×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
24. janvāris, 2013
Drukāt

Ar apsaldējumiem slimnīcā 


“Cilvēki gūst apsaldējumus, nepiemērotos apavos vai bez cimdiem strādājot laukā, piemēram, kraujot malku. Nesen tādus guva kāds vīrietis, kurš kailās rokās nesa bērnu,” stāsta Neatliekamās medicīniskās palīdzības pārstāve Ilze Bukša, piebilstot, ka kopš decembra ar dažādas pakāpes apsaldējumiem vai vispārēju ķermeņa atdzišanu slimnīcās nogādāti jau 338 cilvēki, no tiem 104 – janvārī.

 

Lielākā daļa cietušo nav bezpajumtnieki, kā varētu domāt, bet gluži parasti pilsoņi, kuri alkohola, slimības vai traumas dēļ pakrituši un saviem spēkiem nav varējuši piecelties. “Bieži nākas vest uz slimnīcu jauniešus, kas nav aprēķinājuši savus spēkus pēc ballītes, bet no neapkurinātiem mājokļiem – gados vecus, slimus cilvēkus,” viņa norāda.

Rīgas Austrumu slimnīcas Valsts apdegumu centra vadītājs Andrejs Levins pastāstīja, ka centrā šobrīd apsaldējumus ārstē 28 pacienti. Lielākā daļa no viņiem ir bezpajumtnieki vai nelaimes brīdī bijuši alkohola reibumā.

 

Ieteikumi

Ko darīt, ja esat guvis apsaldējumu:

nedrīkst sildīties ar alkoholiskajiem dzērieniem, tā vietā jādzer silta tēja;

apsaldētās ķermeņa daļas nerīvējiet ar sniegu, nesildiet pie krāsns vai nemasējiet, bet gan ietiniet sausā apsējā, katru apsaldēto pirkstu saitējot atsevišķi;

apsaldētā roka vai kāja jāpaceļ uz augšu;

meklējiet ārsta palīdzību.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+