Mobilā versija
Brīdinājums -2.8°C
Lidija, Lida
Pirmdiena, 16. janvāris, 2017
19. septembris, 2013
Drukāt

Āraišos un Cēsīs atzīmē latgaļu vārda pieminēšanas 900.gadadienu

LETALETA

Tā kā šogad, 22.septembrī, aprit 900 gadi, kopš rakstos pieminēts seno latgaļu vārds, Āraišos un Cēsīs gaidāmajās brīvdienās suminās senos latgaļus.

 

Kā portālu “LA.lv” informēja Āraišu arheoloģiskā muzejparka nodaļas vadītāja Agnese Ramata, latgaļi un Latgaļu zemes nosaukums pirmo reizi pieminēts Nestora hronikā “Pagājušo laiku stāsts”, kas datēta ar 1113.gadu.

Ramata klāsta, ka sestdien no plkst.12 līdz plkst. 19 Āraišu arheoloģiskajā muzejparkā ikvienu interesentu arheologi un vēsturnieki iepazīstinās ar stāstiem par seno latgaļu apģērbu un rotām, bruņojumu, dzīves vietām Vidzemes reģionā, apbedījumiem un vietvārdiem. Paredzēta arī seno latgaļu tērpu modes skate un krustabu dziesmas.

Pasākums turpināsies svētdien Cēsīs, kur plkst.12 būs ekskursija uz Ruckas muižu. Tur varēs iepazīties ar Kultūrvēsturiskās vides saglabāšanas biedrības radošajām darbnīcām, muižu un tās vēsturi, kā arī tikties ar bruņu un ieroču kalēju Aleksandru Kornetu-Movzešu viņa jaunajā smēdē. Sekos izstāde “Latgaļu dārgumi” Seno rotu kalves ekomuzejā.

Plānotas arī saistošas nodarbes Cēsu pils dārzā. Plkst.16 paredzēta vakarēšana kopā ar latgaļu dziesminieci Birutu Ozoliņu. Vakara noslēgumā baltu vienību, rudens saulstāvjus un bagāto ražas gadu dziesmās daudzinās Kristīne Kārkle-Puriņa.

Visi pasākumi būs bez maksas.

Pievienot komentāru

Vecāku nevērība dārgi maksā: mamma pati aplej zīdaini ar karstu tēju (3)Pagājušā diennaktī slimnīcās nogādāti četri bērni ar ķermeņa apdegumiem, aģentūrai LETA pastāstīja Neatliekamā medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša.
Saimniecībā notika pat EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Draugiem Facebook Twitter Google+