×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Marģers, Anastasija
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
16. maijs, 2016
Drukāt

Ar tiešsaistes kameru aprīkotajā melnā stārķa ligzdā izšķīlušies divi putnēni

Ekrānšāviņš no dabasdati.lvEkrānšāviņš no dabasdati.lv

Ar tiešsaistes kameru aprīkotajā melnā stārķa ligzdā aizvadītajā nedēļas nogalē izšķīlušies divi putnēni, liecina portāla “Dabasdati.lv” publiskotā informācija.

Pirmais cālis izšķīlies naktī no sestdienas uz svētdienu, bet otrs cālis – svētdienas rītā.

Kopumā melnā stārķa mātīte šogad ir izdējusi četras olas. Lai gan ligzda vairākas reizes piedzīvojusi jūras ērgļa uzbrukumus, šogad tos izdevies veiksmīgi atvairīt. Pērn divas no četrām olām aizgāja bojā. Pārējās divas olas tika veiksmīgi izperētas, un mazuļi arī tika izaudzināti.

Šogad ar tiešsaistes kameru palīdzību var novērot to pašu melno stārķu ligzdu, kurai tiešsaistes kamera tika uzstādīta pagājušajā gadā. Ligzda atrodas Zemgales mežos, nelielas upītes krastā, kādā vecā ozolā. Pagājušajā gadā melno stārķu pāris sāka perēt četras olas, tomēr piedzīvoja jūras ērgļa uzbrukumu, kā rezultātā ligzdā palika divas olas, kas gan tika sekmīgi izperētas.

Ligzda ir zināma jau kopš 2013.gada, bet par tās iemītniekiem vairāk izdevies uzzināt tikai 2014.gadā, kad ligzdā veiksmīgi izaudzināti divi stārķu mazuļi.

Melnais stārķis ir augumā mazliet mazāks par balto stārķi. Eiropā šī putnu suga ir reti sastopama, tāpēc ir īpaši aizsargājama. Latvijā pēdējos 20 gados melno stārķu skaits samazinājies vairāk nekā par pusi.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +16.8
Alūksne +14.5
Daugavpils +16.3
Saldus +13
Liepāja +10.2
Jelgava +15
Ventspils +11.3
Limbaži +12
Madona +17
Rēzekne +16
Draugiem Facebook Twitter Google+