×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
13. februāris, 2016
Drukāt

Apledojums apgrūtina braukšanu vietām Kurzemē, Zemgalē un Latgalē

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

13.februāra rītā apledojums apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem autoceļiem vietām Kurzemē, Zemgalē un Latgalē, aģentūru LETA informēja “Latvijas Valsts ceļi” (LVC).

Kurzemē atsevišķos rajonos snieg. Sākot no plkst.2.30 rītā ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 144 VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” ziemas dienesta tehnikas vienības, kas veic slideno posmu kaisīšanu.

Šobrīd braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem apgrūtināti Daugavpils virzienā no Ogres līdz Krāslavai, no Jēkabpils līdz Varakļāniem, no Špoģiem līdz Medumiem un uz Daugavpils apvedceļa.

Tāpat braukšanas apstākļi ir apgrūtināti Bauskas virzienā no Iecavas līdz Grenctālei, Liepājas virzienā no Apšupes krustojuma līdz Anneniekiem un no Saldus līdz Grobiņai, Ventspils virzienā no Kūdras līdz Strazdei.

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir Kurzemē, Bauskas, Ogres, Aizkraukles, Jēkabpils, Krāslavas un Daugavpils apkaimēs.

Saskaņā ar meteoroloģisko prognozi dienā vietām gaidāmi nokrišņi – lietus un slapjš sniegs.

Mainīgos laika apstākļos, kad gaisa temperatūra ir virs nulles, zemes un ceļa virsmas temperatūra joprojām var būt zemāka, tāpēc mitrums var pārvērsties ledū, atgādina LVC.

Autobraucējiem svarīgi atcerēties, ka ceļi apledo strauji un nevienmērīgi, īpaši tas attiecas uz praktiski neredzamo melno ledu, kas rodas, sasalstot ūdens kondensātam. Visbiežāk tas var veidoties uz tiltiem, ceļu pārvadiem, mežos, kā arī ūdenstilpņu tuvumā.

LVC norāda, ka īpaši uzmanīgi šajos laika apstākļos ir jābrauc pa grants ceļiem (sevišķi stāviem kāpumiem un pagriezienos), jo, nokūstot sniega kārtai, veidojas atkala un saķere ir kritiski zema.

Sākoties ilgstošam atkusnim, var arī parādīties masveida bedres uz asfalta ceļa seguma un šķīdonis uz grants ceļiem.

LVC aicina autovadītājus būt piesardzīgiem, it īpaši rīta un vakara stundās. Svarīgi izvēlēties laika apstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērot lielāku distanci līdz priekšā braucošajiem transportlīdzekļiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+