×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
21. novembris, 2012
Drukāt

ASV ministrs mudina neatslābt cīņā pret “Al Qaeda”

Foto - AFPFoto - AFP

ASV jāturpina centieni diplomātijas un attīstības politikas frontēs, lai likvidētu starptautisko teroristu organizāciju tīklu “Al Qaeda”, sacīja Savienoto Valstu aizsardzības ministrs Leons Paneta.

Neraugoties uz “Al Qaeda” līdera Osamas bin Ladena nogalināšanu, “šis nav laiks izdevumu samazināšanai un izolācijai. Šis ir laiks atjaunotai līdzdalībai un partnerībai,” runājot Vašingtonas Amerikāņu jaunās drošības centrā, sacīja ministrs. Ar bruņotu spēku vien nebūs pietiekami, lai izskaustu šīs organizācijas draudus, norādīja Paneta. ASV ir jāturpina “iesaistīties un investēt ar diplomātijas, attīstības, izglītības un tirdzniecības starpniecību tajos pasaules reģionos, kur ir sazēlis vardarbīgais ekstrēmisms”, piebilda ministrs.

“Mums mūsu līdzdalība šajā pasaulē jāsaglabā un dažās jomās pat jāpadziļina – mūsu militārie, izlūkošanas, diplomātiskie un attīstības centieni. Un laika gaitā mums ir jāvelta vajadzīgā uzmanība arī reliģijas, ekonomikas un kultūras atšķirībām, kas rada spriedzi un ko ekspluatē ekstrēmisti,” norādīja Paneta. Nopietnas bažas rada ASV valdības, īpaši jau Pentagona, budžeta vērienīgas apcirpšanas draudi, uzsvēra ministrs. “Ja mēs novērsīsimies no šiem kritiski svarīgajiem reģioniem, mēs riskējam ar to, ka tiks zaudēti būtiskie guvumi, ko mēs esam panākuši. Tas mūs visus ilgtermiņā padarīs mazāk drošus,” brīdināja Paneta.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+