×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
7. maijs, 2014
Drukāt

Ar saliektu muguru un iztapīgu smaidu?

Foto - LETAFoto - LETA

“Latvijas Avīzes” 30. aprīļa “Lasītāju balsīs” publicējām tulkotājas Aijas Biezaites rakstu “Par mums, latviešiem, un ne tikai”. Viņas paustais viedoklis, ka beidzot laiks izaugt no aizvainotā nacionālisma, lasītājos izraisījis sašutumu un asu noraidījumu. Lūk, fragmenti no redakcijā saņemtajām vēstulēm un mājas lapā “La.lv” ierakstītajiem komentāriem.

 

“Ar baltu dvieli pār roku, nedaudz saliektu muguru un iztapīgu smaidu sejā, respektīvi, viesmīļa pozā – tādu es vizuāli iedomājos ierindas latvieti, ja tas tiktu veidots pēc Aijas Biezaites receptes,” raksta rīdzinieks Gunārs Ziemelis. Viņam tāpat kā citiem lasītājiem nav pieņemami autores sniegtie “labas uzvedības noteikumi” šodienas latviešiem – sadzīvot, izgrozīties, izlavierēt, nevilkt līdzi rūgtās pagātnes pieredzi, pieņemt sirdī (!) pilsoņus – cittautībniekus. Uz to nu latviešus nevar piespiest neviens: ne rupjš spēks, ne izsmalcināta demagoģija. Ja tā būtu noticis, tauta sen jau atrastos viņsaulē. Kaut ko līdzēt varētu vienīgi laiks, apvienots ar pašu cittautībnieku neviltotiem un pozitīviem centieniem, uzskata lasītājs.

Arī Pēteris Karlsons kategoriski noraida rak­sta autores aicinājumus aizmirst vēsturiskos aizvainojumus. P. Karlsons: “Tā nekad nebūs, Biezaites kundze! Tā var runāt tikai cilvēks, kam nav ne mazākā priekšstata par komunistu režīma smagajiem noziegumiem pret latviešu tautu. To nekad nevar aizmirst.”
”Saskaņas centrs” un tā rupors – krievu plašsaziņas līdzekļi – pauž naidīgu attieksmi pret Latvijas valsti, daži Eiroparlamenta deputāti atklāti ņirgājas par mums, krievu ekstrēmisti brēkā par krievu skolu slēgšanu Latvijā, gaida Latvijā parādāmies “zaļos cilvēciņus”, aicina uz provokācijām. Bet raksta autore neko nesaka, kas krieviem būtu jādara mierīgas līdzāspastāvēšanas labad, norāda P. Karlsons.

Aiga Zālīte no Vid­zemes ir nemierā: atkal kaut kas tiek prasīts no latviešiem. Kāpēc? 
”Vismaz es no cittautiešiem neko neprasu – tik cienīt manu senču zemi un runāt manā valodā. “Aiga atgādina, ka tikai daļa cittautiešu ir krievi, tad kāpēc ukraiņiem, tatāriem, armēņiem, igauņiem, poļiem kā saziņas valodu Latvijā uzspiest krievu valodu? Vienosimies visi par latviešu valodu kā saziņas valodu sabiedriskajā telpā, kā to referendumā nolēma pilsoņu kvalificētais vairākums, un problēmu nebūs, pārliecināta lasītāja.

Vienīgais, kas izteicis atbalstu Aijas Biezaites viedoklim, ir pensionētais jurists Pēteris Dolāns. Viņš raksta: “Visu cieņu autorei par lieliski argumentēto publikāciju! Aprit 10 gadu, kopš Latvija iestājusies Eiropas Savienībā, un, autores vārdiem runājot, mums tagad patiešām jākļūst gudriem saimniekiem savā zemē, jākultivē sevī pašcieņa un cieņa pret līdzcilvēkiem.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+