×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
19. jūnijs, 2015
Drukāt

ASV Senāts pieņem aizsardzības politikas likuma projektu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

ASV Kongresa augšpalāta Senāts pieņēma aizsardzības politikas likuma projektu par 612 miljardiem dolāru, kas paredz apbruņot Ukrainas armiju, neļauj turpināt ASV militāro bāzu slēgšanu un apgrūtina terorismā aizdomās turēto cietuma slēgšanu Gvantanamo līča aviobāzē.

Likuma projekts tika pieņemts ar 71 senatora balsi par un 25 balsīm pret, lai gan ASV prezidents Baraks Obama ir draudējis tam uzlikt veto. Likuma projekts, kas vēl jāsaskaņo ar Kongresa apakšpalātas Pārstāvju palātas pieņemto versiju, paredz palielināt ASV karavīru algas par 2,3 procentiem. Tas arī ietver pasākumus labākas grāmatvedības nodrošināšanai un pārmērīgu izdevumu novēršanai un aizliegumu spīdzināt aizturētos.

Demokrātu kongresmeņi iebilst pret to, ka šajā likuma projektā tiek apieti Kongresa noteiktie tēriņu ierobežojumi, palielinot ārkārtas aizsardzības izdevumus, uz kuriem šie ierobežojumi neattiecas. Demokrāti uzskata, ka republikāņiem, šādi palielinot aizsardzības izdevumus, vajadzētu palielināt arī ar aizsardzību nesaistītos izdevumus.

Baltā nama administrācija ir pret šo likuma projektu, tostarp tā punktiem, kas apgrūtina Obamas solīto Gvantanamo cietuma slēgšanu, pārvietojot citur pēdējos 116 tajā ieslodzītos. Obama iebilst arī pret to, ka šis likuma projekts neapstiprina nevajadzīgu ASV militāro bāzu slēgšanu un liek viņa administrācijai sniegt letālu militāru palīdzību Ukrainas bruņotajiem spēkiem cīņā pret Krievijas atbalstītajiem separātistiem.

Saskaņā ar šo likuma projektu ASV ir jāsniedz Ukrainai militāra palīdzība 300 miljonu dolāru vērtībā, tostarp jāpiegādā radari un prettanku ieroči.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+