×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.1°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
5. janvāris, 2018
Drukāt

Arī Toronto teātra vadītājs atkāpjas pēc apsūdzībām seksuālos uzbrukumos (4)

Foto: AP/Scanpix/LETAFoto: AP/Scanpix/LETA

Apsūdzības iesniedzējas (no kreisās): Diāna Bentlija, Hanna Millere, Kristīna Būta un Patrīcija Feidžena.

Toronto teātra trupa “Soulpepper Theatre Company” ceturtdien paziņoja, ka ir pieņēmusi mākslinieciskā vadītāja Alberta Šulca atkāpšanos pēc tam, kad aktrises viņu apsūdzēja seksuālos uzbrukumos un uzmācībā.

Šulcs atkāpās pēc tam, kad četras aktrises sarīkoja preses konferenci par šīm apsūdzībām un četri aktieri viņas atbalstīja, atsakoties strādāt “Soulpepper”, kamēr šajā uzņēmumā kāda loma būs Šulcam.

Teātra preses sekretāre Keitija Saunore paziņoja, ka Šulca demisija uzreiz stājusies spēkā. Teātra direktoru padome trešdien bija atstādinājusi Šulcu uz izmeklēšanas laiku.

Četras sievietes trešdien pavēstīja, ka ir ierosinājušas lietas pret Šulcu, kurš esot atkailinājies, grābstījies un citādi seksuāli pazemojis viņas.

“Es zinu, ka nevaru strādāt tur, zinot to, ko es zinu,” sacīja aktieris Teds Daikstra, paužot atbalstu šīm sievietēm. “Tas ir tāpēc, ka es pazīstu šīs sievietes un ticu viņu stāstītajam.”

Apsūdzības peļamās seksuālās darbībās ir satricinājušas Kanādas teātra kopienu līdzīgā veidā, kā pērnā gada pēdējos mēnešos šādu apsūdzību vilnis piemeklēja Holivudu, Vašingtonu un ASV mediju pasauli pēc tam, kad oktobra sākumā parādījās pirmās apsūdzības ASV kino magnātam Hārvijam Veinsteinam.

Šulcs apstiprināja, ka ir atkāpies, bet plāno “kaismīgi aizstāvēties”.

“Es esmu pieņēmis šo lēmumu trupas nākotnes interesēs, kurai esmu veltījis savas dzīves pēdējos 20 gadus, un trupas mākslinieku un administratoru centienu interesēs,” sacīja Šulcs.

Viņa apsūdzētājas ceturtdien sacīja, ka viņas motivēja nākt klajā liekulība un nedrošie darba apstākļi šajā teātra trupā.

Viena no šīm aktrisēm Kristina Būta teica, ka viņu uz to pamudinājusi “Soulpepper” dižošanās ar savu politiku pret seksuālo uzmācību, jo viņa šādu politiku neesot manījusi.

“Soulpepper” ir Toronto lielākā bezpeļņas teātra trupa, un Šulcam bija svarīga loma tās repertuāra veidošanā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

    Šorīt Eiroņūz reportēja no kaut kāda kārtējā fantastiskā kinofestivāla, kur ģeniāla aktrise fantastiskos tramvaja biļetes izmēra bruncīšos un knapi piesegtiem pupiem uz sarkanā tepiķa seksuāli uzmācās žūrijai un gandrīz visiem, izņemot g. ejus, protams, klātesošiem vīriešiem. Vai arī viņai atņems šo apbalvojumu par fantastiski ģeniālu sniegumu kinomākslā?

  2. Pierādījumus nevajag – apsūdzēt var jebkuru. Raganu medības. Iespējams vispārēja terora iedzīšanai.

  3. Varbūt ir pavisam otrādi Atbildēt

    Puisis uz šitik skābām dāmītēm pat virsū neskatijās, lomas nedeva … Tad nu saorganizējās un grupveidā atriebās . Un , ja vēl finansiālo kompensāciju iztiesās , feministu partijā arī vietas un popularitāte garntētas . Tikai -nez, vai kāds vīrietis riskēs dāmītēm tuvoties

  4. Otto, kuru ņemsim? Atbildēt

    Ak Jēziņ, cik gan seksuāli izmisušam un neķītru fantāziju pārņemtam jābūt, lai uzdrošinātos piedāvāt seksu meitiešiem ar šitik skābiem ģīmjiem?

Draugiem Facebook Twitter Google+