×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
6. septembris, 2013
Drukāt

Asociācija: Latvijā šogad gaidāmas vidējas dzērveņu ražas

LETALETA

Šogad gaidāma vidēja dzērveņu raža – tā būs pagājušā gada līmenī, pastāstīja Latvijas Augļkopju asociācijas (LAA) pārstāve un ogu audzētāja “Lienama Alūksne” valdes priekšsēdētāja Gundega Sauškina.

 

Viņa norādīja, ka ražas apmērs saimniecībās var būt atšķirīgs, jo vietām Latvijā vasarā bija lielāks sausums, citviet nokrišņi bija pietiekamā apmērā. Tāpat dzērveņu ražas būs atkarīga arī no tā, kā katrs audzētājs strādāja pavasarī. Pateicoties lielākam mitrumam, dzērveņu kvalitāte šogad ir labāka, ogas būs lielākas, teica ogu audzētāja.

Sauškina arī norādīja, ka pirmās ogas, atkarībā no reģiona, plānots ievākt, sākot no septembra vidus. Savukārt, ziemeļu reģionos ogas varētu būt gatavas ap 1.oktobri.

Jau vēstīts, ka dzērveņu ražas Kurzemes pusē pērn bija ļoti labas, vidēji par 20‒30% lielākas nekā 2011.gadā. Savukārt Vidzemes pusē dzērveņu ražas pērn bija labas, aptuveni tādas pašas kā 2011.gadā.

LAA apvieno aptuveni 400 lielāko Latvijas augļkopju. Organizācijas mērķis ir palīdzēt augļkopjiem aktīvi piedalīties viņiem labvēlīgas lauksaimniecības politikas veidošanā, kā arī meklēt iespējas, kur pārdot Latvijā saražotos augļus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+