×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
26. maijs, 2015
Drukāt

Arī Pepija svinēs Bērnu grāmatu svētkus

bernulogo_8

Jūnija pirmā diena Vērmanes dārzā būs neparasta. Kā gan citādi, ja, pirmo reizi tiekoties Bērnu grāmatu nedēļā, uzreiz tiek svinēta Pepijas dzimšanas diena. Kur Pepija, tur daudz jautrības un notikumu – Skaļās lasīšanas maratons, rakstnieku, mākslinieku, aktieru un grāmatu varoņu uzstāšanās, Pepiju parāde, Bērnu un jauniešu žūrijas starts, bērnu grāmatu tirdziņš… Ik gadus tiek svinēti Lielie lasīšanas svētki, kad Bērnu un jauniešu žūrija apkopojusi rezultātus un zināmi uzvarētāji. Šogad un turpmāk ieskandināsim arī žūrijas startu – lai vasaras brīvdienās visiem lasītājiem būtu skaidra atbilde uz jautājumu – “ko darīt?” 1. jūnijs lai prātā paliek ne vien kā Bērnu aizsardzības un vasaras brīvlaika, bet arī Bērnu grāmatu nedēļas pirmā diena – kad nedēļas garumā gaidāmi dažādi notikumi bibliotēkās un grāmatnīcās. Vairāk par pasākumiem dažādos Latvijas novados – www.lnb.lv. Bērnu grāmatu nedēļa Latvijā aizsāk tradīciju, kas ar lieliskiem panākumiem vairāk nekā 90 gadus norisinās ASV un vairāk nekā 50 gadus Rietumeiropas valstīs. To organizē LNB Bērnu literatūras centrs, Zviedrijas vēstniecība, Latvijas Bibliotekāru biedrība, izdevniecības.

Bērnu grāmatu nedēļa. Kultūras pasākumu programma izdevniecību stendos

Vērmanes dārzs, 1. jūnijs

Plkst. 11 – 12

Dzejnieks Uldis Auseklis un māksliniece Signe Ērmane-Ļitvina stāstīs un rādīs, kā dzejoļi pārtop ilustrācijās un iepriecina bērnus grāmatās (izdevniecība “Lauku Avīze” un apgāds “Annele”).

“Zilā sila pasaku” autore Maija Stepēna stāstīs bērniem pasakas (apgāds “Jumava”).

Plkst. 12 – 13

Grāmatas “Rufis atrod mājas” autore Māra Jakubovska stāstīs, kā tapa grāmata par Rufi (apgāds “Jumava”).

Rakstniece Evija Gulbe un māksliniece Zane Raičenoka-Raišonoka – par “Koko un Riko”; “Dzejolēni” un “Ece-bece-ābece” (apgāds “Zvaigzne ABC”).

Rakstniece Vita Štelmahere un čau-čau šķirnes suns Rafī pastāstīs par saviem piedzīvojumiem un jauno grāmatu “Uzmanību, Rafī nāk!” (izdevniecība “Lauku Avīze”).

Plkst. 13 – 14

Izzini pasauli kopā ar meitenīti Koko un pētniekiem grāmatās “Es un tu no galvas līdz papēžiem” un “Iepazīsti dzīvniekus”! Atnāc un piedalies aizraujošos uzdevumos! (“Jāņa Rozes apgāds”).

Rakstniece, dzejniece Gina Viegliņa uzstāsies ar stāstiem par rūķi Pipariņu, un, klausoties autores stāstus, bērni vienlaikus varēs krāsot zīmējumus (apgāds “Jumava”).

Māksliniece Melānija Vilka ļaus atdzīvoties burtiem un cipariem ne vien savās grāmatās, bet arī klātienē bērniem par prieku (izdevniecība “Lauku Avīze”).

Plkst. 14 – 15

Rakstniece, ilustratore Linda Kukare-Aldersone stāstīs par grāmatas “Piedzīvojumi Lielmežā” varoņiem, pēc tam – krāsojamās lapas ar grāmatiņas “Zaķu gads” varoņiem (apgāds “Jumava”).

Uzzini vairāk par Emīliju Dīvaini, kurai piemīt maģiskas un neparastas spējas! Ieskatīsimies raibiem piedzīvojumiem bagātajās Emīlijas grāmatās, kuru sērijā nupat iznākusi noslēdzošā daļa – Roba Regera un Džesikas Gruneres romāns “Emīlija Dīvaine. Galvas lauzīšana” (“Jāņa Rozes apgāds”).

Plkst. 15 – 16

Ungāru pēdējā laika bestsellera, grāmatu sērijas “Odziņš un Mārīte” dažu darbu priekšlasījums. Pēc tam konkurss – uzzīmē kādu no stāsta varoņiem, kurš iepaticies visvairāk. Skaistāko zīmējumu autoriem balvas ar Odziņa un Mārītes tēliem (apgāds “Jumava”).

Saruna ar grāmatas “Coolmans un es. Glābjas, kas var” tulkotāju Irīdu Misku (apgāds “Jumava”).

Plkst. 16 – 17

Volfganga Herndorfa romāna “Čiks” lasījums (“Jāņa Rozes apgāds”).

Saruna ar grāmatas “Spēles meistars” autori Signi Kvaskovu (apgāds “Jumava”).

Līmēsim un zīmēsim kopā ar Unu Spektori (apgāds “Annele”).

Plkst. 17 – 18

Interaktīvs pasākums ar Aldi Kalniņu no zinātkāres centra “Zili brīnumi” (apgāds “Jumava”).

Visas dienas garumā

Jokošanās un darbošanās kopā ar Pepiju Garzeķi (apgāds “Zvaigzne ABC”).

Iepazīšanās ar 2014. gada Bērnu žūrijas uzvarētāju Runci Punci un viņa piedzīvojumiem, kā arī Gusta Linkeviča un Rutas Svažas grāmatu “Ābece. Burtu pasakas”. Krāsosim savus burtiņus un atpazīsim tēlus, kas tajā attēloti (izdevniecība “White Book”).

“Krāsainie dzejoļi”. Izkrāsošanas prieki kopā ar grāmatiņām “Krāsu prieks”, “Zvaigžņu krāsa”, “Meža krāsas” un “Vasaras krāsas” (izdevniecība “Literārā brālība”).

“Grāmatu detektīvs”. Saņem anketu Lasīšanas teltī un dodies piedzīvojumā grāmatu pasaulē. Visiem uzvarētājiem balvas.

Organizē: LNB Bērnu literatūras centrs, Zviedrijas vēstniecība Latvijā

Piedalās izdevniecības: “Lauku Avīze”, “Annele”, “Jāņa Rozes apgāds”, “Jumava”, “Liels un Mazs”, “Literārā brālība”, “Neputns”, “Pētergailis”, “White Book”, “Zvaigzne ABC”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+