Mobilā versija
Brīdinājums -0.6°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
21. aprīlis, 2015
Drukāt

Armēnija aicina pasauli atzīt armēņu genocīdu

Foto: LETA/EPAFoto: LETA/EPA

Fotogrāfijas izstādē par armēņu genocīdu.

Armēnijas parlaments otrdien vienbalsīgi pieņēmis rezolūciju, aicinot starptautisko sabiedrību armēņu nogalināšanu Pirmā pasaules kara laikā atzīt par genocīdu.

Rezolūcijā pasaules parlamenti un starptautiskās organizācijas tiek aicinātas Osmaņu impērijas pirms 100 gadiem pastrādāto armēņu genocīdu nosodīt kā smagu noziegumu pret cilvēci.

Armēnija piektdien atzīmēs genocīda 100.gadadienu, un piemiņas pasākumos Erevānā piedalīsies arī Francijas prezidents Fransuā Olands un Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

Armēnija un armēņu diasporas pārstāvji apgalvo, ka Osmaņu impērijas īstenotajā mērķtiecīgajā armēņu iznīdēšanas kampaņā Anatolijā, kas mūsdienās ir Turcijas austrumi, nogalināti 1,5 miljoni viņu priekšteču.

Turcijas uzskats ir krasi atšķirīgs – tā apgalvo, ka simtiem tūkstošu turku un armēņu gāja bojā Osmaņu impērijas un Krievijas impērijas cīņā par kontroli Anatolijas austrumos Pirmā pasaules kara laikā.

Armēnija vēlas, lai Turcija atzīst notikušo par genocīdu, bet Ankara kategoriski atsakās to darīt, kā arī turas pie uzskata, ka armēņu upuru skaits mērāms ap pusmiljonu, nevis pusotru miljonu, kā uzskata Armēnija.

Līdz šim armēņu slaktiņu par genocīdu atzinuši 20 valstu parlamenti.

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģisĪsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+