×
Mobilā versija
+6.6°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
20. novembris, 2014
Drukāt

ASV 83 gadu vecumā miris “oskarotais” režisors Maiks Nikolss

Foto - Leta/EPAFoto - Leta/EPA

ASV 83 gadu vecumā miris režisors Maiks Nikolss, kurš saņēmis ASV Kinoakadēmijas balvu “Oskars” par filmu “Absolvents” (“The Graduate”).

Režisora nāvi apstiprināja raidsabiedrības “ABC News” prezidents Džeimss Goldstons, kurš sacīja, ka Nikolss miris trešdienas vakarā un viņa ģimene rīkos nelielu, privātu bēru ceremoniju šonedēļ.

Savas vairāk nekā 50 gadus ilgās karjeras laikā Nikolss, kurš kopš 1988. gada bija precējies ar ABC programmu vadītāju Daienu Sojeri, bija nerets viesis Baltajā namā un neskaitāmu slavenību draugs.

Bijušais “stand-up” komēdiju mākslinieks karjeras laikā saņēma ne tikai “Oskaru”, bet arī “Grammy”, “Tony”, “Emmy” un citas balvas.

Savos darbos viņš spēja apvienot humoru ar drāmu.

Viņa debijas filma režija bija 1966. gada kinolente “Kam no Vulfa kundzes bail?” (“Who’s Afraid of Virginia Woolf?”) ar Elizabeti Teilori un Ričardu Bērtonu.

Savās filmās Nikolss nereti izsmēja sev līdzīgos – turīgos un izglītotos -, kas īpaši izteikts ir “Absolventā” – 1967. gada filmā, kas atnesa pasaules slavu Dastinam Hofmenam.

Pēc trim piedzīvotām šķiršanām, 1988. gadā viņš apprecēja Sojeri.

Nikolsa filmu vidū ir “Eņģeļi Amerikā” (“Angels in America”) ar Alu Pačino un “Tuvāk” (“Closer”) ar Džūliju Robertsu, kā arī “Working Girl” ar Melāniju Grifitu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+