×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
4. februāris, 2015
Drukāt

Armijā veiks iepriekš neizziņotas vienību kaujas gatavības pārbaudes (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS) ir uzdevis Nacionālo bruņoto spēku (NBS) vadībai vienībās veikt iepriekš neizziņotas kaujas gatavības pārbaudes, no kurām pirmās notiks jau šonedēļ, informē Aizsardzības ministrijā (AM).

Saņemot bruņoto spēku komandiera pavēli par kaujas gatavības pārbaudi, vienībai noteiktā laikā un pilnā apbruņojumā būs jāizvēršas un jāieņem pozīcijas noteiktā rajonā ārpus to pastāvīgajiem izvietojumiem, kā arī jāveic mācību uzdevums.

Iepriekš neizziņotās pārbaudes uzdevums ir pārbaudīt un vingrināt ne tikai vienības vadības iemaņas saņemt un dot pavēli, vadīt operāciju un koordinēt uzdevuma izpildi, bet arī pārbaudīt un vingrināt tās apakšvienību spējas veikt izvirzīšanos uz aizsargājamo objektu, izvēršanos un uzdevuma izpildi.

Aizsardzības ministrs norāda: “Šādas pārbaudes vienlaikus būs treniņš, bet, galvenais, tās ļaus konstatēt un atbilstoši novērst iespējamos trūkumus.”

NBS atvainojas par sagādātajām neērtībām, lūdz ar izpratni izturēties pret iespējamajiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties sakarā ar pastiprinātu militārās tehnikas pārvietošanos pa autoceļiem.

Iedzīvotāji tiek aicināti neuztraukties, redzot arī karavīru pārvietošanos ārpus militārajiem poligoniem un vienību izvietojumiem, tehnikas un cita veida aprīkojuma izvēršanu un pozīciju ieņemšanu dažādās Latvijas vietās.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Un tasLatvijas iedziivotaiem maksas tiikai no 5 liidz 10 mil.euro gada.Bet slimi berni un tiem kam vajag veikt te operacijas var mierigi te mirt. Nauda tiem nav un nebus.

Draugiem Facebook Twitter Google+