Uncategorized

Ar velosipēdiem par bibliotēkām0

Foto – Karīna Miezāja

Vakar topošā Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēka Rīgā uzņēma viesus – goda apli ar velosipēdiem ap to nobrauca 120 “Velobrauciena par bibliotēkām” dalībnieki no visas pasaules.


 

Somijas bibliotekāru rīkotais “Velobrauciens par bibliotēkām” notiek otro reizi; tajā pulcējas bibliotēku speciālisti no visas pasaules, lai apspriestu svarīgus jautājumus nozarē un rastu problēmu risinājumus. Šoreiz brauciens ved cauri Baltijas valstīm, un tajā piedalās Somijas, Spānijas, Serbijas, Norvēģijas, Taivānas, Ukrainas, Vācijas, Rumānijas, Zviedrijas, ASV, Dānijas, Arābu Emirātu, Indijas, Beļģijas, Baltkrievijas, Francijas, Mongolijas, Jaunzēlandes, Krievijas, Kanādas, Lielbritānijas, Igaunijas, Lietuvas, kā arī četras Latvijas bibliotēku vadītājas.

Vakar pēc goda apļa ap LNB jauno ēku bibliotekāri Rātslaukumā tikās ar kultūras ministri Žanetu Jaunzemi-Grendi, iegriezās Rīgas Centrālās bibliotēkas (RCB) filiālbibliotēkā “Vidzeme”, RCB ārējās apkalpošanas punktā “Saulaino dienu bibliotēka” Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, kā arī Biznesa augstskolas “Turība” bibliotēkā. Šodien velobrauciena dalībnieki dodas uz Vidzemi, kur apmeklēs Allažu pagasta, Siguldas pilsētas, Cēsu galveno, Valmieras integrēto bibliotēku, apmeklēs tikai pirms nepilniem diviem gadiem atklāto, bet ļoti aktīvo bibliotēku saieta namu “Jaunklidzis” Strenču novadā un cauri Valkai dosies tālāk līdz Tallinai. Braucienu pavada Igaunijas bibliobuss, vārdā “Katarina Jee”; vietās, kur brauciens pietur, notiek rakstnieku lasījumi, tikšanās ar pilsētu un pagastu iedzīvotājiem.

 

LA.lv
LE
LETA
Uncategorized
Mihaela Šūmahera “Ferrari” pārdots izsolē par rekordcenu
17. novembris, 2017
LE
LETA
Uncategorized
Stalone noliedz apsūdzības seksuālā uzbrukumā kā “smieklīgas”
17. novembris, 2017
LE
LETA
Uncategorized
Berluskoni nebūs jāuztur bijušā sieva, škiroties no 1,4 miljoniem eiro mēnesī
16. novembris, 2017

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
Vai neredz, kas notiek ārpus Rīgas? Ko novadu reforma nesīs kultūrai
1 stunda
LE
LETA
Dabā
No 22.novembra Latvijā iespējams neliels sals
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Uz Rīgas apvedceļa smags negadījums: ir bojāgājušais
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Sports
VIDEO: Porziņģim otrais “double-double” pēc kārtas un uzvara pār NBA čempioni
2 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
1919. gada 17. novembrī. Valsts vadītāja “diskrēts lūgums tautietēm”
4 stundas