. Formāli tā gan joprojām skaitās opozīcija, taču Krievijā to dēvē par “sistēmas opozīciju”, kas tikai tēlo ierasto lomu Kremļa organizētajā izrādē. Kā izriet no internetā pieejamās informācijas, J. Lukjanova no KFKP neizstājās, viņa apturēja tajā darbību, jo ieguva amatu, kas nav apvienojams ar piederību kādai partijai. Vēl interesantāks fakts – J. Lukjanovas tēvs ir Anatolijs Lukjanovs, pēdējais PSRS Augstākās Padomes priekšsēdētājs, viens no 1991. gada augusta puča organizatoriem. A. Lukjanovs tolaik tika uzskatīts par Mihaila Gorbačova domubiedru, un viņa sadarbība ar “stingrās līnijas” piekritējiem bija pārsteigums. Formāli viņš gan nebija GKČP jeb Valsts ārkārtas stāvokļa komitejas loceklis, tomēr piedalījās tās darbā, gan vēlāk taisnojoties, ka viņa pozīcija bijusi “mīkstāka” nekā pārējiem pučistiem. Pēc apvērsuma izgāšanās A. Lukjanovs tika atstādināts no AP vadītāja amata un arestēts. Apcietinājumā viņš pavadīja vairāk nekā gadu. Galu galā visi 1991. gada apvērsuma organizatori, ieskaitot Lukjanovu, tika amnestēti. Viņš nebūt neteica ardievas politikai un kļuva par KFKP aktīvistu, tā ka var teikt, ka viņa meita gāja tēva pēdās.

Varētu padomāt, ka Jeļena Lukjanova, kura nopirkusi īpašumu Jūrmalā un ieguvusi TUA, cīnās par to, lai viņai nebūtu jāmaksā 5000 eiro. Taču viņa nākusi klajā arī ar daudziem citiem paziņojumiem. Piemēram, to, ka Hodorkovskis varētu kļūt par Latvijas premjeru, to, ka Latvijai ir lielas problēmas, jo valsts ignorējot te dzīvojošo krievu problēmas. Kā piemērs tiek minēts Krievijas propagandas daudz apzelētais gadījums ar ārstu, kurš it kā atteicies ar pacienti runāt krieviski. “Šai valstij ir problēmas ar vadību. Ja valsts runā tikai ar 60% savu iedzīvotāju, tai ir lielas problēmas. Un man gribētos palīdzēt tās risināt,” intervijā Latvijas Radio 4 paziņojusi J. Lukjanova. Un ar ko tad šie paziņojumi atšķiras no Putina un citu valdošo Krievijas politiķu tradicionālajiem pārmetumiem par krievu tiesību apspiešanu? Ne ar ko!

Turklāt viņa lielās, ka Latvijā visu ir viegli nokārtot – viena vēstule Valsts prezidentam, Saeimai un valdībai, un Imigrācijas likums jau labots. Varbūt kundze pārspīlē, bet ja ne, tad rodas jautājums – pēc kā stabules danco mūsu vara?

 

 

Reakcija

NA vēršas pie iekšlietu ministra

Nacionālās apvienības (NA) frakcija vērsusies pie iekšlietu ministra Riharda Kozlovska (“V”) ar aicinājumu nepagarināt termiņuzturēšanās atļauju Jeļenai Lukjanovai, teikts partijas izplatītajā paziņojumā.

NA vērš iekšlietu ministra uzmanību uz Lukjanovas “nesenajiem naidpilnajiem izteikumiem par mūsu valsti”, ka Latvijā latviešu ārsts atsakās pieņemt krievvalodīgus pacientus un ka Latvijas valdība sarunājoties tikai ar 60% savu iedzīvotāju. Lukjanova esot arī publiski norādījusi, ka Latvija, līdzīgi kā Ungārija un Polija, esot sākusi pieņemt likumus, kas esot pretrunā starptautisko tiesību principiem.

Nacionālās apvienības valdes loceklis Edvīns Šnore norādījis, ka šādus apmelojumus par Latviju parasti izplata Kremlis. “Šāda retorika ir uzskatāma par hibrīdkara elementu ar mērķi diskreditēt Latviju, kas ir klajā pretrunā ar Latvijas nacionālajām interesēm,” uzskata Šnore.

Nacionāļi aicina iekšlietu ministru rīkoties, lai termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanas programma tiktu atbilstoši kontrolēta un lai Latvija nekļūtu par drošības caurumu, pa kuru Eiropas Savienībā un NATO iekļūst Kremļa ietekmes aģenti.

Pievienot komentāru

Komentāri (37)

 1. Kur palika mans komentārs? Pietika pieminēt žīdus un krievu naciķus, tā pazuda!! Dažiem gan te ļauts riet uz latviešiem.

 2. Mums ir valsts algoti filosofi un vēsturnieki- vai nevarētu izlasīt kādu rakstu, kur netiktu rakts līdz tēvu tēviem, bet, skatoties uz sodienu,atbildētu šiem nekaunīgajiem meliem ( puspatiesība ir lielākie meli) par Latviju! Varen sarosījušies tieši Latvijas virzienā, mūsu žīdi un krievu naciķi arī neatpaliek- intervijas internetā.

 3. ja vara atļauj, kāpēc nē? Vēl latu gribēja devalvēt, lai mūsu pārtikas preces, jau tā ES finansētas, zaudē cenu un var baroties sarkanie aiz robežas

 4. Krieviem ir sakāmvārds: “Pielaid cūku pie galda, un viņa uzliks uz tā visas četras”.

 5. Čemodan, vogzal, ļubimaja rodina…

 6. Atbilde uz pēdējo jautājumu Atbildēt

  Būs grūtības uzskaitīt visas stabules,jo to var būt tik,cik kādiem varnešiem tas ir izdevīgi.Latviešiem piemīt tas mugurkaula lokanības gēns,diemžēl. Un visspilgtāk tas izpaužas,nonākot pie varas (kaut tik ilgāk noturētos krēslā un pie siles). Tā viš i !

 7. Labs raksts

 8. Lupata mūsu sistēma drīz jāpaklanās musulmaņiem.Musu bērniem līdzinās nullei Latvijas nākotnē.Augsha pie kājām par Latviju.

 9. ko viņai latvijā meklē

 10. problēmu risināšanai jau ļoti sen ir izveidota liela liela valsts-Krievija.Un nevienas citas valsts pienākums NAV krievu problēmu risināšana.Ja viņiem ir problēmas,tad mātuška tās atrisinās,atliek tikai sapakot čemodānus un doties uz staciju.

 11. Krievi sava maja kartibu nevar ieviest,par slinku.Ka utis visur lien.Tik launu un pretigu tautu…..

 12. CENZORS MAINA KOMENTĀRUS. (Laikam atnācis no Delfiem?)

 13. Lēnām pār tiltu! ..

 14. ja kaut kas nepattik laimigu tacinu uz roginu.

 15. Lieliski uzrakstīts Antoneviča raksts. Loģisks un precīzs.

 16. Kāpēc gan man būtu jāraizējas par kādas pučista meitenes labklājību, ja viņai tāpat kā Hvorobjovam no populārā krievu romāna rādās nelabi sapņi ?

 17. Kam valdošajos politiķos ir par to pozitīva interese, kam jāatstrādā Kremlim un kas par to nobalso? Publicējiet šos uzvārdus!

 18. Agrāk par to vajadzēja rakstīt un atvērt mūsu alkatīgajiem bāleliņiem acis ! Tādēļ pašiem nav jāpardodas par krievu grašiem un tad kļūt par vergiem ! Laikam nezina parunu ; Ielaid uti kažokā, tad tā arī uz deguna uzkāps !

 19. Автор фашист по которому петля плачет

  • Tevi sen jau tēvzeme gaida, ar ilgu esi aizkavējies, laikam esi sadomājies, ka joprojām atrodies PSRS un latviešus vari apsaukāt par fašistiem.

   • Ļoti pareizi, jau 1958.gada Ļeņina pieminekļa pakajē bija noliktas liela izmēra galošas ar plakātu-kāp zemē, velc kājās, brauc mājās. Kāpēc ar zobiem jāturas pie valsts, kuras tautu neciena? Šodien taču ir izvēles iespējas. Un krievvalodigakiem homo sovieticus ( tie ir bez savas nācijas apziņas) ir iespēja palīdzēt attīstities savai sapņu zemei KF.. Bet mūsu alkatīgajiem, iztapigajiem un nodevīgajiem, kas balso par TUA tirgošanu Latvijā jasaprot, ka vēsturē paliek viss ko valsts vara un pārvalde īsteno sava valstī un nākamās paaudzes to izvērtēs. Diemžēl,mūsu politiķu vairākums nav spējis atbrīvoties no KP ideoloģijas, izņemot vienu-pārtapt no komunistiem par kapitālistiem un uzskatīt sevi par Latvijas buržuāziju (TV intervijā apgalvotais)

 20. … … jo valsts ignorējot te dzīvojošo krievu problēmas. !?
  Valsts tieši otrādi, nespiež šos nelojālos cilvēkus izbtaukt uz Krieviju, tā auklējas ar viņu necieņu pret Latviju un latviešiem!!!
  Valsts maksā krievu skolu uzturēšanu un slēdz nerentablās (pēc viņu domām) lauku (latviešu) skoliņas, jo neesot nauda!

 21. Vieniga ar krieviem Latvija saistita problema ir nepamatota izpatiksana tiem, uztieptu privilegiju nodrosinasana, tadejadi diskriminejot visas citas seit dzivojosas tautibas. Kaut vai krievu valodas apmacibas zina tiem radot privilegetu stavokli, kas faktiski drizak izskatas pec kolonistu apkalposanas, ar ko nodarbojas musu valdosie, kuri drizak kalpo tiem neka Latvijas tautai.

 22. Ja jau Jeļena Anatoļjevna vēl nav Latvijas pilsone,viņai pieklājīgi jānorāda stāvēt pie ratiem,jo viņas balss šeit nebūs ietekmīgāka par oda sīcienu.

 23. Tautai labāk patīk turpināt brist padomijas dubļus, nekā stāties uz tēva laipas. Var teikt, ka ar baudu latviešu lumpenis cenšas ievēlēt tos bijušos kakla kungus no PSKP vai pensionāru glābēju Ušakovu un Co. Latviskām partijām nav piekrišana, jo kam tad tā Latvija vajadzīga?

 24. Strādāju apkalpojošā sfērā, daudz runāju ar cilvēkiem. Šie, kas bēg no Putina režīma, atbraucot šeit, sākumā ļoti kritiski, un ļoti labprāt stāsta, cik Krievijā ir slikti, un, ka viss tajā režīmā ir nepareizi. Tomēr, kādu pus gadu, gadu padzīvojot šeit, viņi zaudē reālo saikni ar Krieviju, un viņu uzskati, TV ietekmēti, atmaigst.

 25. Maz cerības, ka NA gūs atbalstu no Vienotības gļevlatviešim vai ZZS, kuru frakciju vada vidēja ranga KPSS funkcionārs.

 26. Kurs ir teicis,ka viņa nav iesūtīta speciāli,lai nejauktu gaisu.Mēs jau esam gatavi pardot jebko,ka tik nauda nāk un kā caurā maisā pazūd.

 27. Kas tad, ja ne biedri no PSRS padarīja Latvijas miljonārus par miljonāriem un valstsvīrus par valstsvīriem. Tā no gaisa Latvijas īpašumi vis neiebira šo rokās, bija jāpastrādā. Krieviem ir sakāmvārds – es tevi dzemdēju, es arī tevi nokaušu. Daži valstsvīri 90.-os ņēma pārāk lielu galvu un vaļu, Ādamsons no saimniekiem saņēma šo dosjē un parādījās restes… Tā lūk, kādēļ kompartijas, stukaču un viņu pēcnācēju “elite” nekad nenostāsies pret lielo kaimiņu. Ko liks, to darīs.

 28. Ar varu nevienu te dzīvot nespiež, ja krieviem negribas naturalizēties, bet ērtāk ir irst uz galvas latviešiem, tad tā ir viņu pašu problēma.

 29. tā trīsstūrveida seja vien nosaka kam pieder…

 30. vai kozļikam stāvēt uz cauras robežas ?

 31. Ne sliktāk par to hibrīdkaru pret visu latvisko Latvijā ,ko īsteno jaunais kremļa projekts ,,krievu pasaule,,
  piebalso,savtīgu nolūku vadīta, pašu latviešu elite , prominences,daudzās partijas ,pērkamie dažādu līmeņu deputāti,VID,KNAB,SAB Briseles diktāts, pašu pērkamā tiesu vara u.t.t. lai kopējiem spēkiem piebeigtu pamattautu.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. VID vadītāja krēslam ies apkārt ar līkumu?

Pēc tam, kad konkursa uzvarētājs Māris Skujiņš atteicās ieņemt Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amatu, tika paziņots, ka VID vadītājs atkal tiks meklēts jaunā konkursā. Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis intervijā “LA” izteicies, ka “būs liels izaicinājums noorganizēt jaunu konkursu”, “būs jāpieliek milzīgas pūles, lai pārliecinātu cilvēkus piedalīties konkursā,” un “ja neatradīsies pietiekami kvalificēti, godīgi cilvēki, situācija būs neapskaužama”.

Vai šogad Jāņu svinēšanai nebūs par maz laika?
Draugiem Facebook Twitter Google+