×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
1. janvāris, 2016
Drukāt

Ārlietu ministrija: Pasaulē turpinās regress demokrātijas un cilvēktiesību jomā (13)

Foto - LETAFoto - LETA

Pasaulē turpinās regress demokrātijas un cilvēktiesību jomā, kas ilgtermiņā negatīvi ietekmēs arī Eiropas Savienību, teikts Ārlietu ministra ikgadējā ziņojumā par paveikto un iecerēto darbību valsts ārpolitikā un Eiropas Savienības (ES) jautājumos, kura projekts iesniegts izskatīšanai valdībā.

Dokumentā atzīts, ka pasaulē turpinās regress demokrātijas un cilvēktiesību jomā, bet likuma ierobežojumi un vardarbība pret žurnālistiem samazina mediju brīvību. Savukārt interneta brīvību arvien vairāk ierobežoja cenzūra, pieaugošā novērošana un privātuma ierobežošana. Šāda negatīva tendence pastāv arī ES kaimiņreģionā, kas ilgtermiņā negatīvi ietekmēs arī ES.

Vienlaikus ziņojumā minēts, ka Latvijas prioritātes ir arī saistītas ar darbu cilvēktiesību jomā. Tā, piemēram, dzimumu līdztiesība bija viena no Latvijas prezidentūras ES Padomē tematiskajām prioritātēm attīstības sadarbības jomā, tādēļ tika sagatavoti ES Padomes secinājumi par dzimumu līdztiesību un attīstības sadarbību, kas noteica jauna ES Dzimumu līdztiesības rīcības plāna izstrādi 2016.-2020.gadam. Latvijas prezidentūra organizēja arī vairākus augsta līmeņa starptautiskus pasākumus par ekonomisko iespēju veicināšanu ilgtspējīgajai attīstībai.

Tāpat 2015.gadā Latvija turpināja aktīvi piedalīties ANO Dzimumu līdztiesības un sieviešu iespēju veicināšanas institūcijas “UN Women” Izpildpadomē, sekmējot dzimumu līdztiesību un iesaistoties Vienlīdzīgas nākotnes partnerības iniciatīvā. Pateicoties mērķtiecīgam lobija darbam, 2014.gada 21.oktobrī Latvija tika ievēlēta ANO Cilvēktiesību padomē uz termiņu no 2015.līdz 2017.gadam.

Ziņojumā uzsvērts, ka Latvija aktīvi veicina Padomē savas cilvēktiesību jomas prioritātes – mediju un vārda brīvību, arī virtuālajā vidē, dzimumu līdztiesību, pilsoniskās sabiedrības līdzdalību. 2015.gada oktobrī tika iesniegts Latvijas nacionālais ziņojums par cilvēktiesību situāciju ANO Vispārējā periodiskā pārskata 2.cikla ietvaros. Ziņojuma izskatīšana ir plānota 2016.gada janvārī. Latvija veicināja arī pilsoniskās sabiedrības līdzdalību, finansiāli atbalstot pilsoniskās sabiedrības organizāciju atbalsta fondu “Lifeline”.

Ārlietu ministra ziņojumā norādīts, ka informācijas sabiedrības un mediju brīvības jautājumi ir ilggadīga Latvijas ārpolitiska prioritāte. 2015.gada 3.-4.maijā Rīgā notika UNESCO Pasaules preses brīvības dienas pasākumi, tostarp Pasaules preses brīvības balvas pasniegšanas ceremonija.

Latvija turpināja veicināt vārda un mediju brīvību, tajā skaitā virtuālajā vidē, iesaistoties Koalīcijas par interneta brīvību darbā, tostarp nodrošinot dalību Koalīcijas ikgadējā konferencē, kā arī finansiāli atbalstot Koalīcijas “Digitālo aizstāvju partnerības” fondu. 2015.gada 15.-16.decembrī Ņujorkā notika Pasaules informācijas sabiedrības samita augsta līmeņa pārskata pasākums. Latvijas vēstnieks ANO Ņujorkā bija viens no diviem ANO Ģenerālās Asamblejas prezidenta nozīmētajiem pārskata procesa virzītājiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. … Lai nu kas ir izdarits cilvektiesibu attistibas joma sogad, Bezabrene … nekad nevar piedot un pienemt si politika ieslidejumu pasreizeja vieta, pirms vins pazinoja par savu seksualo novirzi … !

 2. laikam no profesionālajām sievām/dzemdētājām. Jūsu produkcija mazvērtīga…………..

 3. Visi cilvēki ir vienlīdzīgi,bet daži no viņiem ir vienlīdzīgāki.

 4. 1. Padomjlaikā jau izcīnīja vienādas dzimumtiesības. Tās rezultējās ar atziņu, ka ikviena slaucēja var vadīt valsti, sēdēt uz ceļa ruļļa, zāģēt kokus mežā utt. Kas notiek tagad? Vai man atkal vajadzēs sēsties uz traktora un kratīties 12 stundas pa lauku?
  2. Par cilvēktiesībām? Kas tās tādas ir? Vai kāds varētu dot īsu, bet kodolīgu definīciju? Kladzina katrā vārda galā, bet ko tas nozīmē. Kas jādara cilvēkam, ja viņam ir cilvēktiesības? Vai varbūt – kas nav jādara?
  3. Par vārda brīvību.
  Izmēģināsim. “Godātais Rinkeviča kungs, Jūs varat runāt, ko gribat, darīt ko gribat, cīnīties par ko gribat, – ģimeni izkonkurēt jūs nevarēsiet. Varat kaut uz galvas stāvēt, bet bērnu piedzemdēt jums neizdosies.”
  Un tagad pasakiet vai man bija cilvēktiesības un vārda brīvība Jums to skaidri latviski acīs pasacīt?
  Ja šie Jūsu izvirzītie standarti strādā, tad Jūs pavisam noteikti neesat uz mani apvainojies.
  Laimīgu Jauno Gadu!

  • Mīļā sieviete, šeit nav ko kašķēties! Tomēr var jau visādi filozofēt, jo tas var sanākt veselīgi prātiņam. Tā ir Tava tiesība, kas Tevi ir drosmīgi jāuzņemās pašai vai kopēji radītā atbalstītāju sabiedrībā.

   Amerikas konstitūcijas un revolūcijas tēvi: ‘Thomas Paine’ un atšķirīgi ‘Thomas Jefferson’ atrodoties Francijā tai laikā, savos ietekmīgos rakstos, respektīvi “Rights of Man” (Cilvēku tiesības) un “Déclaration des droits de l’homme et du citoyen” (Cilvēku tiesības un pilsonības deklerācija) skaidro cilvēku dabiskās tiesības kopš dzimšanas. Šie raksti ietekmēja franču revolūciju un šajos rakstos Tu vari atrast apmierinošus skaidrojumus taviem jautājumiem.

   Vienkāršie franču ļaudis tomēr tik dziļi nerokas jo apmierinājas ar “Vive la différence!” Ņem vērā ka nevis dzīvē ir dogmātiski domāts un stīvi sastādīts pēc punktiem. Arī brīvība nav; tā ir jānopelna un par likumiem ir jācīnās pret pašiem nelabiem. Tas ir īpaši ja tavas intereses varas iestādes godīgi nepārstāv.

   Latvijā sievietes ir vienmēr bijušas priekšplānā. Indriķa hronikā ir aprakstīts kā sakšu krustneši brīnijās ka ‘latviešu’ cilts sievietes tik pat drosmīgi jāja ar zirgiem kā vīrieši!

   Foršu 2016 Gadu!

   • Tāpēc paklausies, ko tev latviete saka un liec malā ārzemnieku gudrības. Ar likumiem nevar izlīdzināt to, ko pate daba veidojusi nevienlīdzīgu, to tev mēģina iestāstīt sieviete. Rakstu ir sarakstīts tūkstošiem bet būtība ir viena.

 5. Tā demokrātija ir falša, kas vieniem atļauts,citiem stingri aizliegts – nolamā piem. latvieti par fašistu, vai Latvijas valsti tas ir – viedokļa paušana, aizstāvi savas tiesības pret cittautieti – ģenerālprokurors prasa gadus par naida kurināšanu. Eiropas tiesa attaisno Kononovu par civiliedzīvotāju sadedzināšanu un tiesā katru, kas kaut garām gājis vācu konclēģerim. Un tās cilvēktiesības, kas faktiski ir noziedznieku un izvirtuļu, tiesības apdraud godīgus likumpaklausīgus cilvēkus.

 6. Rietumu pasaulē turpinās vērtību krahs – reālas vērtības vienkārši vairs nepastāv. Par vērtībām kļuvusi nauda un izvirtīgs dzīvesveids.

  • Nauda vienmēr ir bijusi vērtība, ne tikai rietumiem! Nekas slikts te nav. Slikti ir ceļi, kā pie tās tikt un te Rietumiem nebūt nav vadoša loma. Tā kā nevajag bezjēdzīgi atkārtot Kremļa mantras. Katrā gadījumā šajās valstīs tauta ir nodrošināta ar visu nepieciešamo, atšķirībā no tiem, kur tautai nemitīgi stāsta par morālam vērtībām. Gribētos bišķi precīzāk uzzināt, kādām tad vērtībam Rietumos pienācis Krahs?

 7. Kā es, savā vienkāršībā, biju domājis, pate daba vīrieti un sievieti padarījusi dāžādus. Tagad, ja sievietei pat dod tiesības pildīt vīrieša funkcijas, viņa nevarēs tās izmantot tīri fizisku iemeslu deļ. Tēlot ģimeni diviem vienāda dzimuma (un kāpēc diviem nevis trijem un vairāk?) ir muļķība. Ja kādam ir tāda vajadzība – lai tik vālē, bet to nevajag jaukt ar ģimenēm. Lai izveido atsevišķu juridisku jēdzienu un piešķir tam vajadzīgas “līdzīgas” tiesības.

 8. -un ārprātīgos tempos izplatās pederastija-

 9. Regress demokraatijas jomaa? Daudzaas pasaules valstiis demokratiskaas veeleeshanaas piedalaas 40 – 45 % balstiesiigo. Tas jau vairs nav regress, tas patiesiibaa ir demokraatijas krahs un vainiigi pie taa ir pie varas esoshie ar savaam bleediibaam un zagshanu.

Draugiem Facebook Twitter Google+