×
Mobilā versija
Brīdinājums +30.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
4. aprīlis, 2018
Drukāt

Ar likumu pret “nasing spešal”. Vai amatpersonām jāprot angļu valoda? (42)

Foto - Valsts prezidenta kancelejaFoto - Valsts prezidenta kanceleja

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa nepārliecinošā runa Vašingtonā pēc tikšanās ar ASV vadītāju Donaldu Trampu, izsaukusi “viļņošanos” ne tikai sociālajos tīkos, bet arī politiskajās aprindās – Saeimas deputāts Edvards Smiltēns pat rosinājis noteikt valsts amatpersonām obligātas angļu valodas zināšanas. Valdošo partiju pārstāvji to sauc par populistisku izrādīšanos.

“Ir nobriedusi skaidra nepieciešamība pieprasīt obligātas angļu valodas zināšanas C1 līmenī valsts augstākajām amatpersonām. To nevajadzētu uztver kā vēršanos pret prezidentu, jo kopumā Vējoņa kungs strādā labi. Taču svešvalodu zināšanas ir ārkārtīgi svarīgas ne tikai lai reprezentētu valsti ar skaistām runām, bet arī tādēļ lai neformālās sarunās ar ārvalstu politiķiem prastu ātri “salauzt ledu”, izveidot kontaktu un pārliecinātu viņus par vēlamo rezultātu. Savā praksē ne reizi vien esmu pārliecinājies, ka tieši “tete-a-tete” sarunas spēlē lielu lomu pirms būtisku lēmumu pieņemšanas. Tādēļ angļu valodas zināšanas mūsdienu politiķim ir tikpat nepieciešama un pašsaprotama, kā prasme darboties ar datoru vai telefonu,” skaidroja Smiltēns.

Viņaprāt obligātas angļu valodas zināšanas būtu jānosaka trim augstākajām valsts amatpersonām – Valsts prezidentam, Saeimas priekšsēdētājam un Ministru prezidentam, kā arī ministriem. Uz deputātiem šo prasību neesot plānots attiecināt, jo, pirmkārt, viņiem ikdienas darbā svešvalodas neesot tik nepieciešamas, un, otrkārt, – to nepieļautu Satversme, kas ļauj ievēlēt jebkuru Latvijas pilsoni neatkarīgi no viņa prasmēm.

Ārpusfrakciju deputāta Smiltēna projektu Saeimā varētu virzīt Latvijas Reģionu apvienības (LRA) frakcija.

Tomēr diez vai Vējonim un Kučinskim tuvākajā laikā nāksies ķerties pie angļu valodas mācību grāmatām – valdošās koalīcijas partijas ir stingri noraidošas pret iniciatīvu noteikt amatpersonām obligātas angļu valodas zināšanas.

“Smiltēna kungs ar saviem priekšlikumiem populismā jau iegūst zināmu etalona līmeni, ar ko mērīt populisma devu likumdošanas iniciatīvās – šis priekšlikums noteikti vērtējams uz 10 smiltēniem!” – jokoja “Vienotības” frakcijas vadītājs Hosams Abu Meri. Viņaprāt, angļu valodas prasme Latviju pārstāvošajām visaugstākā līmeņa amatpersonām mūsdienās ir tikai pašsaprotama lieta, bet tā vietā, lai ar likumu deleģētu kādai kompetentai institūcijai veikt šādu pārbaudi un sertifikāciju, labāk būtu koncentrēties uz latviešu valodas lietošanas nostiprināšanu gan Saeimas deputātu, gan pašvaldību amatpersonu līmenī.

Līdzīgu nostāju pauda arī Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis. Viņš arī uzskata, ka kritiskā reakcija uz Vējoņa angļu valodu ir pārspīlēta: “Es pats noklausījos to runu. Jā, prezidents runā ar akcentu, bet tur nebija nekā dramatiski apkaunojoša vai traģiska, par ko mums būtu jāsarkst. Drīzāk kaunēties vajadzētu par deputātiem, kas pirms vēlēšanām ar tik lētām metodēm cenšas audzēt savu reitingu.”

Savukārt NA frakcijas vadītājs Raivis Dzintars uzskata, ka nav iespējams likumā noteikt visas īpašības, kādas sagaidām no prezidenta. “Angļu valoda taču ne tuvu nav vienīgā un pat ne svarīgākā prasme. Ir jāatbalsta piemērotākais kandidāts, kas NA skatījumā bija un ir Egils Levits. Un ne jau tikai valodas dēļ. Smiltēna pašlaik pārstāvētā politiskā partija pati netieši mazināja Levita izredzes kļūt par prezidentu, tāpēc tagad šādas izrādes nav nopietni uztveramas,” uzskata Dzintars.

Atgādināšu, ka pirms diviem gadiem LRA frakcija jau virzīja idejiski līdzīgus grozījumus Ministru kabineta iekārtas likumā. Tie paredzēja, ka par ministriem drīkst apstiprināt tikai personas, kuras pārvalda latviešu valodu augstākajā līmenī un brīvi sarunājas vismaz vienā Eiropas Komisijas darba valodā, kā arī ieguvušas augstāko izglītību un vairāku gadu pieredzi vadošā amatā. Valdošās koalīcijas pārstāvji, tostarp Smiltēns, kurš tolaik bija “Vienotības” rindās, noraidīja šo priekšlikumu, balsojot pret vai atturoties.

Pievienot komentāru

Komentāri (42)

 1. Nu ĻOOTI dīvaini,ka iestājāmies ES,NATO ,OESD un ellē vēl kur,no tās pašas ES saņemam miljonus,kurus pat personīgi ierāva nāsīs prezis A.Bērziņš,nerunajot par Lembi u.c..Nauda nesmird, vai ne? Bet gānīties par angļu val.un to neapgūt ,to gan mēs pieprotam,kā to dara KRIEVI AR VALSTS val.,VAI NE?Ar ko mēs esam labāki?Iedomājaties PASAULI kur KATRS prezidents,premjers,ministri,utt citas amatpersonas zinātu TIKAI !!!savas valsts val.KAS notiktu ANO,NATO,ESPad.,ESKom.,ECT utt citās STARPTAUTISKĀS organizācijās??Ja negribējat mācīties valodas,bija jātup paDOMJU lATVIJĀ KĀ kRIEVIJAS GUBERŅĀ!mans MAZDĒLS JAU bērnudārzā MĀCĀS UN PROT RUNĀT ANGLISKI!!vARBŪT VĒL PIEPRASĪT PASAULEI LAI PĀRVALDA TO SUPERLATGALIEŠU VAL.?Mēs taču esam vareni!Tikai Latgale ir TUKŠA no latgaļiem,jo visi Rīgā amatos vai pārejā LATVIJĀ.Ja jau mēs neko neprasam no prezidenta,tad vai nu viņu vispār NEVAJAG ,vai var iestumt jebkuru sētnieku ,pilnīgu analfabētu.Neticās,ka tauta būtu tik stulba un mierā ar to.
  Vai ne god.L.A.? Vējonis NAV mans prezidents un NEBŪS !!Viņš ir SC cienīgs ar viņu 10 balsīm.

 2. Vai prasta, nekāda persona var būt par valsts prezidentu?

 3. Latvijas kauna traips

 4. Lai trampa ņem sev tulku bla

 5. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 6. Vājoņs pat latviešu valodu nevar iemācīties… un vispār tāds nekāds, maigi izsakoties. Un -prezidents?- kam?
  Kas tādu izvēlējās? Un kāpēc, ko?

 7. Prezidentam – noteikti . Savadāk – kā tad var valsti “pezentēt” ???

 8. Tas nez ir kaut kāds mazvērtības kompleks, ka visi par to vienmēr cepas? Nasing spešal tiešām nevajadzēja runāt bez tulka, bet arī tas nav nekāds negods – citur tulks tiek izmantots pat labi zinot valodu, jo var palīdzēt labāk saprast nianses. Bet Vējonis runā pietiekami tekoši, viņam kā pat latviešiem zināms ir akcents

  • Tieši tā!
   PS
   Terminu būtu jāprot nevajag apgriezt otrādi un teikt IR jāprot!
   Pat krievu laikos: neviens man neprasīja, lai es krieviski izteiktos bez akcenta un gramatiski pareizi (kaut nebiju Przidents, protams).

 9. Kāpēc mūsu čangalēnam jāzin kaut kāda tur angļu valoda. Tad jau drīz arī ķiniski būs jārunā . Lai Trampis mācās latviešu

 10. Mātes valodā runājot Atbildēt

  Smiltēnam šoreiz taisnība. Angļu valoda augstākajām amatpersonām ir jāzin, kautvai ta iesmesla dēļ, ka tas nāk par labu gan valsts imidžam, gan drošībai. Iebilst pret to spēj tikai vecie perduni, kuri angļu valodu neprot, bet grib tikt un turēties pie varas. Nav arī prātīgi salīdzināt, kuras valodas ir svarīgakas un kuras ne. Latvijā politiķiem būtu jāzin visas trīs – latviešu, angļu un (vismaz pamat līmenī) krievu – tas ir mūsu pašu valsts interesēs. Mūsdienās ar latviešu valodu vien var iet ieskrieties. Paskatieties visās citās Eiropas mazo valodu valstīs cilvēki runā vismaz trīs valodās (angļu, franču, vācu utt). Tas, ka latvietis prot runāt angļu, krievu un vēl kadā valodā jau nenozīmē to, ka viņš/-a vairs nerunās latviešu valodā. Toč muļķu zeme.

 11. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Mūsu “augstskolās” augstāko izglītību iegūst par naudu. Ja kāds domā, ka nedēļā 2-3 x pasēžot pāris stundas auditorijā, trīs gados var iegūt “augstāko” izglītību…., tad neko vairāk kā nasing spešal arī nevaram vēlēties. Jāsāk ar augstskolu attīrīšanu, studiju programmu izvērtēšanu un minimāli savācamo punktu noteikšanu deputāta darbā vajadzīgās zinātnēs. Nevar mākslīgās apsēklošanas, kūdras pārstrādes, zivsaimniecības vai dzelzceļa bakalaurs vadīt valsti! Ļeņins gan apgalvoja, ka to varot pat ķēkša, taču neprecizēja kādu skolu viņa ir apsolvējusi un kurā iestādē vai pie kāda ministra saimniekojusi.

 12. Janis J. dimants, Jr., M.D. Atbildēt

  Oficialos tiksanas gadijumos un sanaksmes jauzruna valsts valoda. Tas radot cienu pret savu valodu. Visas citas volodas var lietot neoficiali, privatas sarunas un visur citur. tomer ir jaietur zinama linija, ta radot noteiktibu. Mums tacu ir loti zinosi un veikli tulki !!!

 13. man patiešām bija kauns..kauns par tik briesmīgu angļu valodas izrunu,par neizmmantoto iespēju žurnālistam…..domāju,ka Vējonis vienkarši nesaprata,ko no viņa grib….pat mazie bērni skola jau runā diezgan labi angliski. KO Vējonis ir darījis skolā ??!! Kāpec nemācījās teksta izrunu katru dienu?? KAUNS !!!

  • Negribu aizstāvēt prezidentu, bet varbūt viņš skolā mācījās vācu valodu, un tad, kad viņš gāja skolā, neviens bērns brīvi nerunāja angļu valodā. Vajag tomēr domāt, ko raksta…

 14. ..Smiltēna kungam jautājums!!! Ko darīt, ja pēkšņi Saeimas deputāts kļūst par Saeimas priekšsēdētāju, Ministru prezidentu vai Valsts prezidentu, un, izrādās, viņš nezin angļu valodu?? Tete-ta-tete līmeni pāris mēnešos nesasniegsi. Smiltēna kungam mazāk jānodarbojas ar sabiedriskās domas manupilēšanu šajā jautājumā!!!

 15. Latvijas valsts valoda ir latviešu valoda, nevis angļu vai ķīniešu valoda. Ļoti iespējams, ka pēc 50 gadiem ķīniešu valoda aizvietos angļu valodu kā galvenā starptautisku sanāksmju valoda.

  Ir labi zināt svešvalodas, bet tas nevar būt izšķirošais kritērijs, izraugoties Latvijas valsts amatpersonas. Obligātas angļu valodas zināšanas Valsts prezidentam vai Ministru prezidentam būtu tikpat antikonstitucionāls kritērijs kā obligātas angļu valodas zināšanas Saeimas vai pašvaldības deputātam. Galvenais ir amata pretendenta izpratne par valsts interesēm un viņa spēja šīs intereses īstenot un aizstāvēt.

 16. Kamēr mazizglītotā Saeima par prezidentu bīdīs cilvēku, kurš ir gana draudzīgs, drusku kaut ko saprot un nevienam netraucēs raust un dzīvot zaļi, tikmēr mums būs galvas, kas par slinkām valodu iemācīties. Cilvēkam naudas pietiek, sen pirms prezidenta karjeras jau varēja būt aizbraucis mācīties valodu. Un mazliet arī vispārējo izglītības līmeni pacelt. Institūcijās neņem darbā bez svešvalodu zināšanām, viszemākajiem amatiem prasa, kur alga knapi 490 uz papīra. Ja par glupu, tad stingru nostāju, tulku blakus. Runāsu tikai savas valsts valodā. Tramps jau arī latviski ne bū, ne bē. Ne kādā citā. Tad stāvi taisni! Nedari kaunu savai tautai.

 17. Latvijā angliski runāt jāmāk apkopējai, pārdevējai,istabenei, tā kā deputātiem un prezidentam arī jāmācās, mazāk laika būs gulēšanai sēžu laikā.

 18. Krievu algotņi nupat atspērušies savu rašu stutēt. No krievu viedokļa, protams, stulbs latvietis ir labs latvietis.

 19. jārunā valsts valodā par ko pašas itkā cīnās. tulki tam domāti lai pareizi visu pateiktu. nav ko mērkaķoties vismaz ne oficialos pasākumos. savas zinašanas/nezināšanu vari pie kafijas tasespļāpajot demonstret

  • Kā jūs domājat, kā izskatīsies preses konference pie Baltā nama ASV prezidents + 3 Baltijas valstu pezidenti katrs pie savas tribīnes, un mūsejam tulks? Neizskatīsimies pēc pāķiem un lūzeriem, kas pa visu valsti nevar sakasīt vienu normālu cilvēku, kas to angļu valodu zina un saprot? Latvijas prezidenta loma ir reprezentatīva, attiecīgi kandidātam ir jāspēj pildīt reprezentācijas funkcijas, kas sevī ietver arī spēju brīvi sarunāties angliski ar citu valstu prezidentiem.

   • kas ciena savu dzimto valodu ir tikai cienijama. musdienās ar tehnisku lidzekļu pieejamibu, tulkam jau nav blakus jāstāv. bet mums jau tādi dubultstandarti ir pierasti- mājās tā cīnas par valodu, bet kā pie saimnieka aizbrauc tā gatavs bez ziepēm……

 20. Un vispār kas tas redz tagad būs, ar ko angļu valoda ir ar kaut ko īpaša? redz krievu valodā , kura pasaulē ir tikpat izplatīta kā angļu, gandrīz vai runāt nedrīkst, kauns. Ir vēl tādas plaši izplatītas valodas kā vācu , spāņu , nē redz tieši angļu būs jāprot runāt.

 21. Stulbums kas plasi izplesas.Patikami ja zin kadu citu valodu,bet ar varu uzspiest atgadina Stalina laikus.Ikvienam pilsonim jazina valsts valoda ar varu uzspiesta anglu valoda ir genocids un ne citadi.Miliet vispirms sevi savu tautu aizsargajiet to nevis uzspiediet ar varu citu parazas un tikumus.VALSTS TA IR ZEME AR ROBEZAM SAVAM,NAUDU SAVU(uzsveru savu),KAROGU UN HIMNU,VALODU vienigo,ARI VIETEJAM PARAZAM un daudz citu kas citam valstim nav.Ari stradigums kas ir aizliegta tema jo razosana likvideta.

 22. Nu atkal būs mēnesi ko gānīties. Piekrītu rasai , daudzi prezidenti runā ar tulku , Korejas piemēram , manuprāt.

 23. Valsts vadītājam ir jāzina vismaz angļu valoda, ja grib kaut kur braukt. Jo lielākā daļā eiropas valstīs saziņas valoda ir angļu. Kas tas par valsts prezidentu, ja nemāk valodas un nesaprot, ko viņam saka. Tas ir kauns Latvijai.

 24. kauns ,video vnk ,am pat lika sarkt …

 25. kādu vēl angļu valodu ! Atbildēt

  rusišu zina un pietiekami !

 26. Bet cilvēks cenšas runāt , kas tur slikts. Nu neiznāk tik perfekti kā gribētos gudrajiem valodu pratējiem.
  Kāpēc tad mēs nesmejamies kad krievu tautības cilvēki runā latviski? Man taisni patīk. Nevajag jau tūlīt kritizēt, vai pašiem labāk sanāktu! Vējonis malacis.

  • Jūs tāda gudra sieviete,bet sakiet lūdzu, vai krievu saukt par krievu ir lamāšanās,jāsaka-krievu tautības cilvēks? Par akcentu ir muļķīgi kreņķēties,man viens pazīstams igaunis nevar latviski pateikt -birste, viņam b vietā sanāk p, nu un!

   • igauņu tautības cilvēks Atbildēt

    te nu tu tusi un kuli,mans tārkais trauks un piedri…Tu piji man tarba piedris,puteles piedris un reisēm arī kultas piedris.Tusi saldi.mans tārgais trauks un piedri.

 27. Nē,nav jāzin.Ne jau visās valstīs ir piespiedu angļu valodas mācīšana,kā pie mums,un ne visur valstsvīri runā angliski.Priekš tam ir tulks,kam jādodas līdz vizītēs,kur viņš ir nepieciešams.Vai runājot ar Lietuvas,Igaunijas,Polijas valdību Vējonim jārunā angliski?

 28. Man patiesi kauns , par Latvijas tizlo valdibu !

 29. Augusts Brigmanis gan ir baigais angļu valodas zināšanu līmeņa noteikšanas eksperts. Viņam, redziet, esot patikusi. Tas tāpēc, ka pats angliski neko ne saprot, ne pateikt var. Tikpat labi var klausīties, kā Vējonis kaut ko šļupst sliktā spāņu vai itāļu valodā, arī liktos ok, jo loģiski, ka tad, ja valodu nesaprot, nedzird kļūdas un briesmīgo akcentu.

  • Diemžēl, esmu pietiekoši daudz dzirdējusi vācu valodas speciālistus, kuri akcents ir ārprātīgs, bet viņiem bija LVU diplomi. Nevajag par akcentu kasīties, ir kaudzēm latgaliešu un tāmnieku, kuri runā ar milzīgu akcentu latviski. Nav visiem šūpulī ielikta spēja perfekti apgūt valodas…

  • Augusts Brigmanis māk runāt angliski?

Draugiem Facebook Twitter Google+