×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
20. septembris, 2012
Drukāt

Arī Latvijā būs iespēja piedalīties parakstu vākšanā Eiropas līmenī

Foto - LETAFoto - LETA

Arī pilsoņiem Latvijā turpmāk būs iespēja parakstīties par kādu iniciatīvu Eiropas mērogā, jo Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā pieņēmusi attiecīgu regulējumu.

Deputātu balsojums bija vienbalsīgs – visi nobalsoja par grozījumiem likumā par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu, kas satur regulējumu par Eiropas pilsoņu iniciatīvām. Saeima ceturtdien to skatīja steidzamības kārtā – uzreiz divos lasījumos.

Regulējamam par Eiropas pilsoņu iniciatīvām bija jābūt pieņemtam jau līdz 1.aprīlim. Tas paredz tiesības vienam miljonam pilsoņu no vismaz ceturtās daļas Eiropas Savienības dalībvalstu vērsties ar likumdošanas priekšlikumu pie Eiropas Komisijas. Tā kā regulējuma līdz šim nebija, Latvijas pilsoņiem joprojām šāda iespēja bija liegta.

Ja parakstus paredzēts vākt tiešsaistē, organizatoriem būs jālūdz atbildīgajai iestādei izsniegt sertifikātu, kas apliecina, ka parakstu vākšanā izmantotā tiešsaistes sistēma atbilst izvirzītajiem drošības un tehniskajiem parametriem. Tas neattiecas uz gadījumiem, kad organizatori saņēmuši citas ES dalībvalsts kompetentās iestādes sertifikātu.

Plānots, ka grozījumi likumā stāsies spēkā dienu pēc likuma izsludināšanas.

Šo regulējumu saturēja likumprojekts, jo Valsts prezidents Andris Bērziņš nodeva Saeimai vēlreizējai caurlūkošanai. Tas satur arī regulējumu par tautas nobalsošanas ierosināšanas kārtību Latvijā, bet deputāti lēma regulējumu par Eiropas pilsoņu iniciatīvu izdalīt atsevišķā likumprojektā, lai ar tā pieņemšanu nekavētos. Par pārējām normām deputātu vairākums vēl nav vienojies.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+