Mobilā versija
+3.7°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
23. marts, 2016
Drukāt

ASV un britu universitātes vadībā

Foto - LETAFoto - LETA

QS Pasaules universitāšu šāgada reitingā 1. vietā jo­projām ir Masačūsetsas Tehnoloģiju institūts, taču citas vadošās universitātes salīdzinājumā ar pagājušo gadu nedaudz mainījušas savas pozīcijas.

Pirmo reizi pēdējo gadu laikā “Top 10” izdevies iekļūt universitātei, kas neatrodas ne ASV, ne Lielbritānijā. Šoreiz labāko universitāšu desmitniekā iekļuvis arī Šveices Federālais tehnoloģiju institūts. 12. vietā iekļuvusi augstskola, kas nav ne Eiropā, ne arī ASV, – Singapūras nacionālā universitāte, kas salīdzinājumā ar pagājušo gadu pakāpusies par desmit vietām.

No Latvijas augstskolām šajā reitingā iekļauta vienīgi Latvijas Universitāte (LU), kas iekļuvusi grupā 700+. Universitātes, kas seko pirmajam piecsimtniekam, topā vairs netiek sīki ranžētas. Šajā grupā LU ir jau trešo gadu pēc kārtas. Kaimiņvalsts Igaunijas Tartu universitāte toties ir 400. vietā, bet Tallinas Tehnoloģiju universitāte ietilpst to augstskolu grupā, kas ieņem 600. līdz 650. vietu. Otras kaimiņvalsts – Lietuvas – Viļņas universitāte iekļuvusi topa 500. līdz 550. vietā, bet vēl trīs Lietuvas augstskolas ietvertas tajā pašā grupā, kurā ir LU. Pilns reitings, kurā redzams arī, kādas fakultātes topa augstskolās ir visspēcīgākās, kā arī cita informācija par šīm augstskolām, atrodams www.topuniversities.com. Lai izveidotu šo augstskolu reitingu, aptaujāti gandrīz 
80 000 akadēmiskā personāla pārstāvju, kā arī vairāk nekā 40 000 citās jomās nodarbināto. Tāpat analizēti 28,5 miljoni zinātnisko rakstu un pat 113 miljoni citātu no zinātniskajiem rakstiem.

 

20160323204119_3242

Pievienot komentāru

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (25)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (24)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+