Mobilā versija
Brīdinājums 0.0°C
Daina, Dainis, Dainida
Pirmdiena, 23. oktobris, 2017
17. marts, 2017
Drukāt

ASV pieprasa Krievijai “nekavējoties izbeigt” Krimas okupāciju (21)

Foto Sputnik/Scanpix/LETAFoto Sputnik/Scanpix/LETA

ASV ceturtdien nosodīja Ukrainas Krimas pussalas okupāciju un aneksiju, ko īstenojusi Krievija, un pieprasīja to “nekavējoties izbeigt”, kā arī solīja saglabāt ar to saistītās sankcijas pret Krieviju, līdz Krima tiks atdota atpakaļ Ukrainai.

“Krima ir Ukrainas daļa. ASV atkal nosoda Krievijas veikto Krimas okupāciju un aicina to nekavējoties izbeigt,” sacīja ASV Valsts departamenta preses sekretārs Marks Toners paziņojumā, ar kuru tika atzīmēta Krimas sagrābšanas trešā gadskārta.

“Mūsu sankcijas, kas saistītas ar Krimu, paliks spēkā, līdz Krievija atdos kontroli pār šo pussalu Ukrainai,” teikts paziņojumā.

Krievija anektēja Krimu pēc militāras intervences un steigšus sarīkota referenduma par pussalas pievienošanu Krievijai. Šo referendumu noraidīja starptautiskā sabiedrība.

“ASV neatzīst ne Krievijas 2014.gada 16.marta “referendumu”, ne tās Krimas aneksijas mēģinājumu un starptautisko tiesību pārkāpšanas turpināšanu,” sacīja Toners.

“Mēs vēlreiz apstiprinām savu uzticību Ukrainas suverenitātei un teritoriālajai integritātei.”

ASV šajā paziņojumā arī aicināja Krieviju “izbeigt mēģinājumus apspiest runas, mierīgas pulcēšanās, biedrošanās un reliģijas brīvību”, kas attiecas uz Krimas tatāriem, etniskajiem ukraiņiem, proukrainiskiem aktīvistiem un žurnālistiem.

Krievijas veiktā Krimas aneksija sadragāja attiecības starp Krieviju un Ukrainu, kā arī noveda attiecības starp Maskavu un Rietumiem līdz zemākajam punktam kopš Aukstā kara.

ASV un Eiropas Savienība reaģēja uz Krimas aneksiju, nosakot ekonomiskas sankcijas pret Krieviju un tās prezidenta Vladimira Putina tuvākajām aprindām.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. pie apala galda spelejot kartis jau sen ir nolemts kas kam piederes

 2. Jānis Lapiiņš Atbildēt

  Prasīt jau var daudz ko. “Bet Vaska klausās un ēd.”

 3. Tie Muhosranskas dohoģāgas taču nerimsies 3.Romu tēlot,bet gan jau ķīnieši tiem krieveļiem parādīs kur vēži ziemo !

 4. kad mūsu karabāze bus amērikā.citādi to var uzskatīt par kārtējo okupāciju

 5. krievus jau sen vajadzeja visus sadzit lopu vagonos un izvest no Latvijas.Visu laiku gaudo cik vinjiem slikti Latvija,bet nebrauc uz savu roginu,Tur vinjiem butu ko izversties.Tad vairs nebutu jagaudo cik slikti Latvija,bet varetu gaudot cik slikti Krievija.

 6. ASV un Irāka?

 7. Un Abrene? nato?

 8. tu nu gan esi l>>>>s, paskaties dzilak

 9. Lai ASV okupanti paši aizvācās no visām pasaules mazajām valstīm. lai tās neapzog. Arī no Latvijas lai aizvācās šie suņpurni.

 10. tulit un nekavejoties Atbildēt

  nākamajā dienā kad asv savāks savu karaspēku no visām valstīm pasaulē ko viņi šobrīd ir okupējuši

  • Te pienāca Kinzulis - Atbildēt

   tūlīt ieradīsies ”atbrīvotāji” un atbrīvos lux namus, dzīvokļus ….lai īpašnieki parok urāna rūdu – gan noderēs…

Draugiem Facebook Twitter Google+