×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
2. janvāris, 2013
Drukāt

Ar dziesmām un stāstiem svinēs Blaumaņa 150.dzimšanas dienu

Foto - Wikipedia.orgFoto - Wikipedia.org

Rīgas Latviešu biedrībā (RLB) 1.janvārī plkst.16 notiks literāri muzikāls sarīkojums “Joprojām apbrīnojamais Blaumanis”, atzīmējot spilgtā latviešu rakstnieka 150.jubileju, aģentūrai BNS pavēstīja RLB pārstāve Zinta Gugane.

Sarīkojuma idejas autors un vadītājs ir Jānis Siliņš. Teātra zinātnieks Viktors Hausmanis klātesošos iepazīstinās ar rakstnieka Rūdolfa Blaumaņa ieguldījumu latviešu teātra attīstībā un īpašo saistību ar Rīgas Latviešu biedrību.

Rakstnieks Ēriks Hānbergs stāstīs par pārdzīvoto, skatoties Rūdolfa Blaumaņa lugas teātros, aktieri Indra Burkovska, Rūdolfs Plēpis, Māris Andersons uzburs Blaumaņa dzejas pērles, kurām mūziku sarakstījis un to atskaņos pianists Andrejs Laukmanis. RLB koristu izpildījumā un diriģenta Ārija Šķepasta vadībā skanēs kora dziesmas ar Blaumaņa vārdiem.

Apmeklētājiem būs skatāma Latvijas Nacionālās bibliotēkas veidota Blaumaņa grāmatu ekspozīcija. Ikvienu gaidīs vīna glāze un peiperkūka.

Sarīkojumu rīko Rīgas Latviešu biedrības Teātra komisija, Literatūras komisija, Latvijas Kultūras akadēmija un Latvijas Nacionālā bibliotēka.

Rūdolfs Blaumanis (dzimis 1863.gada 1.janvārī Ērgļu muižā, miris 1908.gada 4.septembrī) bija latviešu prozaiķis, dramaturgs un žurnālists.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+