×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
5. jūnijs, 2017
Drukāt

Ar ārsta atļauju uz pjedestāla

giroux-mucenieks

Pasaules čempionāta ceturtajā posmā Šomonas trasē Francijā Elvijs Mucenieks izcīnīja otro vietu mājinieka Valentīna Žirū ekipāžā, savukārt vienīgā pilnā Latvijas komanda Jānis Daiders un Kaspars Stupelis palika devītie.

Šomonā ir Valentīna Žirū mājas trase, francūzis te ļoti vēlējās uzvarēt, taču nedēļas vidū vēl nebija skaidrs, kurš viņa motociklu noturēs trasē. Nedēļu iepriekš ekipāža piedzīvoja kritienu Francijas čempionātā un Elvija Mucenieka dalība posmā bija zem lielas jautājuma zīmes. Mediķi tomēr deva zaļo gaismu un Žirū/Mucenieks pirmajā braucienā iepriecināja savus līdzjutējus ar uzvaru. Otrajā pārāki bija Etjēņs Bakss un Nikola Musē, tādējādi kļūstot par posma uzvarētājiem. Kopvērtējumā abas ekipāžas joprojām šķir desmit punkti.

Ar divām trešajām vietām arī trešie posmā bija Daniels Vilemsens un Robijs Bakss, ceturtie (braucienos 7. un 4. vieta) – Marvins Vanlučene un Haralds Kurpnieks.
Jānis Daiders un Kaspars Stupelis arī šajā posmā bija tuvāk desmitnieka beigu galam, braucienos izcīnīta 7. un 12. vieta, posmā – devītā.
Nedēļas nogalē “Zelta zirga” trasē Ķegumā notiks pasaules čempionāta piektais posms.

Tikmēr Latvijas čempionāta trešā posma sacīkste sadarbībā ar Igaunijas motosporta federāciju tika aizvadītā Pērnavā, sportistiem pie ieskaites punktiem tiekot abu valstu čempionātos. Ekipāžu klasē uzvaru izcīnīja Māris Rupeiks un Kaspars Liepiņš, braucienos viņiem otrā un pirmā vieta. Divu braucienu summā otrie palika igauņi Raido Rīms un Mauriss Lina, trešie Didzis Gorbenko un Arturs Linters.

Solo motociklu abās prestižākajās MX1 un MX2 klasēs uzvaru izcīnīja Tanels Leoks, dienas gaitā uzvarot četros braucienos. MX2 klasē otrais palika Aigars Leoks, trešais Kristers Drevinskis, MX1 klasē otro vietu izcīnīja Toms Macuks, trešo Gerts Krestinovs. Kopumā Latvijas braucēji bija maz un sacīkste aizritēja ar lielu igauņu pārsvaru. Veterānu klasē uzvarēja Leons Kozlovskis, kvadru klasē otrais aiz Kevina Sāra palika Valērijs Kuzmins.

PASAULES ČEMPIONĀTS EKIPĀŽĀM
Kopvērtējums.

1. Etjēns Bakss un Nikola Musē (Nīderlande/Francija) 183,
2. Valentīns Žirū un Elvijs Mucenieks (Francija/Latvija) 173,
3. Daniels Vilemsens un Robijs Bakss (Nīderlande) 156,
6. Marvins Vanlučene un Haralds Kurpnieks (Beļģija/Latvija) 106,
7. Jānis Daiders un Kaspars Stupelis (Latvija) 97,
10. Kristofs Santermans un Lauris Daiders (Beļģija/Latvija) 62.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+