Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Modris, Matīss, Mariss
Ceturtdiena, 21. septembris, 2017
14. janvāris, 2016
Drukāt

Ar unikāliem kinokadriem pieminēs operatoru Andri Slapiņu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

20. janvārī plkst. 17 Andreja Upīša memoriālajā muzejā Rīgā, Brīvības ielā 38-4, norisināsies pasākums “Filmē Andris Slapiņš. 1978.gads. Valsts Jaunatnes teātris. “Sūnu ciema zēni””, LA.lv uzzināja Memoriālo muzeju apvienībā.

1978. gada 4. martā aktiera Ulda Pūcīša režijā toreizējā Valsts Jaunatnes teātra sniegotajā pagalmā notika Andreja Upīša reālās pasakas “Sūnu ciema zēni” pirmizrāde. Īstā zirga pajūgā pie skatītājiem devās trīs Laimes lāča meklētāji: Andrs, Ješka un Bukstiņš. Ceļā uz Melno muižu, Baltajām mājām un Apaļo ezeru viņus pavadīja lielā sūnciemiešu saime ar cerību, ka Laimes lācis uz visiem laikiem mainīs ierasti laisko, kašķiem pilno Sūnu ciema iemītnieku ikdienu.

Iestudējot izrādi, Uldis Pūcītis atgādināja: “Mūsu straujais laiks aizved mūs tālu prom no tās būtības, no tām saknēm, no kurām visi esam cēlušies. Man likās svarīgi to atgādināt. Es domāju, ka nevar būt nākotnes paaudzes, ja viņa nezin savu pagātni.”

Andreja Upīša reālajai pasakai “Sūnu ciema zēni” ir laimīgs mūžs, grāmatā tā izdota deviņas reizes, tulkota krievu un gruzīnu valodā, bijuši neskaitāmi uzvedumi profesionālajos un amatierteātros, bet Ulda Pūcīša režija bija tiem laikiem ļoti inovatīva. Darbība notika teātra pagalmā, parasti ziemā, skatītāji bija kopā ar aktieriem zem sniegotajām debesīm. Īpašo atmosfēru veidoja dzīvo radību – zirdziņa, pamatīga rukša un trušu klātbūtne – viss kā īstā Sūnu ciemā.

Andreja Upīša memoriālā muzeja krājumā atrodas unikāls, pēc muzeja iniciatīvas uzņemts 20 minūšu garš šīs leģendārās Jaunatnes teātra izrādes kinomateriāls, ko tālajā 1980. gada ziemā filmējis kinooperators Andris Slapiņš, piedaloties Vairai Strautniecei un toreizējai muzeja darbiniecei Rutai Cimdiņai.

Piedalās bijušā Valsts Jaunatnes teātra aktieri Anta Krūmiņa, Tamāra Soboļeva, Velta Skurstene, Astrīda Gulbe, Ludmila Leimane, Inta Bankoviča, Alda Krastiņa, Ivars Brakovskis, Egils Valčs, Enriko Avots. Kopā ar bijušajiem Valsts Jaunatnes teātra aktieriem – izrādes “Sūnu ciema zēni” dalībniekiem – pieminēsim kinooperatoru Andri Slapiņu un Barikāžu laiku.

Pievienot komentāru

Turaidas Roze - bez asinīm afišā28. septembrī notiks Latvijas Nacionālās operas jaunās sezonas pirmā pirmizrāde. Zigmara Liepiņa "Turaidas Roze" ir muzikāli un dramaturģiski pārveidota redakcija operai "No rozes un asinīm".
Likteņupe pirms un pēc Pļaviņu HES būves Vēstures muzejāNo ceturtdienas, 21. septembra Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā (LNVM) varēs aplūkot jaunu izstādi "Daugavai būt", kuras pamatā ir notikumi, kas Latvijas sociālajā atmiņā saistās ar Daugavas vārdu un ievadīja Trešo atmodu.
Draugiem Facebook Twitter Google+