×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
5. marts, 2012
Drukāt

Atbalsta Balkānu valstu uzņemšanu ES

serbs_letalk_5

Latvija atbalsta visu vēl neuzņemto Balkānu valstu uzņemšanu Eiropas Savienībā (ES), jo tā ir liela iespēja tām, pēc tikšanās ar Serbijas ārlietu ministru Vuku Jeremiču sacīja Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.


 

“Latvija atbalsta Zviedrijas ārlietu ministra Karla Bilta ierosinājumu sākt sarunas ar Serbiju par iestāšanos ES pēc iespējas ātrāk,” teica E. Rinkēvičs, kurš savu Serbijas kolēģi apsveica ar ES kandidātvalsts statusa piešķiršanu. “Kaut arī ES redzam dažādas grūtības, tā ir atraktīva organizācija un citas alternatīvas nav,” uzsvēra E. Rinkēvičs. Latvija atbalstot arī bijušās Dienvidslāvijas republikas Maķedonijas sarunas ar Grieķiju par valsts nosaukuma jautājumiem, kas bieži bijis šķērslis, lai tuvinātos ES. Atēnas paudušas bažas par kaimiņvalsts nosaukumu, jo Grieķijā ir province ar nosaukumu Maķedonija. Jautāts, kā Balkānu valstis sadarbojas ES iestāšanās jautājumos, V. Jeremičs žurnālistiem atbildēja, ka tās darbojas Dienvidaustrumeiropas sadarbības procesa organizācijā, kuras viens no būtiskākajiem mērķiem ir veicināt šo valstu iestāšanos ES. Viņš atzina, ka pašlaik Balkānu valstu sadarbība stabilitātes un saskaņas ziņā ir labākā kopš bijušās Dienvidslāvijas izjukšanas. Runājot par Kosovas jautājumu, Serbijas ārlietu ministrs uzsvēra, ka tas ir sarežģīts mūsdienu Serbijas izaicinājums. Kosovu Serbija joprojām uzskata par savu sastāvdaļu. “Mēs strādāsim cītīgi, lai risinātu Kosovas jautājumu miermīlīgā ceļā. Tā ir pirmā reize Balkānu vēsturē, kad šādas lietas tiks risinātas miermīlīgi,” piebilda Serbijas ārlietu ministrs.

Rīgā abu valstu ārlietu ministri parakstīja Latvijas un Serbijas valdību nolīgumu par starptautiskajiem autotransporta pārvadājumiem. Vizītes laikā V. Jeremičs tikās ar Valsts prezidentu, Saeimas priekšsēdētāju Solvitu Āboltiņu. Ministrs nolika ziedus pie Brīvības pieminekļa un arī apmeklēja Okupācijas muzeju.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+