Mobilā versija
Brīdinājums +13.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 27. maijs, 2017
7. jūnijs, 2013
Drukāt

Astoņi “etno maršruti” Latvijas apceļošanai

celotajs_LETA2

Latvijas lauku tūrisma asociācija “Lauku ceļotājs” tiem, kas vēlas tuvāk iepazīt mūsu zemi, šovasar piedāvā astoņus “etno” maršrutus. 


 

– Tiem, kas ceļo individuāli, maršrutu apraksti sniegs visu vajadzīgo informāciju – par apskatāmajām vietām, maršruta attālumu, pat par ceļa segumu, maršruta alternatīvām, kā arī naktsmītņu, gidu un ēdināšanas vietu kontaktinformāciju. Tie, kas ceļo grupās, katrā novadā var piedalīties īpašā programmā – nobaudīt tradicionālos ēdienus, klausīties dziesmas, iepazīt tradīcijas. Piemēram, Lībiešu krastā aicinām izbaudīt “Mielastu zvejnieka sētā”, Suitu novadā – “Spēlmaņu krogu” ar vasaras kamīnu un suitu ēdieniem, Lejaskurzemē, Rucavas “Zvanītājos”, vakaru varēsiet pavadīt tā, kā to darīja pirms simt gadiem. Savukārt Zemgalē, Tērvetē, ceļotāji var apskatīt zemgaļu koka pili, Sēlijā – Dvietes palienes dabas parku (pirmo Latvijas cilvēku dzīves vidi), Daugavas krastos – atjaunoto Krāslavas pils kompleksu, Krāslavas katoļu baznīcu, bet Piebalgas pusē – Druvienas veco skolu, ko iepazīt palīdzēs lielisks gida stāstījums, – stāsta “Lauku ceļotāja” pārstāve Elīna Kalēja.

 

Šie 2 – 3 dienu maršruti veidoti tā, lai tos ērti varētu izbraukt ikviens. Tie parasti sākas kādā no pilsētām – Kuldīgā, Ventspilī, Madonā vai Rīgā, kas ir loģisks maršruta sākuma un beigu punkts. Maršruti galvenokārt domāti autobraucējiem, taču tajos ir arī vietas (piemēram, dabas takas, parki u. c.), ko var izstaigāt kājām.

Līdzi var ņemt velosipēdu vai to kādā vietā iznomāt, lai, piemēram, apceļotu Slīteres nacionālo parku un iepazītu lībiešu ciemus. Gar jūras krastu var veikt garākus vai īsākus pārgājienus kājām. Maršrutu nosaukumi: “Gar Daugavas labo krastu”, “Pa Lejaskurzemi”, “Ciemā pie Ventiņiem. Gar Lībiešu krastu”, “No Madonas uz Piebalgas vēsturisko novadu”, “Pa Sēlijas vēsturisko novadu”, “No Kuldīgas uz Suitu novadu”, “Zemgales sirdī”, “Loba dīna Latgolā! Pa Latgales vēsturisko novadu”. Atliek vien ieiet “Lauku ceļotāja” interneta vietnē, izvēlēties un izdrukāt vēlamo maršrutu, un ceļojums var sākties.

 

Pievienot komentāru

Pacel kempingu nākamajā līmenī! Ģimenes ārsts un medmāsiņa uzceļ dizaina telti par 1,6 miljoniemPāris uzbūvēja apjomīgu 1,6 miljonus dolāru vērtu TELTS māju Kvīnslendas lietusmežā – un tagad guļ, skatoties uz zvaigznēm.
No iesācēja par lietpratēju: 5 padomi jaunajiem kaligrāfiemJa vēl nesen uz kaligrāfijas rakstiem lūkojāmies vēstures grāmatās un uzskatījām to par ko senatnīgu, tad jau tagad šī rakstības māksla ieguvusi teju vai modes lietas statusu.
Draugiem Facebook Twitter Google+