×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
3. jūnijs, 2012
Drukāt

Ar piena lustēm atzīmēs “Smiltenes piena” 100 gadu jubileju

siers2

Jūnija vidū, 16.jūnijā, Smiltenē ar piena lustēm savu 100.jubileju sāks atzīmēt senākais Smiltenes uzņēmums – AS “Smiltenes piens”, aģentūra LETA uzzināja Smiltenes novada pašvaldībā.

Svētku programmā jau no plkst.8 Jāņukalnā darbosies tradicionālais amatnieku un lauku labumu tirdziņš, meistarstiķu radošās darbnīcas, kā arī ar saviem labumiem tirgosies un apmeklētājus cienās Latvijas piena pārstrādes uzņēmumi.

Plkst.9 svētkus ieskandinās un apmeklētājus sagaidīs Smiltenes pilsētas pūtēju orķestris, svētku atklāšana sāksies plkst.10, kad kopā ar galveno “Piensaimnieku” un viņa palīgiem “Sieriem” ikviens tiks iesaistīts dažādos pasākumos par un ap pienu. Ikviens savu roku varēs iemēģināt govs slaukšanas sacensībās, siera meistara zābaka mešanas un piena dzeršanas sacensībās, nobaudīt īpaši svētkiem gatavoto jubilejas siera zupu, kā arī doties ekskursijā “Pienam pa pēdām” un izzināt “Smiltenes piena” 100 gadus garo mūžu.

No plkst.13 Jāņukalna estrādi ieņems Latvijas spēcīgākie vīri, jo Smiltenē pirmo reizi notiks Latvijas Spēkavīru čempionāta posms “Piena Spēka kauss”, ko vadīs Raimonds Bergmanis.

Bērnu rotaļu laukumā no plkst.10 līdz plkst.17 mazajiem svētku apmeklētājiem būs iespēja atpūsties piepūšamajās atrakcijās, mieloties ar “Piena spēks” kokteiļiem, darboties radošajās mālu darbnīcās, savukārt mammām iespēja izzināt jaunākās modes tendences pie mākslinieces Elitas Patmalnieces.

Svētku kulminācija plānota plkst.19 ar Smiltenes novada dejotāju izrādīšanos un kukuļu dalīšanu, bet noslēgumā smilteniešiem un pilsētas viesiem būs iespēja noskatīties režisora Agra Māsēna un Smiltenes Tautas teātra īpaši “Smiltenes piena” jubilejai iestudēto brīvdabas izrādi “Smiltenes Piensaimnieka līgava”.

Svinību dienu noslēgs zaļumballe kopā ar grupām “Labvēlīgais tips” un “Credo”.

AS “Smiltenes piens” dibināta 1912.gadā. Uzņēmums nodarbojas ar piena iepirkšanu, pārstrādi un produktu realizāciju gan Latvijā, gan eksportē uz Krieviju, Igauniju, Vāciju, Izraēlu, ASV. Lielākā daļa no “Smiltenes piena” produkcijas ir sieri, bet uzņēmums ražo arī pienu, kefīru, sviestu, skābo krējumu, saldo krējumu, vājpiena un pilnpiena biezpienu un biezpiena izstrādājumus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+