×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
11. marts, 2015
Drukāt

ASV sūtīs uz Ukrainu auto “Humvee” un bezpilota lidaparātus (3)

Foto: LETA/EPAFoto: LETA/EPA

"Humvee" auto.

ASV nosūtīs uz Ukrainu vairāk nekā 200 armijas automašīnu “Humvee” un bezpilota lidaparātus, kas nebūs aprīkoti ar letāliem ieročiem, kā arī noteica sankcijas pret separātistu līderiem un viņu Krievijas atbalstītajiem pēc tam, kad apsūdzēja Krieviju par pamiera noteikumu regulāru pārkāpšanu.

Uz Ukrainu tiks nosūtīti bezpilota lidaparāti, “Humvee” automašīnas un cita veida “neletālu, defensīvu” ekipējumu 75 miljonu ASV dolāru (69 miljoni eiro) vērtībā, trešdien pavēstīja augsta ranga ASV amatpersona, kas vēlējās palikt anonīma.

“Lai arī mēs turpinām uzskatīt, ka šai krīzei nav iespējams militārs risinājums, Ukrainai ir tiesības sevi aizstāvēt,” norādīja amatpersona.

Tas nozīmē, ka Ukrainai tomēr joprojām netiks piegādāts letālais bruņojums.

ASV sankcijas ir noteiktas pret 14 cilvēkiem, tai skaitā pret bijušo Ukrainas premjerministru Nikolaju Azarovu, bijušo Ukrainas pirmo vicepremjeru Sergeju Abuzovu un bijušo Ukrainas Veselības ministri Raisu Bogatirjovu.

Sankcijas ir ieviestas arī pret pašpasludinātās Doņeckas tautas republikas (DTR) Centrālās velēšanu komitejas vadītāju Romānu Ļaginu, DTR ārlietu ministra vietnieci un Nacionālās sapulces deputāti Jekaterinu Gubarevu, DTR Drošības padomes sekretāru Aleksandru Hodakovski, kā arī pret Krievijas politologu Aleksandru Duginu.

ASV sankcijas ir noteiktas arī pret Krievijas banku “Rossijskij nacionaļnij komerčeskij bank” un Eirāzijas Jaunatnes savienību.

Sarakstā iekļautajām personām ir liegta iebraukšana ASV, un viņu aktīvi tiks bloķēti.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Nopietni?

  2. asv vei izlūkpiegādi, lai redzetu kremļa reakciju. žēl tik ka par to samaksās ukraiņi, un ne jau tik ar valūtu, ar zemi un asinīm. šī piegāde visticamāk maksās pamieru un mariopoli vismaz.

Draugiem Facebook Twitter Google+