×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
20. aprīlis, 2017
Drukāt

ASV vīzas atteikumu latviešu aktieriem skaidro ar izrādes izvēli (17)

Kristapa Kalna fotoKristapa Kalna foto

Vīzu atteikuma dēļ nācies atcelt Latvijas Nacionālā teātra ieplānoto viesizrādi ASV latviešu dziesmu svētkos, kas šovasar notiks Baltimorā, Mērilendas štatā, liecina svētku mājaslapā publicētā informācija.

Organizatori uz jūlija sākumā gaidāmajiem ASV latviešu dziesmu svētkiem bija uzaicinājuši arī Latvijas Nacionālā teātra aktierus, lai tie Baltimorā nospēlētu izrādi “Ceļā uz mājām”.

Kā aģentūru LETA informēja Latvijas Nacionālā teātra Mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja Līga Rimšēvica, 5. aprīlī Latvijas Nacionālais teātris no ASV Tēvzemes drošības departamenta saņēma vīzu atteikumu. Atteikums esot pamatots ar to, ka konkrētā izrāde – Eliota Heiza komēdija “Ceļā uz mājām” – nav latviešu autora darbs, līdz ar to tās izrādīšanai Amerikā nav kultūrvēsturiskas nozīmes.

Aģentūras LETA rīcībā nonākušajā darba vīzu atteikuma dokumenta fragmentā ir minēts, ka departamenta rīcībā nav pierādījumu, ka potenciālie darba vīzu saņēmēji dotos uz ASV piedalīties kultūras pasākumā vai pasākumos, kas atbalstītu viņu mākslas formas izpratni vai attīstību. Pierādījumi arī neuzrāda, ka programma ir unikāla vai tradicionāla folkloras, etniskā, kulturālā, muzikālā, teatrālā vai artistiskā performance vai tās prezentācija.

Rimšēvica arī piebilst, ka teātris nav priecīgs par radušos situāciju, taču cer, ka citā reizē ar citu izvēlēto izrādi, Latvijas Nacionālajam teātrim došanās viesizrādēs uz ASV netiks liegta.

Savukārt, kā aģentūrai LETA norādīja ASV vēstniecības preses atašejs Metjū Tompsons, māksliniekiem, kas plāno uzstāties ASV, pirms vīzu pieprasījuma iesniegšanas ASV vēstniecībā jāsaņem apstiprināts iesniegums no ASV Iekšzemes drošības departamenta. Turklāt pasākumu organizatori ASV šo pieprasījumu departamentā iesniedz mākslinieku vārdā. ASV vēstniecība Rīgā pēdējo gadu laikā nav atteikusi vīzu Latvijas mākslinieku braucieniem uz ASV, uzsvēra Tompsons.

Iesniegumi ASV Iekšzemes drošības departamentā var tikt aizkavēti vai neapstiprināti administratīvu prasību dēļ, ieskaitot nepieciešamību iesniegt papildu dokumentāciju, skaidro vēstniecībā.

Tompsons norāda, ka ASV vēstniecība atbalsta kultūras apmaiņu starp Latviju un ASV, ieskaitot ceļošanas veicināšanu uz Latviešu Dziesmu un deju svētkiem ASV.

“Bet ne vienmēr labi iecerētais kļūst par iespējamo, un tā arī šoreiz mūsu centieni pārliecināt ASV Tēvzemes drošības departamentu izsniegt iebraukšanas vīzas aktieriem nevainagojās ar panākumiem,” svētku mājaslapā raksta pasākuma rīkotāji.

Līdz ar to izrādi nācies atcelt, bet tās vietā interesentiem tikšot piedāvāts apmeklēt amatieru teātra – Sanfrancisko Teātra darbnīcas – izrādi “Emīls un Berlīnes zēni”.

Latvijas Nacionālais teātris arī mikroblogošanas vietnē “Twitter” ir apstiprinājis, ka tā aktieri nav saņēmuši vīzas iebraukšanai ASV, jo vēlējušies uz Savienotajām Valstīm doties, lai spēlētu izrādes, nevis tūrisma nolūkos. “Nepieciešama tā saucamā darba vīza, lai viss būtu oficiāli,” tviterī skaidro teātris.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Visticamāk, ka ar izrādi tam nav nekāda sakara. Acīm redzot kāds no saraksta ir neiebraucamais, iespējams, pabijis Krimā. Jāmeklē melnā avs turpat kolektīvā. Pie kam, ar ASV ir bezvīza.

 2. Skatos,ka te viens teļš laikam no Braitonbīčas vai Muhosranskas skribelē ar tiem bulgāru ķeburiem !

 3. Secinājums: Amerikāni ir patriotiskāki nekā padlatvieši.

 4. Большой брат больно щёлкнул вас по носу и указал на ваше истинное место. Осталось только гордо утереться или встать в позу. Ну что, сразу войну объявите или санкциями задушите?! И где ваш гордый леди – министр со своими протестами?

 5. mēs arī paši necienām daudzas viņu izrādes, pazemot Raini gudru nevajag u.t.t. ‘krasnojarska’

 6. cekistu rubeni ar visu sev paklavigo aktieru varzu – reali pamatoti jaunie latvijas kolonizatori- asv- ka kalpus savai pseido demokratijai/// ignoreja ar visiem deju un dziesmu svetkiem- ka skroderdienu kicu

 7. vispār jau interesanti – latviešu dziesmu svētkos rādīt cittautas kumēdiņus… 🙂
  Vai tad Blaumanis u.c. latviešu rakstnieki vairs nav atceres vērti ?

 8. “Atteikums esot pamatots ar to, ka konkrētā izrāde – Eliota Heiza komēdija “Ceļā uz mājām” – nav latviešu autora darbs,”
  ——————————————————
  Pamatots aizrādījums. Vai nav pienācis pēdējais laiks to multikulturālistu kultūr ā un sabiedrībā likt pie vietas. PAt Vācija ir sapratusi, ka ir pieļāvusi lielu kļūdu ceļot augsā multikulturālismu. Jāatzīst ka tagad vācieši iebrauca citā grāvī ar laimes meklētājiem. Rūpēsimies, aizstāvēsim, kopsim savas latviešu kultūras saknes. TAs padomiskais joprojām nav izzudis no latviešu dvēseles un apziņas, un tāpēc mēs šodien esam tur kur esam.

 9. Muļķis ar baznīcā dabū pērienu.

 10. Iespējams, ka iesniedza nepareizi noformetu vīzu pieteikumu

 11. Jāņonkols no laukiem. Atbildēt

  Skroder dienas Silmačos noteikti nevar rādīt, jo rāda terora aktu uzspridzinot krāsni.

 12. Kā var atteikt vīzas, ja tās vispār nav nepieciešamas? Mums ir bezvīzu režīms ar ASV

Draugiem Facebook Twitter Google+