Mobilā versija
+2.0°C
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Pirmdiena, 5. decembris, 2016
18. augusts, 2013
Drukāt

Asociācija: akcīzes nodokļa likmes pielīdzināšana benzīnam likvidēs autogāzi Latvijā

Foto-LETAFoto-LETA

Autogāzes akcīzes nodokļa likmes palielināšana, pielīdzinot to benzīnam un dīzeļdegvielai, nozīmēs konkrētā degvielas sektora likvidēšanu, sacīja Latvijas Degvielas tirgotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Stirāns.

Viņš norādīja, ka akcīzes nodokļa palielināšanu autogāzei nozare vēl varētu pārdzīvot. “Patlaban vēl nekas nav pieņemts – viss vēl ir ieceres līmenī. Izskanējušais autogāzes akcīzes nodokļa palielinājums no nākmā gadā par 25% – no 90 latiem par tonnu līdz aptuveni 112 latiem par tonnu – nebūtu nekas traks. Mazumtirdzniecībā cena palielinātos par aptuveni pusotru santīmu. Varbūt arī šī iecere ir saistīta ne tikai ar budžeta ieņēmumu palielināšanu, bet arī topošo Eiropas Savienības direktīvu, kas izmainīs veidu, kā tiek piemērots akcīzes nodoklis,” klāstīja Stirāns.

Taču, komentējot Ekonomikas ministrijas ieceri pakāpeniski pielīdzināt autogāzes akcīzes nodokli benzīnam un dīzeļdegvielai, viņš norādīja, ka tas faktiski likvidētu konkrētās degvielas nozari. “Autogāzes akcīzes nodoklis ir sešas reizes mazāks nekā benzīna un dīzeļdegvielas. Saistībā ar to, ka automašīnas aprīkošana ar autogāzi prasa investīcijas, tas nozīmētu konkrētās degvielas nozares likvidēšanu,” sacīja asociācijas vadītājs.

Stirāns uzsvēra, ka valdībai šāds lēmums būtu jāizvērtē ļoti rūpīgi, jo daudz cilvēku pēdējos gados ir veikuši būtiskas investīcijas, lai aprīkotu automašīnas ar autogāzes dzinējiem, tāpāt arī degvielas degvielas tirgotāji veikuši ieguldījumus, lai konkrēto degvielas veidu padarītu pieejamāku.

Jau vēstīts, ka vienu no soļiem, lai palielinātu budžeta ieņēmumus, Ekonomikas ministrija paredzējusi akcīzes nodokļa palielināšanu autogāzei. No nākamā gada akcīzes nodoklis autogāzei varētu pieaugt par 25%, un iecerēts pakāpeniski to izlīdzināt ar benzīnu un dīzeļdegvielu.

Šā gada jūlijā sākumā ar autogāzi aprīkoto automašīnu skaits Latvijā bija 44075 jeb 6,2% no visiem reģistrētajiem transportlīdzekļiem. Gada laikā to skaits pieaudzis par 26,2%.

Pievienot komentāru

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Radīts paroļu ģenerators, kuru hakeri nevarēs uzlauzt (2)Firma "Everykey", ko atbalstījis pats antivīrusu kompānijas "McAfee" dibinātājs Džons Makafī, izstrādājusi īpašu maziņu ierīci, kura ģenerē jaunu un drošu paroli ikreiz, kad vēlaties ienākt vienā no saviem interneta vietņu profiliem.
Ja gribi tilpumu. "LA" vērtē "Opel Zafira""Opel Zafira" tika prezentēta 1999. gadā un kopš tā laika ir toņa noteicēja septiņvietīgo kompaktvenu klasē. Pavisam šo gadu laikā saražots vairāk nekā 2,7 miljoni dažādu paaudžu Zafira automobiļu.
Vai Latvijas neceļu nākotne? (1)Par gada auto nominēt pikapu? Uz tādu izlēcienu žūrija nez vai būs spējīga
Draugiem Facebook Twitter Google+