×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
12. februāris, 2015
Drukāt

Atbalsta punkts Latgalē (2)

Foto - LETAFoto - LETA

“Latgales Radio” valdes locekle Marija Mickāne paudusi ieinteresētību par sadarbību ar “Latvijas Radio” (LR), piedāvājot savas labi aprīkotās Rēzeknes studijas iespējas. LR jaunais valdes priekšsēdētājs Aldis Pauliņš sola piedāvājumu izvērtēt.

A. Pauliņš izteic vēlmi iepazīties ar “Latgales Radio”, lai pēc tam apspriestu sadarbības formu: “Jo tādā veidā mēs atbalstītu lokālo mediju. Bet jāvērtē, vai, saistoties ar vienas konfesijas studiju, nepazaudējam kādu sabiedriskā medija brīvību.” LR vadītājs teica – nav izslēgts, ka šī studija var būt atbalsta punkts, kur jau ir nepieciešamā infrastruktūra, un tad “mums nav jāinvestē infrastruktūras izveidei pilnā apmērā”.

Atgādināšu, ka pagājušā gada nogalē notika peripetijas ap LR paredzēto naudas piešķīrumu – LR Latgales studijas izveidei un satura ražošanai no šā gada budžeta tika prasīti 87 tūkstoši eiro, taču Saeima lēma šim nolūkam finansējumu nepiešķirt. Saeimas Nacionālās drošības komisijas vadītāja Solvita Āboltiņa (“Vienotība”) diskusijā “Cenzēto mediju propaganda informācijas telpā” nesen minēja, ka pērn, lemjot par naudu LR Latgales studijas izveidei, deputāti esot sprieduši, ka Latgalē jau ir laba studija, kas pieder katoļu baznīcai un ko būtu iespējams īrēt. Tobrīd Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes loceklis Dainis Mjartāns iebilda: “Vai sabiedriskajam medijam būtu jāīrē telpas no vienas reliģiskās konfesijas?” Tomēr tagad izskatās, ka sadarbības iespēja tiks vērtēta. “Mums ir ļoti labas telpas un laba aparatūra,” teic “Latgales Radio” pārstāve M. Mickāne. Viņa arī atzīst, ka baznīcai radio uzturēt neesot viegli.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. Es ,tomeer,nevaru saprast,kaapeec manaa senchu zemee,latgalee,mees nedriikstam vairs lietot savu ,etnisko valodu-latvieshu valodu?Mums ,etniskajiem latgaljiem tiek uzspiests kaut kaads latgalieshu ziimogs un gan jaarunaa,gan jaaklausaas kaut kaads changalju slengs! Mees esam baltu tauta nevis slaavu tauta un mums ir baltu valoda,nevis balt-slaavu valoda.
  Valdiibai vajadzeetu iet pareizo celju un novirziit finanseejumu iisto latgalju kultuuras veertiibu saglabaashanai,nevis vairot changalju slengu un veel vairaak palielinaat plaisu sabiedriibaa! Kaapeec maniem mazbeerniem ir jaamaacaas skolaa changalju slengaa???Kaapeec Maleenijaa un Slaatavaa tiek uzspiesta katolju ticiiba,kuru ,jebkursh iistens latvietis noliedz?
  Iespeejams,ka valdiiba ir paaraak maz pieveersusi uzmaniibu shai probleemai sabiedriibaa,pashos pamatos.Taapat kaa ar to latgales karogu,kuru ir piesavinaajushies kaut kaada mistiska sabiedriibas masa,nosaucot sevi par latgalieshiem.Ir paraadiijusies tendence ieviest nepareizu latvieshu valodas gramatikas formu,kaa piemeeram-itaalji ir kljuvushi par itaalieshiem,tad jau igaunji tagad buus -igaunieshi,krievi-krievieshi u.t.t.
  Tas ir pasaulee unikaals gadiijums,kad bezkultuura njem paarsvaru paar kultuuru,liidziigi,kaa tas ir Krievijaa,kur lamuvaardi ir kljuvushi par valodas pamatelementu.
  Shii Changalju probleema ir viena no vaajaakajaam vietaam,Latvieshu tautas mentalitaate.Te tiek aizskartas etnisko latvieshu cienjas un goda elementi.Tas ilgi neturpinaasies un var nonaakt liidz konfliktam,liidziigi kaa Ukrainaa.Un te jau atbildiiba buus jauznjemas Straujumas kundzei,jo vinjas bezdarbiiba kljuust biistama,apdraud Latvijas sabiedriibu kopumaa.
  Visus ,shos peedeejos divsimts gadus mees atljaavaam changaljiem mieriigi dziivot muusu senchu zemees,kuras ,peec polju-zviedru kara kluva mazapdziivotas,jo lielu dalju etnisko latgalju aizgaaja bojaa meera epideemijas laikaa!
  Izdaliit finanseejumu,kaut kaadai mistiskai tautas grupai,kura neveelas integreeties Latvijas sabiedriibaa,tas ir noziegums.Muusu naacija izmirst,mums nav naudas par ko veidot pilnveertiigas gimenes,pabarot beernus,bet valdiiba grasaas izsviest naudu sabiedriibas paraziitu uztureeshanai.
  Uz kurieni mees dodamies,Latvija? Uz vienotu valsti ar vienotu valodu,kultuuru? Es to neredzu! Tie ir meli!!

 2. Pēc Narvesena likvidācijas Latgalē veikalos pārsvarā ir Krievu valodas laikraksti un vietējie….Kur pazuda Latvijas latviešu laikraksti!?! Meklēju Latvijas avīzi neatradu!?!

Draugiem Facebook Twitter Google+