×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
22. augusts, 2013
Drukāt

Ar taisnu muguru un skaidru skatu

Foto - Dainis Bušmanis un Kristiāns BērentsFoto - Dainis Bušmanis un Kristiāns Bērents

“Mājas Viesa” 500. numuru laižam tautās ar žurnāla dažādos laikposmos tam cieši līdzās stāvējušu trīs cilvēku ceļavārdiem. Jūs uzrunā “Latvijas Avīzes” redakcijas padomes priekšsēdētājs Voldemārs Krustiņš, pēc kura ierosmes 1998. gada janvārī “Mājas Viesis” sāka iznākt kā “Lauku Avīzes” iknedēļas sestdienas pielikums.

Viņš turējis roku uz pulsa arī turpmākajā žurnāla attīstībā. Vārds arī Lindai Rasai, “Latvijas Avīzes” galvenajai redaktorei un “Mājas Viesa” galvenajai redaktorei žurnāla sākumgados. Kolēģiem pievienojas Dace Terzena, “Mājas Viesa” galvenā redaktore.

“Mājas Viesa” 500. numuru laižam tautās ar žurnāla dažādos laikposmos tam cieši līdzās stāvējušu trīs cilvēku ceļavārdiem. Jūs uzrunā “Latvijas Avīzes” redakcijas padomes priekšsēdētājs Voldemārs Krustiņš, pēc kura ierosmes 1998. gada janvārī “Mājas Viesis” sāka iznākt kā “Lauku Avīzes” iknedēļas sestdienas pielikums. Viņš turējis roku uz pulsa arī turpmākajā žurnāla attīstībā. Vārds arī Lindai Rasai, “Latvijas Avīzes” galvenajai redaktorei un “Mājas Viesa” galvenajai redaktorei žurnāla sākumgados. Kolēģiem pievienojas Dace Terzena, “Mājas Viesa” galvenā redaktore.

Krustins_DB

Kā zināms, žurnāliem ar nosaukumu “Mājas Viesis” ir ne vien gara, bet arī sarežģīta biogrāfija. Kā vērtējuši lietpratēji, savos agrīnajos labākajos gados “MV” varēja nosaukt par tautiskā laikmeta iezvanītāju, vēlākos gados arī par literatūras labvēli un zinātņu popularizētāju.

Pēc Latvijas atjaunotnes ”Latvijas Avīzes” izdevniecībai “Mājas Viesis” šķita par vispiemērotāko ieejas zīmi latviešu ģimenēs. Šis žurnāls, manuprāt, ir noturējies inteliģentas latviešu ģimenes lasāmvielas pozīcijās.

Voldemārs Krustiņš

 

*

Rasa1_DB“Mājas Viesis” šo piecpadsmit gadu laikā ir izaudzis no melnbaltas avīzes (kurā vēl dažās lappusēs tika publicētas arī iepriekšējās dienas ziņas) līdz krāsainam, saturīgi daudzpusīgam žurnālam. “Mājas Viesa” veidotāji pelnījuši atzinību par to, ka, jau 500. reizi dodoties ciemos pie tūkstošiem lasītāju, katrreiz prot sarūpēt tādas dāvanas (lasāmvielu), pēc kurām šo viesi aicina mājās (žurnālu abonē un pērk) vēl un vēl.

Es priecājos, ka, uzrunājot lasītājus, “Mājas Viesis” kopā ar “Latvijas Avīzi” ir noturējis nacionāli konservatīvo, latviski atturīgo toni – bez tukšu sensāciju virsrakstiem, bez dzeltenkrāsu izpausmēm. Lai tāds viesis ir arī turpmāk gaidīts katrā latviski lasošā mājā un ģimenē!

Linda Rasa, “Latvijas Avīzes” galvenā redaktore

 

 

*DaceTerz-kb

Nu, lūk, mīļie lasītāji, kopīgi esam nonākuši pie svarīga un zīmīga notikuma – žurnāla “Mājas Viesis” 500. numura. Laikam jau līdzšinējais ceļš tik veiksmīgs bijis tāpēc, ka mūsu kopābūšana nekad nav atgādinājusi apnikušu laulību, bet vienmēr bijusi ieinteresētu partneru cieņpilns dialogs. Ja turpinām salīdzinājumu ar partnerību, tad tajā ļoti svarīga ir katram sava rakstura, savdabības saglabāšana. Mēs vienmēr esam ļoti respektējuši un augsti vērtējuši savu lasītāju, bet vienlaikus “Mājas Viesis” allaž ir saglabājis tikai tam raksturīgo balsi un neatkārtojamos vaibstus. Nav grūti kādu kopēt, skriet līdzi spožām, bet bieži maldīgām gaismām. Grūtāk laika straumē noturēties, to neignorējot, bet paliekot pašam.

Tā mūsu kopīgo ceļu arī turpināsim – taisnu muguru, skaidru prātu un skatu! Un tad katra nākamā “Mājas Viesa” iznākšana būs gaišs prieka mirklis ikdienas audumā!

Dace Terzena

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+