×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
31. janvāris, 2013
Drukāt

Atbalsts jaunaudžu kopšanai


Meža īpašnieki vēl var paspēt pieteikties uz ES finansējumu meža vērtības palielināšanai.
 Lauku attīstības programmas pasākums “Meža ekonomiskās vērtības uzlabošana” dod iespēju realizēt jaunaudžu izkopšanu. Aicinām projektus iesniegt savlaikus, lai tos realizētu vēl šogad!


Pasākuma mērķis ir paaugstināt meža ekonomisko vērtību, un tā ietvaros paredzētas šādas aktivitātes:

1) investīcijas mežā, lai paaugstinātu meža ekonomisko vērtību:

jaunaudžu kopšana (sastāva kopšana mākslīgi un dabiski atjaunotās mežaudzēs, kuru augstums nepārsniedz 10 metrus);

mazvērtīgo mežaudžu nomaiņa (ietver mazvērtīgu mežaudžu nomaiņu un neproduktīvu mežaudžu aizstāšanu ar produktīvām audzēm);

2) jaunaudžu kopšanai un mazvērtīgo mežaudžu nomaiņai piemērotas jaunas tehnikas, instrumentu, aprīkojuma un/vai iekārtu iegāde (piemēram, krūmgriezis, instrumenti zāģripu asināšanai, zāģa ripas, darba apģērbi, darba aizsardzības līdzekļi, degvielas kannas, kravas motocikli u. c.).

Aicinām meža īpašniekus izvērtēt, vai meža īpašumā ir jaunaudze, kuras augstums nepārsniedz 10 metrus, vai tā ir kopjama, tas ir, vai uz audzējamiem kokiem ir negatīva pārējo koku ietekme, vai koki savstarpēji konkurē. Ja īpašumā ir mežaudze, kas ir atzīstama par mazvērtīgu koku sugu sastāva, kvalitātes vai cita iemesla dēļ, var pieteikties uz Eiropas Savienības (ES) atbalstu.

Ja esat izlēmis savu meža īpašumu, vismaz divu ha platībā, kopt saviem spēkiem, bet trūkst nepieciešamo instrumentu un aprīkojuma, ir iespēja pretendēt uz instrumentu un tehnikas iegādi.

Meža īpašnieki šogad vēl var paspēt pieteikties un īstenot kādu no pasākumiem – jaunaudžu kopšanu, nākotnes koku kopšanu un atzarošanu, mazvērtīgo mežaudžu nomaiņu, jaunu instrumentu iegādi šo darbu izpildei.

Ja īpašumā ir mežs, bet nav pārliecības, ka tas atbilst nosacījumiem, lai pretendētu uz atbalstu, ir iespēja vērsties Meža konsultāciju pakalpojumu centrā (MKPC). MKPC speciālisti palīdzēs apzināt platības privātajos mežos, kas atbilst ES atbalsta saņemšanas nosacījumiem.

Ja nepieciešams padoms vai praktiska palīdzība izstrādāt meža apsaimniekošanas plānu, sagatavot projekta pieteikumu un platības skici, droši vērsieties pie MKPC darbiniekiem vai arī citiem līdzīgu pakalpojumu sniedzējiem.

2013. gada pavasarī Valsts lauku tīkla pasākumu ietvaros MKPC meža īpašniekiem organizēs bezmaksas praktiskos seminārus par ES atbalsta saņemšanas iespējām, jaunaudžu kopšanu un citiem meža apsaimniekošanas jautājumiem.

Kontaktinformācija pieejama MKPC mājas lapā www.mkpc.llkc.lv, informatīvais tālrunis 63050477, e-pasts: mkpc@mkpc.llkc.lv.

 

Pieteikšanās projektiem

LAP atbalsta pasākumā “Meža ekonomiskās vērtības uzlabošana” projektus var iesniegt, līdz tiks iztērēts vēl pieejamais publiskais finansējums trīs miljonu latu apjomā.

Līdz šim reģionālajās lauksaimniecības pārvaldēs ir iesniegti 3204 projekti ar pieteikto publisko finansējumu 5,1 miljons latu.

Lauku atbalsta dienests ir apstiprinājis 2757 projektus ar publisko finansējumu – 4,5 miljoni latu, t. sk. investīcijas mežā, lai paaugstinātu meža ekonomisko vērtību – 2,3 miljoni latu un šīs aktivitātes veikšanai piemērotas tehnikas, instrumentu un aprīkojumu iegādei – 2,2 miljoni latu.

Dati: Lauku atbalsta dienests

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+