Mobilā versija
+5.3°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
13. novembris, 2014
Drukāt

Aptauja: Divas trešdaļas Latvijas iedzīvotāju sevi uzskata par valsts patriotiem (2)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

67% iedzīvotāju Latvijā sevi uzskata par valsts patriotiem, par “DNB Latvijas barometra” pētījuma datiem informē “DNB bankas” sabiedrisko attiecību vadītāja Teika Lapsa.

Par valsts patriotiem sevi uzskata 77% iedzīvotāju, kuru sarunu valoda ģimenē ir latviešu, kā arī 51%, kas ģimenē runā krievu valodā.

Pētījumā arī noskaidrots, kas, pēc iedzīvotāju domām, raksturo, ko īsti nozīmē būt patriotam, cik liela iedzīvotāju daļa jūtas un cik liela nejūtas apmierināta ar dzīvi Latvijā, kādi apzīmējumi vislabāk raksturo Latviju, kā arī citi aspekti, kas saistīti ar patriotisma, valsts svētku un asociāciju ar Latviju tēmu.

Jaunākais “DNB Latvijas barometra” pētījums tiks publicēts 17. novembrī – dienu pirms Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienas.

“DNB Latvijas barometrs” tiek veidots katru mēnesi, un tajā tiek pētītas konkrētā brīža aktuālās norises sabiedrībai nozīmīgā jomā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ja nepilsonis ilgāk par gadu atrodas ārpus Latvijas, tam būtu automātiski jāatņem Latvijas nepilsoņa statuss, jo viņš ir faktiski emigrējis.

  2. … Svarigak butu noteikt, kads procents no LR pilsoniem ( ne iedzivotajiem, un starp kuriem atrodas bijusie okupanti un kolonisti, ka ari daudz salasnu un agentu tipi), sevi uzskata par valsts patriotiem … strunts ar nepilsoniem …. lai tie dodas kurp velas … bet izbeidz rikoties pret kriminallikumu, apdraudot pret valsts iekartu !

Latvija grimst nabadzībā: no katriem desmit cilvēkiem - trīs ir nabadzīgi (55)Zem nabadzības riska - 606 000 Latvijas iedzīvotāju. To par šokējošu situāciju dēvē tiesībsargs Juris Jansons, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņu Top 10”.
Līdz bākai Kolkā aizbrist nevarēja, bet tuvu gan: Unikālā jūras atkāpšanāsAizvadītajās brīvdienās iedzīvotāji steidza baudīt diezgan retu parādību piekrastē – jūras atkāpšanos tālu no ierastās krasta līnijas, pateicoties austrumu vējam. Visā Latvijas
Draugiem Facebook Twitter Google+