×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
22. decembris, 2014
Drukāt

ASV aizsardzības budžetā gaisa spēku bāzēm Baltijas valstīs piešķir 48 miljonus dolāru

Foto - LETAFoto - LETA

ASV 2015.gada aizsardzības budžets paredz 48 miljonu ASV dolāru (39 miljonu eiro) piešķiršanu gaisa spēku bāzēm Baltijas valstīs, tostarp Igaunijas Emari bāzei paredzēts atvēlēt 25 miljonus ASV dolāru (20 miljonus eiro), Lietuvas gaisa spēku bāzei Šauļos – 13 miljonus dolāru (11 miljonus eiro), bet Latvijas gaisa spēku bāzei Lielvārdē – desmit miljonus dolāru (astoņus miljonus eiro), vēstīja Igaunijas laikraksts “Postimees”.

ASV vēstniecības Tallinā preses pārstāve Keitlīna Kima teikusi, ka ASV prezidents Baraks Obama ir izteicis ierosinājumus par militārās infrastruktūras attīstību, īstenojot Atkārtota apliecinājuma Eiropai iniciatīvu, par kuru tika paziņots 2014.gada jūnijā Polijā, turpinot īstenot ASV saistības pret NATO un Eiropas drošību.

Viņa piebilda, ka līdz brīdim, kamēr likumu nebūs pieņēmušas abas ASV parlamenta palātas, parakstījis prezidents un izvērtējušas atbildīgās institūcijas, nav iespējams spekulēt par iespējamu sadarbību Emari gaisa spēku bāzē. “Tomēr nekas nav mainījies prezidenta solījumā palielināt gaisa spēku mācības Baltijas un Ziemeļvalstu reģionā,” sacīja Kima.

Igaunijas Aizsardzības ministrija informēja, ka federālo ASV budžetu Kongress pieņēma 13.decembrī un tajā ir paredzēti arī 985 miljoni ASV dolāru (802 miljoni eiro) Atkārtota apliecinājuma Eiropai iniciatīvai, no kuriem 175 miljoni ASV dolāru (142,5 miljoni eiro) atvēlēti programmām un darbībām Baltijas valstu un Ukrainas atbalstam.

“Pašlaik ir zinām, ka 24,78 miljoni dolāru (20,2 miljoni eiro) ir piešķirti Igaunijai Emari gaisa spēku bāzes infrastruktūras attīstībai,” norādīja ministrijā. “Iespējamie projekti tiek izvērtēti kopā ar ASV,” tā piebilda.

Bez septiņiem gaisa spēku objektiem Baltijas valstīs, Bulgārijā, Itālijā, Polijā un Rumānijā plānotais militāro būvju ārvalstīs finansējums ietver 37 miljonus dolāru (30 miljonus eiro) sauszemes spēku objektam Rumānijā un 44 miljonus dolāru (36 miljonus eiro) ēkai ASV Nacionālajai drošības aģentūrai slepenā (NSA) atrašanās vietā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+