×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
18. augusts, 2013
Drukāt

Asociācija: akcīzes nodokļa likmes pielīdzināšana benzīnam likvidēs autogāzi Latvijā

Foto-LETAFoto-LETA

Autogāzes akcīzes nodokļa likmes palielināšana, pielīdzinot to benzīnam un dīzeļdegvielai, nozīmēs konkrētā degvielas sektora likvidēšanu, sacīja Latvijas Degvielas tirgotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Stirāns.

Viņš norādīja, ka akcīzes nodokļa palielināšanu autogāzei nozare vēl varētu pārdzīvot. “Patlaban vēl nekas nav pieņemts – viss vēl ir ieceres līmenī. Izskanējušais autogāzes akcīzes nodokļa palielinājums no nākmā gadā par 25% – no 90 latiem par tonnu līdz aptuveni 112 latiem par tonnu – nebūtu nekas traks. Mazumtirdzniecībā cena palielinātos par aptuveni pusotru santīmu. Varbūt arī šī iecere ir saistīta ne tikai ar budžeta ieņēmumu palielināšanu, bet arī topošo Eiropas Savienības direktīvu, kas izmainīs veidu, kā tiek piemērots akcīzes nodoklis,” klāstīja Stirāns.

Taču, komentējot Ekonomikas ministrijas ieceri pakāpeniski pielīdzināt autogāzes akcīzes nodokli benzīnam un dīzeļdegvielai, viņš norādīja, ka tas faktiski likvidētu konkrētās degvielas nozari. “Autogāzes akcīzes nodoklis ir sešas reizes mazāks nekā benzīna un dīzeļdegvielas. Saistībā ar to, ka automašīnas aprīkošana ar autogāzi prasa investīcijas, tas nozīmētu konkrētās degvielas nozares likvidēšanu,” sacīja asociācijas vadītājs.

Stirāns uzsvēra, ka valdībai šāds lēmums būtu jāizvērtē ļoti rūpīgi, jo daudz cilvēku pēdējos gados ir veikuši būtiskas investīcijas, lai aprīkotu automašīnas ar autogāzes dzinējiem, tāpāt arī degvielas degvielas tirgotāji veikuši ieguldījumus, lai konkrēto degvielas veidu padarītu pieejamāku.

Jau vēstīts, ka vienu no soļiem, lai palielinātu budžeta ieņēmumus, Ekonomikas ministrija paredzējusi akcīzes nodokļa palielināšanu autogāzei. No nākamā gada akcīzes nodoklis autogāzei varētu pieaugt par 25%, un iecerēts pakāpeniski to izlīdzināt ar benzīnu un dīzeļdegvielu.

Šā gada jūlijā sākumā ar autogāzi aprīkoto automašīnu skaits Latvijā bija 44075 jeb 6,2% no visiem reģistrētajiem transportlīdzekļiem. Gada laikā to skaits pieaudzis par 26,2%.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+