×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
16. oktobris, 2015
Drukāt

Ar streļķu dziesmām atklās NBS orķestra jauno sezonu

Foto: LETAFoto: LETA

NBS orķestris

Ar koncertu “Ceļu veiks tas, kurš ies” 22. oktobrī plkst.19 Jelgavas pilsētas kultūras namā un 23.oktobrī plkst.19 Rīgas koncertzālē “Lielā Ģilde” koncertsezonu atklās Nacionālo bruņoto spēku orķestris, LA.lv uzzināja Aizsardzības ministrijā.

Koncerts ir arī bruņoto spēku orķestra priekšnieka un galvenā diriģenta pulkvežleitnanta Daiņa Vuškāna radošā atskaite par pavadītajiem vairāk nekā 30 gadiem militārās mūzikas laukā. Orķestra priekšnieks piedalījies visu Nacionālo bruņoto spēku orķestru veidošanās procesā.

Bruņoto spēku orķestris bieži savās koncertprogrammās aicina piedalīties populārus viesmāksliniekus, un arī koncertsezonas un orķestra priekšnieka jubilejas koncerts nebūs izņēmums – orķestra pavadījumā uzstāsies diriģenta Inta Teterovska vadītā Rīgas koru grupa. Tāpat koncertā piedalīsies viesmāksliniece Indra Pumpure, kā arī bruņoto spēku orķestra Strēlnieku trio un diksilends.

Atzīmējot latviešu strēlnieku bataljonu izveidošanas simtgadi, koncertprogrammā iekļautas pievilcīgākās streļķu dziesmas. Kino sadaļu pārstāvēs mūzika no kinofilmas “Džimlai Rūdi rallallā!”, savukārt latviešu kora dziesmu klasikas sadaļā izskanēs VIII Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētku atklāšanas ceremonijas aranžējumi. Tāpat skanēs arī latgaliešu un latviešu tautasdziesmas no Latgales koncerttūres un Dikļu dziedāšanas svētku 150.gadadienas koncerta programmām. Koncertā būs arī vairāki pirmatskaņojumi.

Turpinot Latvijas armijas tradīcijas, ieeja koncertā būs bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+